30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 7  (Přečteno 3008 krát)

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Praha 7
« kdy: 27 Května 2021, 21:16:52 »

Ahoj,

potřeboval bych proradit s Prahou 7. Dostal sem odpustek za stání v zóně zákaz stání. Jak koukám, celá Praha 7 je zřejmě zóna zákaz stání.

Zajímá mě, jestli reagovat či ne. Je nějaká konkrétní zkušenost s agresivitou Prahy 7?? (či spíše Magistrátu) Hledal jsme příjezdové cesty bez značky, něco je dole u Vltavy, ale jinak jsou značky všude.

Nevím, jestli mám veřejně napsat, kde jsem stál, kdyžtak doplním.

Je to spíše principiální záležitost, nechci jim ty tři kila poslat jen tak...

Děkuji


IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2021, 22:16:22 »

O tom, jak v současné době postupovat s parkováním je tu napsáno opravdu mnoho. Stačí si pročíst sekci parkování a sekci výzev. Praha 7 na 98% jede turbo model, takže pokud chcete bojovat, tak je třeba jednat aktivně.

Kdy se měl přestupek stát?

Pokud by vám šlo čistě o to, aby si ty 300 Kč odpracovali, tak jim stačí poslat nějakou InfZ žádost kombinovanou s námitkou podjatosti (vztaženou k InfZ žádosti) a stížností a máte garantováno, že budou ve smyslu vaší pokuty ve ztrátě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Praha 7
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2021, 22:42:25 »

Stalo se to na konci ulice Na Maninách, přesně zde: 50.0996367N, 14.4527286E

Nestál jsem ve vyhrazeném zákazu pro Rybářský svaz.

Přijde mi to úplně šílené. Někdo zde u podobného problému psal, že P7 nestíhá a že ignorovat. Dopis přišel až po 35 dnech od spáchání přestupku. Takže na tom asi něco bude.  :D

Postupy jsou mi zhruba jasné. Spíš jde o to, jestli ignorovat nebo odpovědět. Zatím to mám 50 / 50.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2021, 22:52:00 »

Úplná ignorace povede k řízení s provozovatelem, ze kterého není moc cesty ven. Pokud tedy chcete skoro s jistotou zaplatit 5x vyšší částku, tak se k tomu můžete úspěšně proignorovat.

Jsou 2 cesty: zaplatit 3 stovky a nebo bojovat, což obnáší ideálně nahlédnutí do spisu už touto dobou. Ignorace povede (zejména v rukou ne příliš znalého člověka) akorát ke zbytečně drahé prohře.
« Poslední změna: 27 Května 2021, 22:54:37 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Praha 7
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2021, 23:02:44 »

Díky za rady. Mě právě hodně zajímalo, kolik je pak ta reálná pokuta. Nemám zkušenosti. Ale předpokládám, že si je bzry získám, protože toho bude víc.  ;D

Takže když to shrnu, tři kila je ještě nic a to i když beru v úvahu čas, co jsem do toho investoval.

A je někdy statistika kolik odpustků na P7 bylo úspěšně ignorováno a kolik pak naopak dovedeno do skutečné pokuty? Jen mi to zajímá. Třeba je šance, že toho mají hodně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2021, 23:50:19 »

Mají toho hodně, proto je šance na úspěch v obstrukčně vedeném správním řízení vysoká. Ale zahájit sprdelní řízení s provozovatelem, ze kterého není cesty ven, je pro ně jako slíznout třešničku na dortu bez práce. Reálná sankce v případě boje bude 2500 Kč, přičemž šance na výhru je slušná. Uznávám ale, že u parkování, kde je sankce 300 Kč velmi motivační, se jedná spíše o ideologickou záležitost.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Praha 7
« Odpověď #6 kdy: 28 Května 2021, 10:03:18 »

Díky moc, tak jsem jim to poslal, protože opravdu teď nebudu mít prostor se s nima hádat..

Dovolím si ještě k tomu jeden dotaz, který zde už asi mohl být zodpovězěn, ale vzhledem k rozsahu témat nejsem schopen vše projít.

Když přijde úřední dopis a provozovatel vozidla si ho na poště nevyzvedne např. z důvodu dovolené, tak se vrátí zpět úřadu. Co se stane pak? Je to reálná situace, nebudeme doma a může ještě přijít další odpustek. Lze to samozřejmě řešit datovou shcránkou, ale to není pointou dotazu.

