30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem  (Přečteno 18069 krát)

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Dobrý den, i přesto, že jsem našel několik podobných případů, nastudoval FSM a další materiály, nenašel jsem všechny informace ke zdárnému dokončení mého případu a proto bych rád poprosil alespoň o konzultaci.

V bodech:

- ač v obci (Praha), tak měření probíhalo na 4 proudové ulici, která je z jedné strany několik set metrů před a za místem ohraničena lesem (ve kterém také PČR "zabukařila") a ze strany druhé širokým pásem zbytku lesa, za ním další (místní) komunikací a teprve za ní několika domy - pročež se domnívám a chci argumentovat "zastavěným územím" s platností 50kmh vs. překročení o 10kmh v takovém "nezastavěném území"

- měřeno laserem (Micro DigiCam LTI), přičemž v protokolu k němu je způsob měření stanoven s 0° odchylkou od objektu, a z fotografie pořízené měřidlem je zřejmé že je v úhlu - čili napadnutí způsobu měření

- vzhledem k prvnímu bodu jsou dle JDVM v oblasti měření a směru provozu za posledních 7 let evidovány 4 nehody, všechny typu kolize vozidel (nedodržení vzdálenosti, kolize při změně pruhu), avšak "moje" situace je jediné vozidlo (moje) jak na fotce, tak (pokud si vybavuji) v realitě a široko daleko nikdo - lze tímto napadnout zákonnost měření, když by mělo zvyšovat bezpečnost a tento druh přestupku za několik let bezpečnost nikterak neovlivnil (navíc povětrnostní podmínky perfektní atd.) ?

- střet chráněných zájmů, kdy proti sobě stojí "bagatelní" přestupek a proti němu "zrychlený" převoz nemocné osoby, kterou jsem vezl a uvedl jako svědka - má cenu se tím zabývat, nebo je toto již smeteno judikáty ve stylu "zavolejte si sanitku a nejezděte s nikým sami rychle" ?

Toť z mého pohledu jsou hlavní body, samozřejmě jakožto nezkušený harcovník počítám, že jsem něco přehlédl a rád poskytnu příslušný spis, nicméně i teď budu rád za každé pošťouchnutí, radu a vyjádření k výše uvedenému.

Vedle ještě dotaz na téma omluvenky, ale vztahující se k tomuto případu. Ta nemocná osoba je stále ve stavu domácího pobytu, samostatně omezeně funguje pouze po domě s mou asistencí, zároveň je uvedena jako svědek a jak je to v tomto případě s mojí omluvenkou, že se na nadcházející, blížící se SR nemohu dostavit z důvodu péče o ní, či že ona se jako svědek taktéž nemůže dostavit? Může např. nastat situace, kdy tuto omluvenku úřad odmítne, rozhodne beze mě a přijdu tím o nějaké možnosti obrany ve SR, nebo následným odporem(?) proti rozhodnutí vracím stav na začátek?

Předem velice děkuji za všechny poskytnuté informace.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2015, 09:35:29 »

Použije se všechno, byť u některých bodů s mizivým či nulovým efektem, na druhou stranu se všemi námitkami se ouřada musí vypořádat. Čím víc námitek, tím větší nechuť orgána to řešit. Překročení o 10km/h není žádná extra kauza, aby do toho šli na plno. Omluva musí být doložená, čili pokud splašíte papír od felčara, je to v richtiku. Proti rozhodnutí se podává odvolání, které může / nemusí vrátit stav zpět do 1. stupně. Záleží na rozhodnutí nadřízeného orgánu.

Zatím se nestresujte, je to Praha... jakmile něco přijde, hoďte to sem na fórum, dostanete další instrukce
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2015, 09:41:59 »

Karty vypadají slibně rozdané.

Poslali už něco? Jestli dotaz je reakce na zastavení které teprve poputuje na úřad tak v klidu. Praha má víc správních řízení než je kapacita úředníků a třeba se k tomu dostanou za půl roku nebo vůbec.

Standardní postup: Úřední dopisy nechávat uležet na poště a když k tomu něco přijde tak napsat sem. Kdyby to byl příkaz tak koncem lhůty podat odpor.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2015, 12:02:20 »

Poslali předvolání a byl jsem mezitím nastudovat spis. Obojí anonymizovaně přikládám, přičemž jednání bylo stanoveno na příští týden.

Zatím díky za povzbuzení a každá další informace i na základě úředních dokumentů bude vítána.

IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2015, 13:11:04 »

jinými slovy mají obvyklé hovno... ve spisu nebyla fotka z radaru? z prvního jednání omluvit, pokud nelze, zajít tam, okopírovat komplet spis a vyžádat lhůtu na vyjádření, které se pak pošle písemně
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2015, 13:23:39 »

Pardon, fotka z radaru mi vypadla při nahrávání původní sady obrázků, dodávám nyní.

Že mají "hovno" mi úplně nepřijde, domníval jsem se, že při změření, zastavení, legitimaci atd., je to vcelku jasné a zbývají mi pouze v úvodní zprávě naznačované možnosti. Mohl byste ty nedostatky prosím rozšířit (pokud to v této fázi má smysl) ?

