30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Úřad si vymyslel řidiče  (Přečteno 5320 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
[LOST] Úřad si vymyslel řidiče
« kdy: 12 Května 2021, 11:02:44 »

Můj nový zahraniční přítel projel rychle pod stacionárním radarem. Jako zákonadbalý provozovatel jsem nahlásil jeho jméno, zahraniční adresu trvalého pobytu a také korespondenční adresu v ČR. Dále chtěli doplnit datum narození, tak jsem jim ho také dodal.

Teď dorazilo na korespondenční adresu zahájení řízení o přestupku a předvolání na ÚJ a jako adresa trvalého pobytu je nějaká adresa v jiném městě v ČR. Ani slovem jsem neřekl nic o občanství mého přítele, přesto si úřad našel českého občana, protože náhodou někdo tohoto jména a data narození existuje i v ČR.
Kdy do toho nejlépe úřadu hodit vidle, aby to nepadlo na nevinného a zároveň to neodložili a nevrátili provozovateli? Do prekluze je ještě přes rok.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2021, 10:26:29 »

Na nic bych neupozorňoval, dokud nebude Helmut odsouzen.
Po uplynutí Helmutovi doby na odvolání bych úřadu napsal "Jejda, tady koukám, že máte nějaké špatné bydliště Helmuta. To není můj Helmut, to je nějaký SO Realmut. Tak né, že mu pošlete pokutu"
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2021, 11:04:56 »

No klidně je možné, že obsílku dostal i SOmut a buď se dostaví a popře že řídil nebo to popře alespoň písemně. Proto by bylo nejlepší, kdyby se Helmut písemně omluvil že není v ČR , že pracovně vycestoval na několik měsíců do nějaké exotické destinace mimo svoje trvalé bydliště a písemně by se přiznal. Požádal by slušně o číslo účtu, kam má poslat pokutu.
Jinak to fofrem překlopí na SPRDEL.

edit:
No oni to na tu SPRDEL stejně nakonec nejspíše překlopí, ale alespoň bude o co se tahat.
« Poslední změna: 13 Května 2021, 11:06:51 od pk202 »
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2021, 10:37:00 »

A když na to neupozorní, tak se nebude o co tahat? Pokud určím jako řidiče Karla Nováka z Prahy, ten dostane obsílku pro Karla Nováka z Ostravy (případně je zaslána oběma) a nikdo z nich se nepřizná, splnil vůbec úřad svou povinnost?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2021, 13:11:47 »

a nikdo z nich se nepřizná, splnil vůbec úřad svou povinnost?
No mnohem zajímavější situace bude, když se Helmut z jedné adresy přizná a z druhé to odmítne :-) A jsem si jist, že alespoň z té jedné se přizná.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2021, 13:58:59 »

Tak mi úřad v nahlížení do spisu kompletně rozkryl identitu řidiče, kterého si vymysleli. Takže teď znám adresu, datum narození, číslo řidičáku a výpis z rejstříku trestů úplně cizí české osoby (chudák měl zákaz).
Přemýšlím nad vhodným poděkováním dané úřednici. Má to nějaký potenciál vzhledem ke GDPR nebo správnímu řádu samotnému?
« Poslední změna: 26 Srpna 2021, 23:37:00 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2021, 22:12:09 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #7 kdy: 26 Září 2021, 22:47:00 »

Do prekluze je ještě přes rok.
Jak se taková věc stane?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #8 kdy: 27 Září 2021, 09:50:48 »

Jak to dopadlo?
Klasika, odloženo, sprdel provozovatele, a jsme ve fázi doplněného odvolání, kde je důsledné (ne)hledání Helmuta hlavním argumentem.

Rozeslali dopisy na všecky adresy a jen na té, kterou si vymysleli sami to někdo převzal, tedy nadále komunikovali jen s tím jejich Helmutem, přičemž ten se na všecko vysral, nic nepotvrdil ani nevyvrátil a nikam nic vysvětlovat nešel. Uvidíme, co na to druhostupňový parazit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2022, 10:28:30 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad si vymyslel řidiče
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2022, 11:33:30 »

LOST, další energii jim už nevěnuju.

Odvolací správní orgán uvádí, že správní orgán I. stupně zaslal výzvu k podání vysvětlení na doručovací adresu pana Piráta sdělenou odvolatelem, která byla doručena fikcí dne xx.yy.2021 a pan Pirát na ni reagoval sdělením, že v daném místě a čase řídil on a současně sdělil adresu svého trvalého pobytu v Rakousku, shodně s odvolatelem. Správní orgán I. stupně provedl šetření v registru obyvatel a řidičů a zjistil, že pan Pirát shodného data narození má evidovánu trvalou adresu v Vyšné Vlkodlaky. Poté správní orgán I. stupně zaslal oznámení o zahájení řízení na všechny tři zjištěné adresy. Z rakouské adresy se zásilka vrátila s poznámkou „Unclaimed“, na doručovací adresu v Praze 4 byla zásilka doručena fikcí dne xx.yy.2021 a na adrese v Vyšné Vlkodlaky pan Pirát zásilku osobně převzal dne xx.yy.2021. Správní orgán I. stupně vyčerpal veškeré možné prostředky ke zjištění pachatele přestupku, dokonce s ním i zahájil řízení o přestupku, avšak poté disponoval pouze přiznáním pana Piráta před zahájením řízení, a proto v souladu s ust. § 86 odst. 1 písm. c) zákona č. 250/2016 Sb. řízení o přestupku pana Piráta zastavil, neboť se mu nepodařilo jej prokázat. V daném případě je lhostejné, zda pan Pirát z Vyšné Vlkodlaky je odlišný od pana Piráta z Rakouska, neboť správní orgán I. stupně učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku právě tím, že zaslal oznámení o zahájení řízení na všechny známé adresy pobytu pana Piráta. Nadto kdyby tomu tak skutečně bylo, pan Pirát z Vyšné Vlkodlaky by se zcela jistě ohradil proti zahájení řízení o přestupku.

Taky se jim nelíbila moje omluvenka :-) Chviličku jsem si myslel, že plándemie je hůl o dvou koncích, ale má jen jeden, ten na ovčany.

Odvolací správní orgán považuje za hyenismus zneužívání pandemie onemocnění covid-19, při které zemřelo v ČR cca 38 tis. osob, za výmluvu pro neúčast na ústním jednání.
IP zaznamenána