30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení v obci o 43  (Přečteno 2410 krát)

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Překročení v obci o 43
« kdy: 13 Července 2021, 16:58:23 »

Dobrý den, podařilo se mi překročit rychlost v obci o 43 a potřebuju rychle poradit jak s tím protože zítra v 9 se mám dostavit na policii. Půjdou papíry nějak zachránit?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2021, 17:00:53 »

Kdo, kdy a jakým způsobem Vás předvolal?
IP zaznamenána

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2021, 17:05:55 »

Přišel mi dopis od města že se mám dostavit k přestupkové komisi
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2021, 17:22:22 »

To je nejake matouci>
1. musim se dostavit na polici
2. k prestupkove komisi

tak kam a proc?

Monza byste mel opsat aspon cast z listiny, ze ktere vychazite, tipuji, ze to bude prestupkove rizeni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2021, 17:40:00 »

Přišel mi dopis z města: oznámení o zahájení prestupkového řízení
Že jsem na silnici III třídy 1 metr od místa měření překročil nejvyšší povolenou rychlost 50 nejméně o 43 km/h, neboť prokazatelně nejnižší hodnota činila 93km/h a tím to jsem porušil ustanovení paragraf 18 dost 4 zákona o silničním provozu za přestupek se uloží pokuta 5-10 000 a zákaz činnosti na 6-12 měsíců nelze uložit napomenutí a nelze od přestupku upustit. A ja se ptám co teď
Protože jsem to neřešil měl jsem jiné problémy tak jsem to vypustil no a zítra mám jit na 9 hodin na úřad odbor přestupkových agend
IP zaznamenána

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2021, 17:42:10 »

Ztráta řidičáku je u mě problém protože jsem řidič z povolání
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2021, 17:51:46 »

Tak to si pocinate pomerne lehkomyslne, bylo narizeno UJ, co Vam urad presne sdeluje?

Bylo by zahodno, abyste nam citoval co Vam urad vlastne pise. Nebudeme hadat, ani Vas vyslychat.
« Poslední změna: 13 Července 2021, 18:00:17 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2021, 18:14:19 »

správní orgán má shromážděny podklady pro vydání rozhodnuté. V souladu s ustanovením § 36 odst. 3 správního úřadu máte právo se před vydáním rozhodnutí seznámit s podklady pro jeho vydání a vyjádřit se k nim. Současně bude ve věci provedeno dokazování. Za účelem seznámení se se spisem a vyjádření se k podkladům, se můžete dostavit nejpozději do dne 14.7.2021 a nebo v jiném termínu po telefonické domluvě. V případě že se nedostavíte má správní orgán za to, že jste se tohoto práva vzdal. Po uplynutí  konkrétního stanoveného termínu k uplatnění vašeho práva bude ve věci vydáno rozhodnutí, které bude vypraveno na adresu vašeho pobytu.
 nadále následují 3 stránky poučení
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2021, 18:26:06 »

Tak to jste presel od policie, k narizeni jednani(u Vas popsano komise) az do vydani rozhodnuti docela rychle.

Zbyva Vam zitra dojit, poridit od celeho jednani A/V zaznam, seznamit se se spisem - nechat si poridit  kopii a sdelit SO, ze se vyjadrite pisemne ve lhute 10 dnu.
K nicemu se nepriznavejte a nevypovidejte.

Podstatne je, k jakemu datu mel SO mel shromazdeny podklady - podle toho co jste napsal, je ma shromazdeny v dobe odeslani dopisu a o tom vite min. 5 dnu.

Az budete mit podklady, tak si zazadejte o presun do kuchyne a anonymizovane podklady nahrajete a uvidime co lze udelat.
« Poslední změna: 13 Července 2021, 18:32:02 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #9 kdy: 13 Července 2021, 18:35:32 »

24.5 měli shromážděny podklady  a co je zkratka  "SO" prosím?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #10 kdy: 13 Července 2021, 18:39:08 »

SO = správní orgán

Nahrajte sem to lejstro co Vám přišlo v anonymizované podobě. A pokud předtím přišlo něco dalšího, tak to také.

A zkuste nějak blíže popsat jak, kdy a kde se měl ten přestupek stát, jak byl zjištěn, co následovalo a další relevantní věci.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #11 kdy: 13 Července 2021, 19:01:21 »

fu: no, otázkou zůstává, zda-li tam má jít. Pokud ke zjištění přestupku došlo pomocí automatického zařízení a je k disposici kvalitní fotografie řidiče, mohlo by dojít u ústního jednání ke ztotožnění a možnosti případné obrany by byly značně zredukovány.

Ondrakuc456: problém je v tom, že nespolupracujete. Pokud sem ihned nedáte veškeré podklady (anonymizované, pak to přesuneme do neveřejné části fóra – „kuchyně“, kam budete mít přístup) a nepopíšete přesně co a jak se stalo, nelze Vám pomoct. A nemáte už žádný čas…

Já osobně bych se z ústního jednání zatím omluvil (nevolnost, letní chřipka, cokoliv). Omluvu bych poslal co nejdříve mailem (aby přišla včas a před časem ústního jednání) a pak doporučeným dopisem ji potvrdil.
IP zaznamenána

Ondrakuc456

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #12 kdy: 13 Července 2021, 19:03:20 »

jel jsem z práce a popravé straně silnice stála pčr takže jsem začal brzdit protože jsem fakt nejel 50 ale všiml jsem si jich pozdě protože byli zašití za popelnicí před domem pak jsem byl zastaven policista se představil řekl co jsem udělal provedl orientační dechovou zkoušku ktera byl negativní vyfotil si mě vedla auta protože nejsem majitel (je to auto známeho ale dlouhodobě s ním jezdím já) pak vyplnil nějaké papíry kde bylo napsané co jsem udělal kde se to stalo čas rychlost to jsem podepsal bez vyjádření protože jsem opravdu spěchal a vůbec jsem nevěděl co tam mám napsat takže jsem jen proškrtl a pak mě obeznámil s tím co se bude dít jakože oni mají měsíc na to aby to předali úřadu a úřad pak má rok na to aby mě předvolal
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #13 kdy: 13 Července 2021, 19:10:34 »

Zajděte na úřad, k ničemu se nevyjadřujte, nechte si okopírovat _kompletní_ spis a vyžádejte si lhůtu na nastudování spisu  a vyjádření.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o 43
« Odpověď #14 kdy: 13 Července 2021, 19:12:05 »

Jestli vám fakt jde o papíry a jste schopný a ochotný do toho investovat nějaký prachy, možná bych to zkusil později delegovat na nezaplatim.cz, protože jako zelenáč se s tím budete akorát trápit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.