30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení  (Přečteno 16860 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Na adresu naší společnosti dorazil konservativní analogovou cestou velice podivný dopis - viz příloha. Podivný hned z několika důvodů:

1) Není nám známo, že by kterékoli z našich vozidel bylo v Brně za posledních deset let odtaženo.
2) Není nám znám žádný závazek vůči Statutárnímu městu Brnu, natož závazek vyplývající z odtažení vozidla - a do datové schránky nám ani nikdy nedorazilo v této či podobné věci žádné oznámení/upozornění/výzva/cokoliv. Je pravda, že pár desítek přestupků jsme v Krně řešili, všechny bez výjimky ovšem zatím skončily preklusí.
3) Dopis neobsahuje žádnou informaci o tom, kdy, kde a jaké vozidlo mělo být odtaženo - a tedy na základě čeho měla Krnu vzniknout jakákoli pohledávka.
4) Podepsaný takyprávník, s. zmr. Rašovský, se odvolává na plnou moc, kterou se ovšem neobtěžuje přiložit, a to ani v neověřené kopii.
5) Mezi datem odeslání dopisu a nejzazším datem, kdy má být tzv. "dlužná částka" připsána na účet tzv. "věřitele", je rozdíl 11 dnů, z čehož je 7 pracovních. Od těch je třeba odečíst 3 pracovní dny, jež uplynuly mezi datem uvedeným na dopisu a skutečným doručením, čili na provedení úhrady tak, aby byla bezpečně v "den splatnosti" připsána na účet "věřitele", zbývají 2 dny.
6) Předposlední věta dopisu obsahující hned dvě chyby "... směřujte na naší Advokátní kancelář..." mi připomněla především tradiční (ne)schopnost pražského ozbrojeného zednictva skloňovat zájmena (viz např. http://30kmh.cz/index.php?topic=527.msg2183#msg2183). Asi se to tak učí v Plzni nebo v Údolí dutých hlav...

Dlouho (cca 15 ms) jsem zvažoval, zda využít lákavé nabídky odpuštění úroku z prodlení v případě rychlého jednání. Rovněž skutečnost, že se pohledávka bez dalšího navýší o náklady soudního řízení, mě vyděsila tak, že se mi orosil výpis z obchodního rejstříku. A ačkoliv jsem už poměrně zvyklý na ledacos, rozhodl jsem se o tento sqost podělit, jelikož:
1) se jedná o postup inovativní, kreativní, asertivitou a business přístupem srovnatelný s prodejem hrnců na seancích pro seniory;
2) předpokládám, že terčem tohoto typu blekmejlu nejsme (nebo přinejmenším do budoucna nebudeme) pouze my;
3) rád bych znal názor místních ostrostřelců na případné podání trestního oznámení ve smyslu § 21 trestního zákoníku - já jsem se zatím přes pár set nepřestupků pouze prošvejkoval, ale tohle už po mém soudu volá po poněkud tvrdším přístupu.
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 09:47:13 od kdo »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2015, 15:44:40 »

Není to nějaký podvod?
Ten advokát má na svých stránkách jako nejaktuálnější informaci o zrušení pražské pobočky a PF 2013, což mi příjde trochu de mode.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2015, 20:47:28 »

Ten zmr. Rašovský je ale pěkný ptáček.
Tohleto jsem na něj našel: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fB325vH56QwJ:www.isir.info/isir/spis/107486/P/Miroslav-Kollarik/doc/5939818+&cd=2&hl=cs&ct=clnk&gl=cz
je to velmi šťavnaté čtivo, jeden odtah za druhým.
Doporučuji nepodceňovat, neb zmr. Rašovský to obratem přepasíruje přes soud, jenž bez okolků vydá exekuční titul, zřejmě…
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2015, 10:04:57 »

Tak já nevím, jak to funguje v Brně, ale v Praze, dokud nezaplatíš, tak ti auto nevydají, takže by nikdy ani žádná pohledávka nemohla vzniknout...
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #4 kdy: 14 Ledna 2015, 10:35:10 »

Tak já nevím, jak to funguje v Brně, ale v Praze, dokud nezaplatíš, tak ti auto nevydají, takže by nikdy ani žádná pohledávka nemohla vzniknout...

