30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neponechání volného pruhu  (Přečteno 2361 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Neponechání volného pruhu
« kdy: 16 Července 2021, 09:57:13 »

Zdravím, tak mi přišel příkaz za porušení §25 odst. 3 zákona o silničním provozu, protože jsem spáchal přestupek dle §125c odst. 1 písm. k). Spáchat jsem to měl 8.12.2020 a až nyní SO to začal řešit. Proti příkazu podán odpor a nařízeno UJ. Prý jsem dle slečen z MP nenechal volný pruh pro projetí. Upřímně jsem ani nevěděl, že mám ponechat 3 metry... Jak se bránit a co rozporovat u SO při nenecháním 3 metru volným průjezd? :-\ Díky. Pro kopii spisu si jdu dnes odpoledne. 
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Neponechání volného pruhu
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2021, 11:05:01 »

Jaký režim? Příkaz přišel provozovateli a jedna se o přestupek provozovatele, nebo byl správně udán řidič a přišel příkaz řidiči?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Neponechání volného pruhu
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2021, 22:17:47 »

Napada me rozporovat mereni 3m a nebo jestli to nemohlo byt zastaveni misto stani. K naplanovani strategie bude urcite nutny spis a vedet co na vas maji.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Neponechání volného pruhu
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2021, 12:57:42 »

Jaký režim? Příkaz přišel provozovateli a jedna se o přestupek provozovatele, nebo byl správně udán řidič a přišel příkaz řidiči?

Na místě ztotožněn řidič a příkaz přišel řídící (mě,)
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Neponechání volného pruhu
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2021, 13:01:40 »

Napada me rozporovat mereni 3m a nebo jestli to nemohlo byt zastaveni misto stani. K naplanovani strategie bude urcite nutny spis a vedet co na vas maji.

No to se snažili opičky že tam je zákaz stání... Ale značka tam nebyla, tak si vytáhli neponechání volného pruhu 3m... Pro spis jdu nakonec v příští týdnu protože pan úředník v pátek spěchal.
IP zaznamenána