A ještě dotaz ke kopírování spisu a lhůtě na vyjádření - spis mám reálně pár dní již v ruce, jelikož jsem do něj před jednáním na vlastní žádost nahlédl. Lze i v tomto případě, kdy už se s ním de facto seznamuji postupovat opětovně přes novou kopii a lhůtu na seznámení, nebo to může úředník zamítnout?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2015, 13:52:09 »

mají pouze úřední záznamy, což k dokazování dle judikatury nestačí. lhůtu po jednání klidně vyžádat. pokud bude ouřada cukat, nechte všechno zaprotokolovat a zdůvodnit. každopádně nahrávat, nenechat se do ničeho tlačit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2015, 15:41:52 »

Tak už podle fotky jasný pyrát.. 60 na prázdné čtyřproudové silnici v lese.

Kopie spisu:
Můžete chtít kdykoliv. Spis se od posledního vyžádání mohl rozrůst a nedává smysl mát možnost ho žádat jen jednou.

Ale jestli tím zamýšlíte nějaký taktický cíl tak žádost o spis řízení neovlivní (nezdrží).

K těm argumentům jsou ty z dotazu OK.

- Obec je podle zákona zastavěné území a tohle bylo v lese.
- Úhel měření na fotografii nevypadá jako 0° a co když se i další údaje liší od skutečnosti a měření neproběhlo v souladu s návodem.
- I kdyby neplatily předchozí body tak šlo jen o mírné překročení na prázdné (podle fotky) čtyřproudové komunikaci. Nikdo nebyl žádným způsobem ohrožen.
- JDVM a absence dopravních nehod
- Převoz nemocné osoby. Kdyby byl problém svědka vyslechnout kvůli nemoci tak může dodat písemné vyjádření. Smysl to má protože je to aspoň na chvíli zabaví (budou se tím muset zabývat). A i kdyby to nebyla krajní nouze tak pořád to je polehčující okolnost.. správní orgán má zkoumat i pohnutky obviněného.

Co naopak nedělat: Nechtít výslech policajtů a nešermovat termínem materiální znak přestupku. Takové věci se hodí do odvolání  :)
IP zaznamenána

Romulus

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2015, 16:57:27 »

Nevím kde u Micra bereš úhel nula, při úhlu nula je to nejpřesnější měření. Na úhel nula se vy**r. Teoreticky se s ním dá měřit v úhlu 45°, ale samo že je to nereálné. Čím víc stojí PČR  s radarem od cesty tím ti ubírá na rychlosti.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2015, 17:07:57 »

Nevím kde u Micra bereš úhel nula, při úhlu nula je to nejpřesnější měření. Na úhel nula se vy**r. Teoreticky se s ním dá měřit v úhlu 45°, ale samo že je to nereálné. Čím víc stojí PČR  s radarem od cesty tím ti ubírá na rychlosti.
Ta nula je v certifikátu schvalujícím použití. Nemyslím si, že je to až taková nicotnost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #10 kdy: 15 Ledna 2015, 17:17:21 »

fotka z radaru

Taky koukám, že je tam na fotce vidět ve výhledu nějaký křoví...to by asi mohlo měření ovlivnit.....myslím že výhled by měl být čistý (minimálně je to třeba zaměstná)
Taky jsem na většině radarových fotek viděl takovej ten záměrnej kříž...tady ho nevidím (možná jiný SW)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2015, 17:34:03 »

Nevím kde u Micra bereš úhel nula, při úhlu nula je to nejpřesnější měření. Na úhel nula se vy**r. Teoreticky se s ním dá měřit v úhlu 45°, ale samo že je to nereálné. Čím víc stojí PČR  s radarem od cesty tím ti ubírá na rychlosti.

Úhel jako takový význam nemá, ale jestli je někde napsáno že 0° a z něčeho jiného to 0° zjevně není tak bych to rozporoval. Co dalšího se tam ještě liší od skutečnosti?
Ale v těch naskenovaných papírech jsem úhel 0° nenašel.
IP zaznamenána

sprriz

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2015, 18:35:24 »

Díky za průběžné podněty, teď z důvodu nedostatku času pouze rychlá odpověď k laseru.

Vztahuje se k němu tento dokument, kde je mimo jiné v podmínkách měření krom rozsahu teplot apod., také zmíněný nulový úhel měření (bez intervalu, str. 4):

http://www.atstelcom.cz/pdf/cert/certifikat_mdc_lti.pdf
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2015, 21:16:35 »

Další detaily: Na protokolu měření nesouhlasí typ přístroje - uvedeno "Microdigicam", zatímco v OL je "MicroDigiCam LTI". Chybí výrobní číslo kamery a počítače, takže není zdokumentováno, že měření proběhlo na kompletní sestavě, pro kterou platí ověřovací list. Je tedy důvodné podezření na použití neověřeného měřidla v rozporu s  ust. § 3 odst. 3, písm. b) zákona č. 505/1990 Sb. (o metrologii), a navazující přílohou vyhlášky č. 263/2000 Ministerstva průmyslu a obchodu, bod 2.2.1 „Silniční rychloměry používané při kontrole dodržování pravidel silničního provozu“...
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:60kmh Praha, změřen PČR, zastaven, správní řízení za rohem
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2015, 21:42:40 »

Citace
- Úhel měření na fotografii nevypadá jako 0° a co když se i další údaje liší od skutečnosti a měření neproběhlo v souladu s návodem.

Ten úhel bohužel neklapne. Řešil jsem stejný případ a kraj to smetl s odůvodněním, že nenulový úhel hraje ve prospěch řidiče a tedy reálná rychlost vozidla byla ještě vyšší, než rychlost naměřená.
IP zaznamenána