30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost Říčany - informace o řidiči  (Přečteno 1827 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Rychlost Říčany - informace o řidiči
« kdy: 01 Července 2021, 11:13:59 »

Zdravím, před pár lety jsem prodal auto s tím že bude spíše na dojetí/díly s plnou mocí k provedení úkonů na úřadě, ale jaké to překvapení bylo když mi přišla teď pokuta za rychlost z Říčan. Současného majitele se mi podařilo vypátrat a nabídl jsem mu že pokud do mnou stanoveného termínu provede přepis, pokutu za něj zaplatím s čímž souhlasil a já mu tedy poslal novou plnou moc aby mohl přepis udělat. Jenže dnes je ten termín a dle track&trace si doporučený dopis s plnou mocí stále nevyzvedl tudíž je mi jasné že k přepisu nedojde. Každopádně nejsem zde kvůli tomu abych řešil jak vyřešit přepsání auta či jak potrestat nového majitele z hlediska vyřazení vozidla.

To proč tu jsem je, že Říčany po mě chtějí informace takové, které rozhodně o řidiči neznám. Bude v pořádku když jim dodám pouze údaje jméno a kontaktní adresu na nového majitele? Rozhodně nemám jak znát číslo jeho ŘP či mít to od něj dokonce podepsáno...

Bude v pořádku udat tímto způsobem? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4818.0
« Poslední změna: 01 Července 2021, 11:20:38 od hartom »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2021, 11:41:05 »

Ten jejich "formular" s klidem ignorujte. Sdelte jim udaje o ridici v rozsahu: jmeno, prijmeni, datum narozeni, adresa (popr. adresy, znate-li jich vic).
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2021, 11:54:25 »

Ten jejich "formular" s klidem ignorujte. Sdelte jim udaje o ridici v rozsahu: jmeno, prijmeni, datum narozeni, adresa (popr. adresy, znate-li jich vic).

Datum narození neznám přesně, přecijen se prodejem dostalo k třetí osobě s kterou kupní smlouvu nevedu, podařilo se mi jen zjistit číslo pasu ač nejspíše již prošlého (fotka z FB z 2014), lze to také dodat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2021, 11:59:44 »

A přizná se udaný řidič? Pokud ne, pak je chyba jej udávat.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2021, 12:01:24 »

To nemám jistý, ovšem trochu doufám v to, že pod strachem z další pokuty na jeho adresu to přepíše, ale je to otázka no...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2021, 12:04:02 »

Pokud se nepřizná, žádná pokuta mu nehrozí. Ani teď ani příště.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2021, 12:13:05 »

Tak mi asi nezbude nic jiného jak po cestě z dovolené to vzít kolem a ukořistit SPZtky...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Říčany - informace o řidiči
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2021, 12:49:55 »

To nevim, zda je dobry napad - spis bych sel cestou podani zadosti o prevod bez soucinnosti kupujiciho.

Lapalii s Ricanskou usekovkou bych se pokusil resit budto Helmutem anebo spolupracujicim ridicem.
IP zaznamenána