30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na přenosné značce "zákaz zastavení" Magistrát hl. města Praha  (Přečteno 2000 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Zdravím,

mému rodinnému příslušníkovi přišel odpustek a rád bych tady nastínil vzniklou situaci.

Před měsícem a něco byla v ulici pravděpodobně rozkopaná kanalizace a je možné jsem zaparkoval v zákazu zastavení (byly tam přenosné značky), mému rodinému příslušníkovi (který je majitelem a provozovatelem vozidla) přišla výzva k zaplacení určené částky od magistrátu Praha a rád bych se tu zdejších matadorů zeptal na pár věcí.

1) Jede magistrát turbomodel?

2) Lze nahlídnout do spisu ještě před zahájením správního řízení

3) Co byste doporučili udělat, aby do toho rodinný příslušník byl zatažen co nejméně (mám na mysli vyzvedávání a posilání dopisů)

4) Jak se bránit proti tomu, že zaparkuju před značkou zákaz zastavení, ale nějaký dobrák ji posune o pár metrů a já jsem tímpádem v zákazu?

Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Z magistrátu to prostě ignorujte, tím máte na 99% vyřešeno.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Magistrát je jeden z mála úřadů, který turbomodel nejede.
Do spisu samozřejmě můžete nahlížet již teď (předprocesní fáze + provozovatelův zájem).
Pokud to chcete řešit, ale nechcete do toho zatahovat provozovatele, vyčkejte na výzvu k podání vysvětlení a pak dopisem udejte sebe. To by mělo na relativně dlouhou dobu zajistit, že provozovateli nic nepřijde (a v případě úspěchu mu už nikdy nic (v kontextu tohoto případu) nepřijde).

EDIT: BTW ten Podzimek, to je nějakej pražskej Frollich? Protože od něj právě taky řeším jednu výzvu :D
« Poslední změna: 03 Června 2021, 12:55:41 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

Z magistrátu to prostě ignorujte, tím máte na 99% vyřešeno.
To uz davno neplati. Na Pankraci sedi dve patra parazitu, kteri sice poserou co muzou (zrejme rozsahly nabor v nedalekem Jedlickove ustavu), ale diky svemu poctu stihaji udrzovat konverzaci celkem v pohode. Ignorace opravdu jiz nefunguje.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Díky za odpověď a turbomodel teda pořád nejedou?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

potvrzuji, ze v lonskem roce, kdy jsem s nim resil posledni sprdelizovatelnou vec, turbo nejeli.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil

Mám několik případů z letošního roku a turbo pořád nic.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

To uz davno neplati. Na Pankraci sedi dve patra parazitu, kteri sice poserou co muzou (zrejme rozsahly nabor v nedalekem Jedlickove ustavu), ale diky svemu poctu stihaji udrzovat konverzaci celkem v pohode. Ignorace opravdu jiz nefunguje.
Já teda zas až tolik nepirátim, řekl bych tak 2-3 případy v Praze za rok, nicméně u MHMP pomohla vždy ignorace a mám tam i něco za tenhle i minulý rok a stále nic.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

To uz davno neplati. Na Pankraci sedi dve patra parazitu, kteri sice poserou co muzou (zrejme rozsahly nabor v nedalekem Jedlickove ustavu), ale diky svemu poctu stihaji udrzovat konverzaci celkem v pohode. Ignorace opravdu jiz nefunguje.

Mám ročně řádově nižší desítky věcí u MHMP, parkování i rychlosti, vždy ignore, a nestalo se nikdy nic. Vím, že aktivně řeší vyšší překročení rychlosti (20+), červené, alkoholy atd. Ale bagatelní věci typu parkování a rychlosti do 20 jsou podle mě pořád safe.

Tak jako tak, když nezafunguje ignore, tak by měla přijít ještě výzva a bude čas úřadu předhodit nějakého číkusmuta.
IP zaznamenána