30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Focení - přestupek rychlost  (Přečteno 2719 krát)

RidicM

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Focení - přestupek rychlost
« kdy: 25 Května 2021, 19:33:09 »

Jdu si teď cvičně zkusit správní řízení. Jel jsem přes 100 na 80, zastaven ztotožněn OP a ŘP. Byl jsem i donucen zapózovat u auta (výzvou jménem zákona). Pomůže mi to nějak, když je focení dle Zákona o policii přípuistné v případě "Nelze-li totožnost předvedené osoby zjistit na základě sdělených údajů ani v dostupných evidencích". Není to samozřejmě jediný argument, který si chystám.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2021, 19:51:30 »

Pokud to mate nahrane, lze podat stiznost na OVK, pokud se vrati jako duvodna ci castecne duvodna, lze tim rozporovat duveryhodnost vypovedi policistu jako svedku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

RidicM

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2021, 20:11:27 »

Mám to nahrané, ale i bez toho je to zřejmé. V důkazech je ta fotka i to, že došlo ke ztotožnění formou OP a ŘP. Myslel jsem spíš, jestli to samo o sobě nestačí k zastavení řízení, že jeden z důkazů vzniknul porušením zákona třeba?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2021, 20:31:41 »

Focení řidiče asi nebude porušením zákona. Je tu přece teď ten případ, co se řidič advokát bránil focení, dostal od policajta pěstí do žeber a GIBS to přikryla.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10942.msg121536.msg#121536

Předpokládám, že důvodem focení není zjišťování totožnosti, ale získávání důkazů pro správní řízení.
« Poslední změna: 25 Května 2021, 20:38:39 od alo.is »
IP zaznamenána

RidicM

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2021, 20:37:50 »

No zakon o policii hovori jinak: Nelze-li totožnost předvedené osoby zjistit na základě sdělených údajů ani v dostupných evidencích, je policista oprávněn získat informace potřebné k jejímu ztotožnění snímáním daktyloskopických otisků, zjišťováním tělesných znaků, měřením těla, pořizováním obrazových, zvukových a jiných záznamů a odebíráním biologických vzorků umožňujících získání informací o genetickém vybavení.

Policajt smi delat, jen to co mu vyslovne povoluje zakon. Tzn. fotit pouze, nelze-li totoznost zjistit na zaklade sdelenych udaju ani v evidencich.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2021, 23:14:47 »

To by pak nemohli fotit řidiče ani radarem.
IP zaznamenána

RidicM

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2021, 10:59:15 »

Otázka je, jestli fotí řidiče.....
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2021, 04:33:16 »

No když mi přišlo foto z radaru, tak tam řidič byl, zatímco spolujezdec byl vymazán.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #8 kdy: 28 Května 2021, 06:40:15 »

Při výslechu svědků (policajtů) by bylo dobré se zeptat, proč Vás fotili u auta, proč k tomu použili výzvu "Jménem zákona"
Pokud je to kvůli získávání důkazů, pak je to porušení Vašeho práva neposkytovat důkazy proti sobě.
Něco jako při výslechu "Jménem zákona se přiznej"
IP zaznamenána

mm317

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #9 kdy: 28 Května 2021, 16:07:25 »

Myslím, že přímo ve vyfotografování Vaší osoby závada z hlediska oprávněnosti postupu policie nebude a to vzhledem k ust. § 62 odst. 1) zákona o PČR, viz:

"Pořizování záznamů
(1) Policie může, je-li to nezbytné pro plnění jejích úkolů, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy osob a věcí nacházejících se na místech veřejně přístupných a zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu úkonu"
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #10 kdy: 28 Května 2021, 18:36:53 »

Trochu mi tam chybi povinnost pri takovem porizovani poskytovat jakoukoliv soucinnost.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Focení - přestupek rychlost
« Odpověď #11 kdy: 28 Května 2021, 18:47:03 »

dokonce bych zde spatřoval jediný skutečný důvod k tomu, aby si člověk (mimořádně a jen pro tu chvíli) nasadil preventivně roušku…  ;)
IP zaznamenána