30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku  (Přečteno 4604 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/vybrzdovani-dalnice-brzdy-predjizdeni.A210518_180352_automoto_fdv

"Exemplární případ vybržďování natočil čtenář iDNES.cz na dálnici D1. Extrémně nebezpečný manévr, kterým se chtěl pomstít pomalejšímu řidiči, předvedl šofér Porsche Cayenne."

Osobně tam nic extrémně nebezpečného nevidím, ale třeba jsem slepej. Vždycky se divím, co vede dotyčného k tomu, posílat podobná videa do "novin."
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2021, 21:15:47 »

No já tam vidím lepení se na prdel a na závěr vybrždění. Kdyby bylo na mě, tak mu seberu řidíčák a auto sešrotuju. (samozřejmě, že ve skutečnosti to na mě není a je to tak dobře a se sešrotováním autem je to nadsázka)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2021, 22:01:07 »

No já tam vidím lepení se na prdel a na závěr vybrždění. Kdyby bylo na mě, tak mu seberu řidíčák a auto sešrotuju. (samozřejmě, že ve skutečnosti to na mě není a je to tak dobře a se sešrotováním autem je to nadsázka)

Já bych jej potrestal za špatnej vkus. Kajene je asi nejhnusnější auto, co znám......  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2021, 06:37:02 »

Otazka je jestli je to tak jak popisuje presstitut, jestli pan dodavkar taky nedonutil vjetim do leveho pruhu toho 'kajena' k nahe zmene rychlosti nebo smeru jizdy. Vubec bych se tomu nedivil kdyby to tak bylo...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2021, 06:57:45 »

Nemá smysl to nějak hodnotit, není to celé. Nicméně já osobně, pokud potkám blba, tak mu buď ujedu nebo ho nechám odjet, ale myslet si, že nějakým skoro kontaktem někomu něco vysvětlím?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2021, 07:13:20 »

Nevim cim to je, ale od ty doby co mam na aute kamery, na takoveho vybrzdovace sem jiz nenarazil. Co se da delat, asi budu muset vymenu popraskanyho narazniku zatahnout sam...
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2021, 16:08:44 »

Citace
Nemá smysl to nějak hodnotit, není to celé

Mně to přijde uplné celkem dost. Nevím, co na video chybí, aby to podle vás mělo smysl hodnotit.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2021, 09:23:20 »

Otazka je jestli je to tak jak popisuje presstitut, jestli pan dodavkar taky nedonutil vjetim do leveho pruhu toho 'kajena' k nahe zmene rychlosti nebo smeru jizdy. Vubec bych se tomu nedivil kdyby to tak bylo...
To ho asi donutil, ale nevyčítal bych mu to. Pokud jelo auto s kamerou blízko rychlostnímu limitu, kajen mazal dost přes něj. Nebo minimálně podstatně rychleji než zbytek provozu. Nic proti tomu, ale když už to kropím, musím počítat s tím, že ostatní neodhadnou, jak rychle se přiblížím. Osobně se nepovažuju za brzdu provozu, ovšem s retardy, kteří se mi při předjíždění na dálnici nalepí na kufr a začnou blikat se taky setkávám. A poslat to někomu na dálnici metr před čumák a začít brzdit může jen totální hovado..
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2021, 10:08:13 »

Ja to nechapu. Taky mi casto nejaky idiot vjede tesne pred auto a ja musim prudce brzdit. Taky me stve, kdyz za nekym musim cekat az predjede. Take nenavidim dva kamiony jedouci vedle sebe nekolik minut. Obcas se vztekam, obcas na ne troubim. Ale nikdy bych neriskoval zejmena svoje zdravi tim, ze bych je jakkoli ohrozoval a riskoval nehodu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #9 kdy: 26 Května 2021, 22:41:52 »

dost kamionů má dneska automatické hlídání odstupu
tam není třeba brzdit, stačí normálně sundat nohu z plynu
zpomalí ho to samo  8)
troubím jen na "pouštěče"
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #10 kdy: 13 Června 2021, 12:43:06 »

Ja to nechapu. Taky mi casto nejaky idiot vjede tesne pred auto a ja musim prudce brzdit. Taky me stve, kdyz za nekym musim cekat az predjede. Take nenavidim dva kamiony jedouci vedle sebe nekolik minut. Obcas se vztekam, obcas na ne troubim. Ale nikdy bych neriskoval zejmena svoje zdravi tim, ze bych je jakkoli ohrozoval a riskoval nehodu.

Pokud je to na dálnici, seru na troubení a většinou je vezmu oba odstavným. Pak koukám do zrcátka, jak jsou ještě po 2km stále vedle sebe...  ;D
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2021, 15:49:15 »

Podle mě si teda oba můžou podat ruce. Nevim, co je horší - jestli ten manévr dodávkáře, nebo manévr toho suvčkáře.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2021, 22:32:28 »

Tak dodávkář nemůže uplně předpokládat, že ten tydýt co ho vidí kilometr ve zpětným zrcátku jede dvěstě. A pokud jedu jak závodník, tak musím předpokládat, že mi tam může někdo v dálce vjet
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #13 kdy: 15 Června 2021, 13:28:56 »

To zrcátko má teda na vozdobu nebo jak?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: Vybržďovač v akci. Na D1 trestal předjíždějící dodávku
« Odpověď #14 kdy: 15 Června 2021, 13:29:58 »

Tak dodávkář nemůže uplně předpokládat, že ten tydýt co ho vidí kilometr ve zpětným zrcátku jede dvěstě. A pokud jedu jak závodník, tak musím předpokládat, že mi tam může někdo v dálce vjet

Já když jedu rychleji (180+) tak s tím pochopitelně počítám, ale vždycky mě nasere ten podivný syndrom, že se nějaké auto vleče za kamionem cca 90 několik km a jeho řidič si usmyslí předjet kamion až ve chvíli, kdy už mám vyhozený blinkr a jsem kousek za nima v levém. Nějaká nemoc, deviace nebo nevím, co :-(
IP zaznamenána