Díky moc
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #7 kdy: 28 Května 2021, 10:17:53 »

Tazatel dosud ve vlákně motá dohromady MČ Praha 7 a MHMP. Imho by zónu zákazu stání měl řešit magistrát a tam bych zvolil ignoraci. Odkud to přišlo?
IP zaznamenána

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Praha 7
« Odpověď #8 kdy: 28 Května 2021, 10:40:48 »

Dopis přišel od MHMP, Odbor dopravně správních činností, Na Pankráci 17. Přestupek se stal na Praze 7, která je, jak jsem zjistil, vedená celá jako Zóna zákaz stání. Důvodem parkování byla návštěva lékaře, který je odtamtud vzdálen 800 m, takže výmluva na nějaký urgentní zdravotní problém by asi nešla. Před vstupem byly normálně volné modré zóny, ale nechat jim 120 kč za dvě hodiny se mi nechtělo.

Příště zkusím ignorovat, ale vzhledem k tomu, že pojedu pryč a musel bych se třeba vracet k podání vysvětlení, raději jsem ustoupil. Nejsem zkušený v těch různých kličkách, ale budu dál sledovat a studovat materiály, neboť věřím, že toho bude víc. Zrovna na P7 jsem parkoval vícekrát. Příště už do nich půjdu. ;)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #9 kdy: 28 Května 2021, 13:02:05 »

Pokud to řeší MHMP, pak to má smysl ignorovat, protože magistrát nejede turbo model, tudíž nebude rovnou startováno řízení o přestupku provozovatele.

Naopak, pokud to řeší úřad městské části, tak lze očekávat turbo model (v Praze ho afaik jednou snad všechny MČ, minimálně ty frekventovanější), pak je nesmysl to ignorovat. Měl jste jasněji uvést, od kterého orgánu Vám dopis přišel.

Pokud by dopis provozovatel nepřevzal, tak se na něj bude po 10 dnech hledět jako na doručený, i když fakticky nebyl (fikce doručení).
Podání vysvětlení lze podat i písemně dopisem/datovkou/elektronicky podepsaným emailem.
A není to o kličkách, ale aktivním využívání všech lhůt a nástrojů, které (zejména) správní řád nabízí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #10 kdy: 28 Května 2021, 21:08:49 »

Já v tomhle případě udávám řidiče (sebe). Má to tu výhodu, že kdyby se něco dělo, musí mne úřad kontaktovat jako řidiče a vyvinout nějaké úsilí. Dál se hlásím jako řidič i spřáteleným osobám a rodičům. Zatím jsem se nedostal do dalšího kola, evidentně parkovací drobnosti nestíhají a nebo na ně kašlou...

edit: v rámci průzkumu jsem jednu věc před třemi měsíci ignoroval. Šlo o původní stání pro invalidy, kde zůstalo jen vodorovné značení a tedy jasný win. Ale kreativita MP neznala mezí a na ten samý den mi přišlo i stání v zóně zákazu a protisrstné parkování. I tohle je zatím u ledu.
« Poslední změna: 28 Května 2021, 21:15:04 od asmodeus »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #11 kdy: 28 Května 2021, 21:51:06 »

asmodeus > To mě docela překvapuje, já bych čekal, že budou předpokládat, že jste udaný tatar a případně to vzdají až po odporu. Vždyť přeci 1500 na příkazu (což imo 90% lidí zaplatí) je o dost hezčích, než 3-4 kila za výzvu.
Ale chápu jejich pracovní proceduru. Proč se srát s řidičem, když stejně nejvíc peněz vyberou na výzvách a případných sprdelních příkazech. Jen to po tisícáté prvé ukazuje, že jim fakt o žádné řízení, šetření, ani spravedlnost nejde. Jde jen o to nakrmit kasu s co nejmenšími náklady.
« Poslední změna: 28 Května 2021, 21:53:47 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Honzinus

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • Honzinus78
Re:Praha 7
« Odpověď #12 kdy: 29 Května 2021, 10:16:04 »

Jak koukám, na té P7 se opravdu nedá zaparkovat bez placení. Všude jsou ZPS a celé je to jako Zóna zákaz stání. Když to shrnu, tak jsem mimo ZPS parkoval asi tak 10x. Třeba zrovna na Štvanici. Tak jsem zvědav, co ještě přijde.
Ale opravdu to přišlo od Magistrátu, což je zajímavé. Předpokládám, že je to podle toho, komu patří ta komunikace.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2021, 14:17:25 »

Pražské části řeší jenom modré/fialové/barevné zóny, jakýkoliv jiný přestupek v Praze řeší MHMP a u toho se vyplatí vždy ignorovat.
IP zaznamenána