30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nebezpečný incident na dálnici: Řidič vybržděného kamionu prohodil visací zámek  (Přečteno 3135 krát)

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Jeden z nich byl tedy ještě blbější než druhý, protože na sebe zavolal policii, která oznámí do správního řízení oba. I když jestli je ten kamioňák ze zahraničí, tak mu to asi vadit nebude.
« Poslední změna: 08 Května 2021, 14:02:34 od alo.is »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Blbci oba dva. Vybrzdovac je taky peknej pitomec, jenze v jeho konani (ktere neschvaluju!) alespon vidim nakou kauzalni souvislost: tys mi branil v predjeti, ja te za to vybrzdim. Ovsem toho ridice kamionu nechapu...

Stalo se mi to uz taky nekolikrat: dojedu v zuzenem useku kamion, on jede 80 ja 100, tak se zaradim do leveho pruhu, a v tu ranu se kamion presune za delici caru, aby zablokoval oba pruhy. Co jako z toho ma a proc to dela?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Stalo se mi to uz taky nekolikrat: dojedu v zuzenem useku kamion, on jede 80 ja 100, tak se zaradim do leveho pruhu, a v tu ranu se kamion presune za delici caru, aby zablokoval oba pruhy. Co jako z toho ma a proc to dela?
Jsou dve varianty, prvni je "jsem buh a budete delat co ja vam reknu", druha je "cekam ze se mi to rozplave (vitr, silnice, cokoliv) a vjedu do leveho, nebude tam prostor pro nas oba a ja zaplatim na pokute / nahrade vic nez si vydelam". Pokud jsou podminky normalni, silnice normalni tak to vetsinou nedelaji, pokud treba prenosny svodidla litaj o pul metru sem a tam, je to vetsinou dobra indicie zbystřit.

Vybrzdit muze jenom dement, stejne jako branit predjizdeni. To riziko je v obou pripadech strasne vysoky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Ale je na tom hezké, jak se blbci přitahují, když na sebe dva blbci narazí, zavolají si na sebe další dva blbce od policie.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Jo, včera mi banda idiotů taky bránila asi pět kilometrů předjetí před těma bolševickejma ksindlama, rosice to sou?

Žádnej vítr, nic, svodidla taky celkem v normě, pikouš je uzoučkej tak by stačilo kdyby jeli fakt tak akorát po čáře, ale ne, furt půl metru přes čáru. Prostě lemry co se neumí držet v pruhu, tak nechápu, jak jim někdo mohl svěřit 40tunovou soupravu. Hádám další ignoranti co si asi ty zkoušky zaplatili nebo co.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Ono taky zalezi s cim jezdej, kolikrat tam sou vule jako prase a plavou jim ty sroty samy od sebe. Nesednes do toho, ses bez prace, oprava se resi. Bohuzel. Furt je lepsi jet 5km za takovym clovekem nez s nim resit DN.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

To sou furt takový alibistický kecy. Mě se taky nikdo neptá, dokonce mi ouřad na plnou hubu napíše, že to že řeším X dalších povinností (danejch i zákonama), trestní věci, spoustu dalšího a vopravdu se nedokážu rozkrájet, tak je to jedno, prostě 10 dní na přeplněnejch poštách votevřenejch pár hodin denně je naprosto v pořádku a dostatečnejch a nikdo mi nic nevomluví.

Zrovna tak von ví dobře do čeho a ze své vlastní vůle sedá, takže mě nezajímají žádný pohádky. Buď ať to řeší, nebo tím nejezdí. Pokud stejně udělá průser a někde se prokecne, že věděl do čeho sedá, tak už z kriminálu nevyleze a zaměstnavatel dostane možná podmínku, takže stejně veškerá odpovědnost sedí na to, co tou kulatou lopatou točí. A nechoď na mě s pohádkama jak není práca, pokud to není neschopnej blbec co umí jezdit jenom rovně, tak se zaučí za pár tejdnů na pracovní stroje a vo takovýho bagristu se stavební firmy porvou jak slepice vo žížalu. Nabrali si kýble zakázek a všechno stojí pže přece „nejsou lidi“. Práce se válí na ulici, stačí jenom zvednout.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil

Pokud vím, tak ty dva pruhy ve zůžení jsou určený na střídavou jízdu. Nikoliv na předjíždění. Ale je možné, že se pletu.

Všichni tam sice předjíždějí, ale pro ty kamionaky to určitě není nic příjemného, když je auta nutí jen nalepený na krajnici těsně vedle svodidel a z druhé strany je ve vzdálenosti 10cm předjíždí auta.
Taky podel počtu zrcátek, co se válejí ve škarpě to né vždy vyšlo.
Takže blbci jsou oba dva.
Taky se mi stalo, že to nějaký polák zavřel a jel středem. Pár blbů se na něj lepilo a blikali. Já si zajel do pravého za něj a prostě si v klídku jel.
« Poslední změna: 10 Května 2021, 13:24:53 od cocomoon »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Žádnou "střídavou jízdu" zákon nezná.