V Brně taky nevydají bez zaplacení.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2015, 11:11:18 »

Já bych podal trestní oznámení pro podvod. Za to nic nedáš a aspoň se uvidí, zač je toho loket.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #6 kdy: 14 Ledna 2015, 11:16:51 »

Tak já nevím, jak to funguje v Brně, ale v Praze, dokud nezaplatíš, tak ti auto nevydají, takže by nikdy ani žádná pohledávka nemohla vzniknout...

Podle linku v příspěvku výše se mohlo stát, že auto odtáhli, vrátili a nikdo si toho nemusel všimnout.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #7 kdy: 14 Ledna 2015, 11:38:52 »

Tak jestli tomu odkazu ViktoraN dobře rozumím, správce komunikace odtáhl auto a ten samý den je vrátil (poplatek 2x odtah + 1 den parkovné). Provozovatel nezaplatil, takže když auto odtáhli podruhé (jindy a jinde), nechali je na záchytném parkovišti a poplatek je jiný (1x odtah + cca 3 měsíce parkovné).
Autor příspěvku tvrdí, že o žádném odtahu neví, to by mu museli auto vrátit zpět, ovšem částka 1920,- odpovídá jednomu odtahu a jednomu dni parkování.
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 12:13:55 od cyklista »
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2015, 11:51:23 »

Tak jestli tomu odkazu dobře rozumím, správce komunikace odtáhl auto a ten samý den je vrátil (poplatek 2x odtah + 1 den parkovné). Provozovatel nezaplatil, takže když auto odtáhli podruhé (jindy a jinde), nechali je na záchytném parkovišti a poplatek je jiný (1x odtah + cca 3 měsíce parkovné).
Autor příspěvku tvrdí, že o žádném odtahu neví, to by mu museli auto vrátit zpět, ovšem částka 1920,- odpovídá jednomu odtahu a jednomu dni parkování.
Kde jste tohle všechno vyčetl? Já tam pouze vidím, že se jedná o poplatek za odstanění vozidla tvořícího překážku. Nic víc. A to by snad provozovatel musel vědět, ne? Je velmi nepravděpodobné, že by auto vydali zpět řidiči bez zaplacení. Za druhé, nikdo nemůže vymáhat po provozovateli jakoukoli pohledávku bez toho, aby dotyčný dostal jakékoli podklady. Tohle mi fakt smrdí. Mám pocit, že je to klasický blackmail s pokusem, kolik se na to chytí lidí.
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 11:59:30 od Pavelpu »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2015, 12:03:25 »

Citace
Podle linku v příspěvku výše se mohlo stát, že auto odtáhli, vrátili a nikdo si toho nemusel všimnout.

To zní poměrně logicky, ale neměli by soudruzi z MNV, když by se tedy skutečně přepnuli do ninja módu, auto nenápadně odtáhli a ještě nenápadněji vrátili, přinejmenším:
1) poslat výzvu k zaplacení za odtah ve smyslu § 45 odst. 4 "silničního zákona",
2) zahájit řízení o přestupku,
a to dříve, než předají "pohledávku" raketýrům?

Znáte někdo nějaký případ, kdy bylo vozidlo překážkou provozu na pozemní komunikaci, ale přitom nebyl dán důvod k podezření ze spáchání přestupku? Dovedu si představit různé poměrně extrémní situace, v nichž by se to mohlo stát - když např. do vzorně zaparkovaného auta narazí nějaký hňup v Passatu, protože si nevidí na špičku kšiltu, a odmrští vůz doprostřed vozovky. Musel by i v takovém případě provozovatel hradit náklady na odtah?

Navíc: může úřad předávat k vymáhání pohledávky, o nichž není "dlužník" nijak zpraven? A lze u takovýchto "pohledávek" požadovat úhradu příslušenství, případně i nákladů na vymáhání?

