30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku  (Přečteno 2635 krát)

karlos365

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« kdy: 28 Června 2021, 12:03:51 »

Ahoj,
prisla mi "Vyzva k podani vysvetleni a k sepsani zapisu o podani vysvetleni", vim kdy a kde se prestupek udajne mel stat a uz ze samotne vyzvy jasne vidim, ze doslo k nekolika chybam, konkretne udajne stani na zeleni (teoreticky mohlo dojit, ze pulka kola skutecne stala na trave, ale zbytek je rozhodne na vozovce) a ulice ve ktere melo k prestupku dojit je chybne (pred danym miste se ulice dle katastru meni, ja zastavil az o nejakych 300 metru dal v uplne jine ulici).
Kazdopadne se mi tam nechce chodit, cili nejspis si pozadam pro sichr o kopii spisu dle zde zminovanych rad, ale pak bych je rad rovnou odpalkoval na tom, ze jsem bud vubec v ty ulici nebyl a/nebo nestal na zeleni.

Nejake rad k tomuto?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2021, 12:12:14 »

Dobrý den,

anonymizujte a nahrajte sem, co přišlo. Podle toho pak dokážeme poradit konkrétní postup.
IP zaznamenána

karlos365

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2021, 12:23:34 »

Tady, provozovatel a vlastnik je pravnicka osoba.
« Poslední změna: 28 Června 2021, 12:30:46 od karlos365 »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2021, 12:50:09 »

Výzva je podle zákona o obecní policii a jde o předvolání na služebnu, nikoli na úřad. Můžete s klidem aplikovat první pravidlo komunikace s orgány, tedy že "s fízlem se nebavíme".
Nikam bych tedy nechodil. Nehrozí vám za to žádná sankce, ani nic neztratíte, v této fázi by šlo prakticky jen prásknout řidiče nebo zaplatit a ani jedno teď (doufám) nechcete. Policie to následně postoupí k projednání správními orgánu, který vás obešle ještě jednou.
Pokud to budou dál projednávat jako přestupek fyzické osoby, tak je zábor asi nejkratší cesta, jak z toho ven (stačí nevypovídat). Každopádně až se ozvou (což může být klidně v řádech měsíců), tak sem zase nahrajte, co přijde, ideálně do tohoto tématu.
IP zaznamenána

karlos365

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #4 kdy: 29 Června 2021, 12:25:52 »

Tak v tom pripade zvolim moznost nevypovidat.
Je mozne, ze pokud bych jim jasne rekl, ze k prestupku nedoslo (protoze misto a neslo o stani na zeleni), ze to poslou do spravniho kde tyto chyby opravi?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #5 kdy: 29 Června 2021, 16:36:06 »

"... se nebavíme."
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2021, 17:15:35 »

Asi jsme se špatně pochopili - teď nedělejte nic, dopisy od fízlů ignorujeme. Až přijde něco od úřadu, má teprve smysl něco dělat.
Na služebnu nemá smysl chodit, pokud nechcete zaplatit. Jinak je to vyhozený čas.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #7 kdy: 29 Června 2021, 20:08:58 »

Má cenu je nějaký čas udržovat "v naději", že přijdete, nějaké omluvy, domluvy jiného termínu, ale rozhodně tomu nevěnovat nějak moc času či peněz.
IP zaznamenána

karlos365

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #8 kdy: 29 Června 2021, 20:11:17 »

A nehrozi v pripade uplne ignorace poradkova pokuta za neuposlechnuti vyzvy?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #9 kdy: 29 Června 2021, 22:25:40 »

Při ignorování podobné Výzvy od městské/obecní policie pokuta nehrozí. Dle Poučení, které je dole na té Výzvě, hrozí maximálně předvedení. A chtěl bych vidět toho městského/obecního smělce, který by se do něčeho takového pustil.

Až podobná Výzvy přijde od správní orgánu, tak pak teprve zbystřete.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva k podani vysvetleni - spatne misto prestupku
« Odpověď #10 kdy: 29 Června 2021, 22:39:07 »

Tím předvedením se nenechte vyděsit, jako jsem se nechal kdysi já. Opravdu to není něco, co by se běžně dělalo, maximálně u nějakých notorických "potížistů". Kvůli banálnímu přestupku Vás nikdo předvádět nebude.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.