30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně  (Přečteno 3470 krát)

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« kdy: 01 Června 2021, 00:23:50 »

Dobrý den,

ač je toto téma hojně rozebírané na fóru, dovolím si založit nové vlákno, protože mi toho bude chodit vícero a s tím asi budou přibývat mé otázky  ;D

6.5. 2021  -  zadokumentováno eltodem parkování na fialové zóně
31.5. 2021 - přišla do DS "výzva k uhrazení určené částky", bohužel provozovatel tentýž den z neznalosti DS otevřel.
14.6. 2021 - končí lhůta pro podání vysvětlení


Věc chci řešit variantou "spolupracující řidič", kterým budu já, provozovatel a řidič jsou dvě odlišné osoby.
Nyní je na řadě podat vysvětlení - udat řidiče. Stačí jméno, datum narození a trvalé bydliště? Bonz papír používat nechci.
Jakým způsobem podat? Nejlepší mi přišla varianta "emailem a do 5 dní doporučeně nebo přes DS", ale upřímně v tom nemám moc jasno. Znamená to, že třeba 10.6.2021 napíšu email: "uvedený den měl auto k dispozici Franta Vopička, datum narozeni, bytem..."? A o 5 dnů pošlu totéž ale z DS? A další věc kam ten email mam poslat, v celé výzvě není uveden žádný jejich email a nerad bych, aby to vyhnilo na vrátnici a pak to překlopili na sprdel  ;D

Předem se omlouvám za moje triviální dotazy, ale je to moje první parkovací akce a nerad bych si to ztížil hned na začátku.

Děkuji a přeji hezký večer
« Poslední změna: 01 Června 2021, 00:46:35 od Sakhal »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2021, 00:26:45 »

Přišlo to od MHMP nebo od ÚMČP5?
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2021, 00:38:09 »

Přišlo to od MHMP nebo od ÚMČP5?

Pardon za neúplnost, přišlo to od ÚMČP5

Edit: Doplněno do předmětu pro lepší přehlednost.
« Poslední změna: 01 Června 2021, 00:47:41 od Sakhal »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2021, 00:42:12 »

Jelikož ÚMČP5 jede turbomodel, není vhodné sprdelní výzvu ignorovat (na rozdíl od MHMP).

Píše se ve sprdelní výzvě, kdy se úřad o přestupku dozvěděl?
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2021, 00:45:14 »

Jelikož ÚMČP5 jede turbomodel, není vhodné sprdelní výzvu ignorovat (na rozdíl od MHMP).

Píše se ve sprdelní výzvě, kdy se úřad o přestupku dozvěděl?

Jsem si toho vědom, chci s úřadem "spoluopracovat"

O tom kdy se úřad přestupek dozvěděl se tam nic nepíše. Případně sem můžu anonymizovanou výzvu nahrát, ale jeví se mi to jako typizována výzva s žádostí o výpalné...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2021, 00:56:02 »

// Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to přehlednost. Díky.

V tom případě pesimisticky předpokládejme, že se úřad o přestupku dozvěděl hned v den spáchání. Je tedy vhodné udat řidiče tak, aby o něm úřad věděl dříve, než uplyne lhůta 60 dní. Ale zase ne zbytečně brzo, čas hraje pro nás.

Pro pokročilé:

Je možné se pokusit úřad vyprovokovat k předčasnému odložení věci, což následně vede na šach- mat. Například:
- odepřením výpovědi
- výmluvou na "osobu blízkou"
- sdělením, že provozovatel neví, kdo řídil
- nějakou provokací
- pozdním uhrazením určené částky
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2021, 01:03:43 »

Ok, pardon.

Na pokročilejší věci si zatím netroufám.
Chci udat spolupracujícího řidiče, ale nejsou mi přesně jasné určité věci okolo podání vysvětlení/udání řidiče,
viz můj první příspěvek.

.. "Nyní je na řadě podat vysvětlení - udat řidiče. Stačí jméno, datum narození a trvalé bydliště? Bonz papír používat nechci.
Jakým způsobem podat? Nejlepší mi přišla varianta "emailem a do 5 dní doporučeně nebo přes DS", ale upřímně v tom nemám moc jasno. Znamená to, že třeba 10.6.2021 napíšu email: "uvedený den měl auto k dispozici Franta Vopička, datum narozeni, bytem..."? A o 5 dnů pošlu totéž ale z DS? A další věc kam ten email mam poslat, v celé výzvě není uveden žádný jejich email a nerad bych, aby to vyhnilo na vrátnici a pak to překlopili na sprdel."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2021, 01:18:52 »

Chápu. Tyto pokročilé metody asi nejsou příliš vhodné pro začínající bojovníky.

05.07.2021 nechť pošle provozovatel obyčejným e-mailem na podatelna@praha5.cz udání řidiče.
12.07.2021 to potvrdí přes DS, klidně ve stejném znění:

V souladu s výzvou č.j. 12345 uvádím, že předmětné vozidlo na předmětném místě zaparkoval Franta Vopička, nar. DD.MM.YYYY, bytem Ulice 123, 678 90 Město. S pozdravem Karel Provozovatel, nar. DD.MM.YYYY, Ulice 789, 123 45 Město
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2021, 01:34:30 »

Dekuji, presne takovy mustr jsem potreboval!

Jeste mensi otazka k tem terminum  pouzil jste random datumy (5.7. a 12.7.) nebo ne?
Nemam uplne jasne ve lhute 15 dnu na oznameni ridice o ktere se mluvi v odpustku
A ve lhute 60 dni na zjisteni pachatele uradem.

Mel jsem za to, ze musim sebe napraskat do 15ti dnu, ale mozna tedy ne(?)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2021, 01:52:21 »

Data nejsou random, nýbrž optimalizovaná pro Váš případ. Nehledě na to, kdy uběhne 15 dní lhůty ze sprdelní výzvy, úřad nesmí odložit dříve, než po 60 dnech.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #10 kdy: 01 Června 2021, 09:43:17 »

Dobra, dekuji za objasneni :)
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2021, 22:37:52 »

Tak mi přišly další dva pozdravy od ÚMČ P5 za stejný přestupek.
První zadokumentován 21.5. , druhý 26.5. Podle předchozího postupu bych 20.7., respektive 25.7. oznámil řidiče mailem a 25.7. a 30.7. potvrdil datovkou. Mohu poprosit zkušenější matadory o kontrolu správnosti postupu. Děkuji  :)
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:ÚMČ Praha 5 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2022, 21:06:44 »

Dobrý den,

dávám na vědomí, že téměř po roce a po té co byl udán řidič nepokračovaly ze strany úřadu žádné další kroky, tak snad to již nyní v pořádku "doprekluzuje". Budu rád pokud se i někdo další podělí o zážitky z Prahy 5, ať si můžu udělat obrázek jestli je tohle běžný postup nebo dílo náhody.
IP zaznamenána