30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepadla jediná pokuta. Lidé našli fígl, jak obelstít kontroly na zahrádkách.  (Přečteno 2599 krát)

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil

Citace
Tak právu nevypovídat se říká fígl...

A na tenhle fígl už máme řešení - mohla by to být objektivní odpovědnost provozovatele zahrádky za návštěvníky.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil

Co fígl, jinde tomu říkají rovnou "Výmluva na osobu blízkou"..
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Citace
Tak právu nevypovídat se říká fígl...

A na tenhle fígl už máme řešení - mohla by to být objektivní odpovědnost provozovatele zahrádky za návštěvníky.

To by bylo nádherné. A hygiena by rovnou posílala výzvy, ve kterých by buď mohl provozovatel zahrádky udat všechny zahrádkové konzumenty. A nebo by se k tomu mohl postavit jako chlap, uznat, že tam nejspíš aspoň někdo neměl legitimní test a uhradit lidovou částku 10 tisíc Kč. Samozřejmě analogicky v případě, kdy by někdo prezenci na zahrádce odmítl by se to vrátilo v podobě sprdele provzovateli zahrádky.

Zajímalo by mne, na kolika zahrádkách po ČR najednou by zvládl Číkusmut chlastat :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Tohle by nefungovalo. Objektivní odpovědnost stojí na tom, že došlo k nějakému deliktnímu jednání, což samo odmítnutí vypovídat není.
Takže by musel provozovatel zahrádky mít povinnost ty papíry kontrolovat. Jenže host odmítne předložit, provozovatel řekne, že ho zkontroloval a zase by utřeli.
Takže by se ty kontroly musely nějak zaznamenávat a validovat, jenže to už se jednou vyloučilo z důvodu ochrany osobních údajů. Ono nás s těmi Covid pasy asi něco takového čeká, ale nepřivolával bych to ani v žertu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

IZS > To bylo samozřejmě celé myšleno v žertu, upřímně mě nenapadlo, že by nad něčím takovým mohl někdo reálně uvažovat :D Na druhou stranu díky za mini rozbor, proč by to nešlo :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

IZS > To bylo samozřejmě celé myšleno v žertu,
Založím si téma, schválně jestli se tomu příští rok ještě zasmějeme...
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Založím si téma, schválně jestli se tomu příští rok ještě zasmějeme...
Má to mnoho společného s vybíráním nesmyslných pokut. Farmalobby chce prodávat a, idiotické náhubky b, necertifikované PCR testy c, neotestované vakcíny
a na tom vyvařit tolik peněz, že se nám o tom nezdá. Kdy to lidi konečně pochopí, že čínskou chřipku nafoukli do nesmyslných rozměrů a okradli celé státy. A když už státy nemají finance, tak půjdou po obyčejných lidech.
IP zaznamenána