30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: „Auta už vyšla z módy,” říká dánský velvyslanec a tvář výzvy Do práce na kole  (Přečteno 939 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

https://www.dopracenakole.cz/19418/auta-uz-vysla-z-mody-rika-dansky-velvyslanec-a-tvar-vyzvy-do-prace-na-kole-ole-frijs-madsen

"Je v Dánsku auto stále vnímané jako symbol bohatství?

Ne tak jako kdysi. Samozřejmě vždy tu bude existovat touha vlastnit určitá auta, pro někoho je to věc statusu. Ale obecný trend je dělat něco jiného, něco chytrého – mít alespoň elektrické auto, sdílet auto nebo ho nemít vůbec."


K off-topic zamyšlení: Tenhle článek má imo hlubší přesah daleko za automobilismus. Jasně vystihuje, že sílící trend je dělat něco jiného a jinak. Za každou cenu. A ideálně ostrakizovat při tom ty, kteří to dělají po staru. Jezdí na kole jen aby se mohli vymezit proti autům, nejedí maso jen aby se mohli vymezit vůči těm, kteří ho jedí, vymezují svůj gender, jen aby ho vymezili :D Třebaže mohu mít na některé tyto věci (např. elektroauta, vegetariánství) i pozitivní názor, ta urputná touha něco někomu za každou cenu nutit mě od toho odrazuje... No a ať si každý přebere, co v tomto zažíváme třeba právě touto dobou s vakcínami.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

vnímám to podobně. hlavně tohle křečovité tlačení "správných" myšlenek podle mně u části lidí (i u mne) vyvolá opak. teplý, černý, vegouši, cyklouni atd, nic mi nevadilo, ale teď když se furt omýlá, že jenom to je správný a musí se podporovat, tak mi jdou proti srsti. nafukuje se to, jako kdyby menšin byla většina. navíc dánsko je líheň těhle dobroserů, roupama neví, coby. kdyby většina řešila, co do huby, ono by je to fofrem přešlo. někde na netu koluje řeč nějaké dánské dost vysoké polit-kravky, ca 5 let starý, jak je fiktivně rok 2030, žije ve městě, nic nevlastní, nic nekupuje a nemá soukromí, ale cítí se daleko lépe. bohužel tyhle sráči začínají diktovat mlčící většině všechno
IP zaznamenána