Jo, je to úzké. Ale pokud má kamioňák problém udržet se v pruhu při 90 km/h, bude holt muset zvolnit. Nechápu logiku "nezvládám aktuální rychlost, tak budu omezovat všechny ostatní". WTF?
Můžete vymýšlet libovolné konstrukce o hnutých svodidlech nebo "vůlích jako prase", ale pořád je to primárně o bezohlednosti řidiče, který je líný na chvíli ubrat a tak bude překážet všem ostatním. A to není jenom zúžení, to je všude. Jeden jede 89, druhý 90, tak prostě budu předjíždět a ucpu celou dálnici, ať se ostatní po****. A když je to zrovna D1 za Prahou, kde jsou 4 pruhy, tak holt ucpou všechny 4 pruhy. To není o žádných objektivních příčinách, to je prostě prase za volantem, který nikdy nic nedokázalo, tak teď má soupravu a bude si léčit komplexy na okolí.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Dodatková značka, která "doporučuje" tedy nemá právní závaznost, nelze za porušení tohoto doporučení trestat a tedy z toho nevyplývá pro řidiče žádná konkrétní povinnost. Tedy musí zároveň platit, že pojišťovna nemůže řidiči snižovat plnění na základě tvrzení, že nejel "střídavě". Vozidlo jedoucí v levém pruhu v zúžení stále jede v pruhu, který je určen k předjíždění a jediným průběžným pruhem je pravý jízdní pruh. Účastnil jsem se diskuse na facebooku, kde na sebe různí lidé pokřikovali různé věci, dívám se na to takhle: Argument kamioňáka je, že pravý okraj vozovky v pravém jízdním pruhu v zúžení bývá nezpevněný, nebo je v dezolátním stavu a tak mu nezbývá, než jet více do silnice a třeba při tom přejet vodorovné značení. Oni mohou jet stejně maximálně osmdesát, to jedou a nevidí důvod, proč by je tedy měl někdo předjíždět. Pokud dojde mezi vozidly ke kontaktu, argumentují kamioňáci tím, že řidič má předvídat, protože tato povinnost je zakotvena v zákoně. Považuji celou tuhle argumentaci za vadnou z několika důvodů:

1. Pokud má řidič kamionu problém se se svojí soupravou vlézt do pravého jízdního pruhu v zúžení, jedná se vlastně o nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Je to jeho problém a tak si on má zpomalit.
2. Pokud to ví a přesto uhání maximální rychlostí prostředkem dvojpruhu, páchá řidič přestupek a to úmyslně.
3. Pokud řidič ví, že se jeho souprava prostě do zúžení nevejde a přesto se vydá touto trasou s plným vědomím, že přes toto zúžení pojede, dalo by se i to napadnout jako úmyslné protiprávní jednání.
4. Pokud řidič kamionu přejede vodorovné značení, protože se vyhýbá překážce, například díře v okraji vozovky, nebo tak, pak se jedná o objíždění a v takovém případě jedná zákonně, pakliže neomezí ani neohrozí vozidla jedoucí vlevo. Pokud na díry nevidí včas, tak si má prostě zpomalit. Máme mnoho rozsudků, které judikují, že řidič má jet jen tak rychle, aby na dohledovou vzdálenost dokázal včas zastavit.
5. Argument maximální osmdesátkou ponechávám zcela bez reakce, to je úplný nesmysl, na tomhle fóru to všichni víme.
6. Argument povinností předvídat podle mě nelze použít, protože vím minimálně o jednom případu, kdy soud judikoval, že řidič není povinnen předvídat nezákonné jednání ostatních účastníků, šlo o střet motorkáře, kterému nedala přednost řidička vjíždějící na hlavní komunikaci z křižovatky typu T. Soud tehdy řidičku osovobodil s tím, že motorkář jel prokazatelně tak rychle nad limit, že nemohla předvídat, že do ní narazí. Analogicky řidič vozidla jedoucího v levém pruhu nemůže předvídat, že řidič kamionu v pravém pruhu se jen tak rozhodne, že dneska pojede prostředkem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Kdyby jel aspoň těch 90 tacho, jenže stačí jeden dýchavičnej blbec co má vopravdu 40 tun na hrbu a jede do kopečka <80 tacho a za ním se začnou dít neuvěřitelný věci. A pokud je to jako sem jel tudle v sobotu s minimálním provozem, fakt by byl strašnej problém mě nechat jet svým tempem dál. Některý úseky mají přes 10 km, tam je to zdržení sakra poznat. Eště že sem to dojel za polovinou…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil

Nechápu tuhle diskuzi. Kamion, který úmyslně čuměl přes čáru jsem už nepotkal, ani nepamatuju. A to jsem vúzkémlevémpruhupředjížděč docela častý. Kam se nevejdete, tam se necpěte.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečný incident na dálnici: Řidič vybržděného
« Odpověď #14 kdy: 11 Května 2021, 14:14:41 »

Některý úseky mají přes 10 km, tam je to zdržení sakra poznat.
Spočítal jste si to? To zdržení je 1,5 minuty (90 vteřin) na těch 10 kilometrech, pokud jste omezen ze 100 kmh na 80 kmh po celém úseku.
IP zaznamenána