DOPLNĚNÍ: prošel jsem zprávy doručené do datové schránky za celý loňský rok, a nenašel jsem jediné podezření z přestupku, které by odpovídalo tomu, že bylo některé naše auto odtaženo a vráceno...
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 12:05:01 od kdo »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2015, 12:07:14 »

Tak jestli tomu odkazu dobře rozumím, správce komunikace odtáhl auto a ten samý den je vrátil (poplatek 2x odtah + 1 den parkovné). Provozovatel nezaplatil, takže když auto odtáhli podruhé (jindy a jinde), nechali je na záchytném parkovišti a poplatek je jiný (1x odtah + cca 3 měsíce parkovné).
Autor příspěvku tvrdí, že o žádném odtahu neví, to by mu museli auto vrátit zpět, ovšem částka 1920,- odpovídá jednomu odtahu a jednomu dni parkování.
Kde jste tohle všechno vyčetl? Já tam pouze vidím, že se jedná o poplatek za odstanění vozidla tvořícího překážku. Nic víc. A to by snad provozovatel musel vědět, ne? Je velmi nepravděpodobné, že by auto vydali zpět řidiči bez zaplacení. Za druhé, nikdo nemůže vymáhat po provozovateli jakoukoli pohledávku bez toho, aby dotyčný dostal jakékoli podklady. Tohle mi fakt smrdí. Mám pocit, že je to klasický blackmail s pokusem, kolik se na to chytí lidí.

To se týkalo linku ve třetím příspěvku, ne úvodního příspěvku, reagoval jsem na předřečníka rmk.
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 12:11:33 od cyklista »
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #11 kdy: 14 Ledna 2015, 12:12:49 »


Kde jste tohle všechno vyčetl? Já tam pouze vidím, že se jedná o poplatek za odstanění vozidla tvořícího překážku. Nic víc. A to by snad provozovatel musel vědět, ne? Je velmi nepravděpodobné, že by auto vydali zpět řidiči bez zaplacení. Za druhé, nikdo nemůže vymáhat po provozovateli jakoukoli pohledávku bez toho, aby dotyčný dostal jakékoli podklady. Tohle mi fakt smrdí. Mám pocit, že je to klasický blackmail s pokusem, kolik se na to chytí lidí.
To se týkalo odkazu v linku, ne úvodního příspěvku.
[/quote]
OK, chápu. Pak ale stejně by musel být viník o podezření z přestupku informován zákonnou cestou, tedy buď DS, resp. doporučeným dopisem. Stejně tak by muselo být zahájeno správní řízení. Není přede možné (i když u nás je možné skoro všechno), že se městský opicajt domluví s vytahovačem, odvezou auto, pak ho v tichosti vrátí, nikomu nic neřeknou a začnou vymáhat výpalné, které ještě ke všemu postoupí nejakému vydřiduchovi? To mi fakticky těžce smrdí. Já bych podal preventivně TS s podezřením na podvod, nebo vydírání.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #12 kdy: 14 Ledna 2015, 12:22:58 »

Pavelpu - jasně, ale není to tak dlouho, co po netu proběhl falešný dopis od existujícího notáře (nebo exekutora? - už si to nepamatuji přesně) s požadavkem na zaplacení nějakého dluhu.
Není to něco obdobného, už vzhledem k tomu, že právník z upomínacího dopisu má poslední aktualizaci www i facebooku v roce 2013?
Myslím, že je potřeba nejdříve na magistrátě ověřit tu údajnou pohledávku a pak teprve podat nějaké oznámení.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #13 kdy: 14 Ledna 2015, 12:26:08 »

Pavelpu - jasně, ale není to tak dlouho, co po netu proběhl falešný dopis od existujícího notáře (nebo exekutora? - už si to nepamatuji přesně) s požadavkem na zaplacení nějakého dluhu.
Není to něco obdobného, už vzhledem k tomu, že právník z upomínacího dopisu má poslední aktualizaci www i facebooku v roce 2013?
Myslím, že je potřeba nejdříve na magistrátě ověřit tu údajnou pohledávku a pak teprve podat nějaké oznámení.
Proč? Já bych podal oznámení rovnou. Proč se zdržovat a zbytečně plýtvat energií? Ať to zjistí PČR.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Statutární město Brno - převzetí právního zastoupení
« Odpověď #14 kdy: 14 Ledna 2015, 12:39:36 »

Napadá mě, že auto odtáhnou a vrátí, pokud se jedná o čištění ulic, nicméně jsem měl za to, že takovýto odtah jde na vrub města, nikoliv provozovatele. Každopádně, pokud se nejednalo a žádný přestupek, nebo přestupek nebyl nikdy řešen či vyřešen, jednalo by se o neoprávněný odtah, čili žádné placení nepadá v úvahu.
IP zaznamenána