30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pardubice - vodorovne cary, zakaz vjezdu, parkovani - SprDel  (Přečteno 1231 krát)

bw

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravim vsechny,

mame pred domem nasledujici situaci a prirozene den co den jsou obsazena ta 4 mista, ktera presahuji do sikmych rovnobeznych car. Okoli je tu vzdy plne a jeste tu nejaky bagr blokoval X beznych parkovacich mist. Proste narvano... Po letech se mi tu objevil listek od mestaku, prekvapive selektivne jen na mem aute...

Ted mi dorazila do datovky vyzva (auto je na moje IC) a je tam takova formulace z ktere mi neni jasne, zda to resit ci nechat byt. Nechteji velkou castku, ale nelibi se mi predstava, ze si sem zacnou chodit pro vypalne nejak pravidelne...

"Správní orgán obdržel dne [xy] oznámení Městské policie o přestupku dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona o provozu na pozemních komunikacích, v návaznosti na porušení § 4 písm. c) zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterého se měl dopustit řidič vozidla [xy], tím, že v době minimálně od [x] do [y] dne [z], kdy byl přestupek zjištěn a zadokumentován, neoprávněně zastavil a stál u domu č.p. [xy] v ulici [xy] s vozidlem [xy], když vjel na vyznačenou plochu V 13 – šikmé rovnoběžné čáry, zákaz vjezdu. Totožnost řidiče předmětného vozidla v okamžiku spáchání uvedeného přestupku není známa."

Koho mam nahlasit jako ridice, pokud tam vjela zena, ale zaparkoval jsem ja? :-D
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pardubice - vodorovne cary, zakaz vjezdu, parkovani - SprDel
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2021, 06:47:10 »

Na “zákaz vjezdu” bych z několika důvodů nespoléhal:
1) řidič si musel být vědom, že vystupuje z auta zaparkovaného na V13;
2) i pro stání v “opravdovém” zákazu vjezdu už bohužel existuje nepříznivá judikatura;
3) SO může kdykoli otočit a tvrdit nedodržení vzdálenosti od přechodu.

Je dobré, že uvedli datum přijetí oznámení, takže přesně víte, kdy uplyne šedesátidenní lhůta pro oznámení řidiče. Pokud na daném místě parkujete pravidelně, máte možnost zjistit, zda tam MP hodlá v kontrolách pokračovat, a to za jedny peníze (nedojde-li k odtahu) - SO bude muset sloučit případné budoucí přestupky spáchané před datem zahájení řízení s provozovatelem. Rozhodně tedy bude vhodné nějakého spolupracujícího řidiče udat, aby období do zahájení řízení bylo co nejdelší.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Pardubice - vodorovne cary, zakaz vjezdu, parkovani - SprDel
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2021, 09:16:35 »

A jako bonus k tomu přechodu je popř. nedodržení 5ti metrů od křižovatky..

Osobně se domnívám, že ty čáry tam jsou z důvodu zachování rozhledu pro chodce i auta když někdo přechází + možná i rozhled do křižovatky..
V blízkosti mého bydliště často lidi parkují přímo na hraně křižovatky... a pokud je to něco vyššího ( SUV, pickup..) nedejbože dodávka... tak vjetí do takové křižovatky je fakt "úžasné" - prostě pomalé strkání čumáku a doufání, že nikdo nepojede jak prase a já se pomalu dostanu do místa kde konečně získám nějaký rozhled.. Ono to chce občas trochu ohleduplnosti :-(
IP zaznamenána