30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva ke sdělení totožnosti  (Přečteno 1661 krát)

Erethiz0n

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva ke sdělení totožnosti
« kdy: 29 Června 2021, 12:51:51 »

Jakožto provozovateli vozidla mi dorazila výzva, že s mým vozidlem došlo ke spáchání přestupku podle §125c/1k, tj. "(přestupek) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona", a abych dodal údaje potřebné k identifikaci řidiče.

Současně s tím mi psala pojišťovna, že jsem byl označen jako viník nehody a že poškozený uplatňuje škodu. Telefonickým dotazem jsem zjistil, že "poškozený uvedl, že neznámá osoba nabourala jeho zaparkované auto", přičemž to policie "asi zjistila přes kamery".

Dané auto řídila osoba blízká. Pokud ji ztotožním, předpoklázám, že proti ní bude vedeno řízení.
Pokud ale odmítnu sdělit totožnost s ohledem na osobu blízkou, co se stane? Bude řízení zastaveno?
Mohu případně nahlédnout do spisu před ztotožněním, abych věděl, co má policie k dispozici?
IP zaznamenána

Erethiz0n

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ke sdělení totožnosti
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2021, 19:44:11 »

Ještě je dobré podotknout, že ono údajné nabourání je spíš škrábanec, respektive daná osoba blízká tvrdí, že vylezla a že na údajně poškozeném autě nic neviděla, zatímco na našem prý něco málo je.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva ke sdělení totožnosti
« Odpověď #2 kdy: 29 Června 2021, 21:00:09 »

Dobrý den,

otázka je, čeho chcete dosáhnout.

Ze správního řízení se dá "vybruslit" celkem lehce, s odkazem na čl. 37 Listiny odmítnout vypovídat a tím by to měl být game over. Do spisu však jít nahlédnout můžete, neboť jako provozovatel na tom máte právní zájem.

V rovině pojistného plnění pak záleží, zda vinu akceptujete či nikoliv. Pokud ano, tak pojišťovně normálně poskytněte součinnost a pokud ne, tak je třeba na to pojišťovnu upozornit, aby mezitím neplnila. Podle toho, jak velkého rozsahu je škoda, se pak můžete obávat případné žaloby.
IP zaznamenána