30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pravnicka posoba 40,50+ odmítnutí kdo řídil  (Přečteno 1451 krát)

FrantaBobousek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pravnicka posoba 40,50+ odmítnutí kdo řídil
« kdy: 19 Července 2021, 01:03:15 »

Ahoj, jak to funguje. V případě že provozovatel vozidla je pravnicka osoba a vozidlo bylo zaměřeno 40 nebo 50plus. Ale nebylo zastaveno a řidič nebyl zjištěn na místě. dle internetu jde přestupek automaticky do správního řízení a co se děje dal? Přijde na firmu dopis o doložení pachatele? Může to firma odmítnout a kolik ji to bude stát?
« Poslední změna: 19 Července 2021, 01:04:59 od FrantaBobousek »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pravnicka posoba 40,50+ odmítnutí kdo řídil
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2021, 01:14:41 »

Nepletuli se, tak:

Přijde dopis s výzvou ke sdělení totožnosti řidiče (v režimu podání vysvětlení). Úřad může blábolit cosi o knize jízd apod., nicméně je dobré si na začátek ujasnit, že vůči tomuto správnímu orgánu nemáte žádnou povinnost mu cokoliv z knihy jízd sdělovat. Rovnou také zmíním, že u tohoto dopisu očekávejte ze strany úřadu poměrně agresivní tón, vyhrožování pořádkovými pokutami apod.

Pokud je firma ochotna pokutu zaplatit, pak může tuto výzvu i ignorovat a počkat, až ji dorazí příkaz za přestupek provozovatele, pak zaplatit a mít pokoj. Stát to bude pravděpodobně 5000 Kč, nebo trošku více (ale ne o moc).

Pokud by to PO nechtěla dát úřadu zadarmo, tak může sdělit totožnost Helmuta, kterého pak nějaký dobrotivý přítel zastoupí ve správním řízení. Zde je však nutný aktivní přístup, přičemž šance na výhru není k zahození. Co tím PO riskuje? Pokuta se navýší o 1000 Kč, což je fixní správní poplatek. Záleží na Vás, nicméně u pokuty 5k mi už ta tisícovka navíc nepřijde jako něco hrozného za pokus s nikoliv zanedbatelnou šanci na úspěch.
« Poslední změna: 19 Července 2021, 01:18:16 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pravnicka posoba 40,50+ odmítnutí kdo řídil
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2021, 01:23:04 »

johncreek to popsal správně.

Já jen doplním, že záleží na tom, zda bylo překročení rychlosti zjištěno bezobslužným zařízením a také jak vlastně vypadají důkazy (provozovatel už ví, že došlo ke změření a nebo se to pouze domnívá?). Krom Helmuta lze užít i existujícího spolupracujícího řidiče.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pravnicka posoba 40,50+ odmítnutí kdo řídil
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2021, 00:01:10 »

Spolupracujícího řidiče jsem záměrně vynechal, neb tazatel je zjevně "zelenáč" a pokud se nechcete nabídnout jako spolupracující řidič Vy, pak by stačilo, aby spolupracující řidič např. špatně pochopil počítání lhůt, opožděne podal odpor a oheň zákaz řízení je na střeše :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.