30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podani vysvetleni pisemnou formou  (Přečteno 9822 krát)

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Podani vysvetleni pisemnou formou
« kdy: 22 Ledna 2015, 13:41:07 »

Vyzva k zaplaceni urcene castky ignorovana, ted prisla pisemnost o podani vysvetleni (od MeU). V dopise mmj stoji:
Citace
K prestupku se pisemne vyjadrete - podejte vysvetleni - na prilozenem tiskopise, ktery zaslete zpet MeU ve lhute do 10 pracovnich dni od doruceni.

Pisemnost tiskopis neobsahuje a D-F v http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122803 rika:
Citace
To někdy činí tak, že pošle písemnou výzvu k podání vysvětlení, kde požaduje písemné podání vysvětlení. Jednou z možných reakcí na tuto písemnou výzvu je namítnout její nezákonnost, protože takové podání vysvětlení nepředpokládá správní řád ani nelze zajistit srovnatelnou míru procesní jistoty (chybí například identifikace toho, kdo vysvětlení podává a není veden záznam o podání vysvětlení).

§ 137 odst. 3 SprR rika:
Citace
O podání vysvětlení se pořizuje záznam, který obsahuje údaje umožňující identifikaci osoby, která skutečnost sděluje, uvedené v § 18 odst. 2, vylíčení předmětných skutečností, datum, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.

Pricemz v odst 1 se pise
Citace
Při opatřování vysvětlení se obdobně užijí ustanovení o předvolání (§ 59)

Ma nekdo zkusenosti s timto postupem/proti nemu?  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni pisemnou formou
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2015, 13:52:48 »

Vyzva k zaplaceni urcene castky ignorovana, ted prisla pisemnost o podani vysvetleni (od MeU). V dopise mmj stoji:
Písemnost přišla do vlastních rukou  ?
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni pisemnou formou
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2015, 14:05:56 »

Doporucene, modry pruh a bez pouceni - ale tipuji, ze tam byt melo (ve vyzve to zaskrtle nebylo, na dopise je).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni pisemnou formou
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2015, 14:39:14 »

Doporucene, modry pruh a bez pouceni - ale tipuji, ze tam byt melo (ve vyzve to zaskrtle nebylo, na dopise je).

Píšte že tam žádný "práskací" tiskopis nebyl ? Pak pokud chcete aktivní přístup k délce řízení bych těsně před koncem lhůty  poslal žádost o doplnění o ten tiskopis.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni pisemnou formou
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2015, 17:08:56 »

Dobry zacatek, diky :)
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni pisemnou formou
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2015, 17:49:34 »

Predchozi post jsem smazal, byl dosti zmatecny...

V predposledni den lhuty jsem podal zadost o doplneni tiskopisu (zatim po 10 dnech bez reakce). Avsak tri dny pred koncem lhuty pro podani vysvetleni urad jiz vydal prikaz(!) a oznamil mi, ze jsem se nedostavil k podani vysvetleni/nevyuzil jsem moznosti to zaslat postou. Ted si nejsem jist, co dale - rozporovat nezakonost prikazu(napr. jsem mel v planu nekoho naprasit, zadost o tiskopis jsem si podal v terminu) a nebo to nechat jako bod do odvolani s tim, ze jsem byl kracen na svych pravech?

A jeste perlicka z prikazu: "Za podklad vzal SO podklady ve spisovem materialu (...) v poctu 1 - 2 listu vcetne dokumentace (...)". Tak jeden nebo dva? Moc to nechapu :)
IP zaznamenána