30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravní nehoda a potahování s pojišťovnou.  (Přečteno 1511 krát)

nezodpovedny.hajzlik

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dopravní nehoda a potahování s pojišťovnou.
« kdy: 07 Července 2021, 09:31:44 »

V únoru 2021 se mi stala vcelku drobná DN na kruhovém objezdu. Řidička z PL jela po kruhovém objezdu vnitřním pruhem a když uviděla sjezd tak prostě přejela do pruhu vnějšího a chtěla kruhový objezd opustit. Bohužel v ten moment jsem se tam nalézal s autem a i přes varovný signál a prudký úhybný a brzdící manévr se vozidla střetla. V zásadě žádný velký průser. Škrábance levý blatník od jejího auta, nárazník, pravý blatník od svodidla. Řešila to PČR a vínu dala řidičce z PL. Po nahlášení škody jsem si musel sám zjistit kdo tu jejich PL pojišťovnu zastupuje v ČR, protože ČKP mi poslala údaje k firmě která už dva roky neexistuje. Škodu řeší v ČR společnost DEKRA. Poslali poskoka a udělali foto a než jsem se nadal, bylo na účtu 9200 CZK. Co to je za peníze jsem se dozvěděl za dva dny po komunikaci s dekrou. Původně jsem řekl, že to vyřešíme rozpočtem. Na otázku jak přišli na tuto částku a že v servisu mi to podle systému který dělá rozpočty veškerým servisům nebo aspoň většině servisu a pojišťoven spočítali na zhruba 32.000 mi bylo řečeno, že rozpočet mají k nahlédnutí v Praze. Já jsem z Ostravy. Doteď jsem byl dost vytížený a neřešil to. Škrábance nejsou nijak hluboké a plechům nic není (čistě estetická záležitost) tak jezdím. Pořadí někdo jak postupovat dál, nebo kontakt na někoho, kdo se tím zabývat a vyřeší to smysluplně za mě? Jedna se o Audi a rozpočet na opravy jsem si nechal vypracovat a zaplatil za něj.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda a potahování s pojišťovnou.
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2021, 10:47:01 »

Osobně bych se to snažil osobně neřešit. Možnosti jsou, že to vyřeší servis sám a zkásne si pojišťovnu, případně u něčeho drobného bych to řešil se svojí pojišťovnou, obvykle nabízí právě podobné služby, jakože vyřeší komunikaci s protikusem a zajistí plnění, aniž by bylo nutné s pojišťovnou škůdce komunikovat.
IP zaznamenána