30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10  (Přečteno 2346 krát)

Stanislav

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« kdy: 03 Května 2021, 06:05:09 »

Ahoj, předevčírem mě zastavili jak sem jel v obci 94 a chtěl bych se poradit, co dělat abych nepřišel o papíry?
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2021, 07:24:54 »

Popište podrobné, co se stalo. Zaplatil jste pokutu? Co jste řekl? Předložil jste doklady?
IP zaznamenána

Stanislav

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2021, 07:35:14 »

Vezl jsem přítelkyni domu, předjížděl jsem, a pak čekám na semaforu na barvu, rozjedu se a slyším sirény tak jsem zastavil přišel zamnou policista a sdělil mi že jsem v daném úseku jel 94 a řekl že to nejde na místě řešit vzal si doklady vypsal nějaký papír tam bylo kolik jsem jel jaká byla odchylka a tak dále pak doklady vrátil a jel jsem.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2021, 08:02:23 »

Tak teď hlavně nepromeškejte lhůtu pro podání odporu proti příkazu, až přijde.
Pak nahlédnout do spisu a vše zdokumentovat.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2021, 21:57:49 »

V řízení bych se soustředil na:

- oktávka stála nebo měřila za jízdy? Jestli stála, tak ustavení radaru (hint: výtička, přípravek pro ustavení namísto radarové hlavy).
- změřili vás a za nějakou dobu dojeli? nebo se za vámi drželi celou dobu? (hint: v autě vás jelo víc, vy jste se nacházel na místě řidiče v době předání dokladů příslušníkovi)
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2021, 00:00:56 »

... vypsal nějaký papír tam bylo kolik jsem jel jaká byla odchylka a tak dále pak doklady vrátil a jel jsem.

A důležitý detail - co všechno jste řekl mimo "dobrý den"? (Předpokládám, že tak šílený nápad jako něco podepisovat jste neměl - nebo ano?)
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2021, 09:08:31 »

MAX :
- ustavení radaru ..... cajti vypoví že dle návodu, SO nemá důvod zpochybnit práci cajtů/jim nevěřit dyk sou proškolený
- změřili a dojeli = maj řidiče.... SO nemá důvod zpochybnit práci cajtů/jim nevěřit
Pokud mašinka dá snímeček = měření proběhlo správně, dyk má certifikát.
SO2 nemá důvod nepodržet SO1- dyk sou proškolený.......
Takže pokud ouřad neudělá hrubou chybu, ani soud údajně nemá důvod zpochybňovat.....
První dvě kola vlastní zkušenost, ten soud pak osoby zkušené.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2021, 23:24:13 »

Jojobo, mrzí mě, že máte takovou zkušenost, ale již několikrát je zde popsané, jak byli cajti rozcupováni během svědecké výpovědi stran neznalosti návodu k Rameru. Je možné udělat reverzní analýzu snímků, je to sice experimentální metoda, ale úřad se s tím musí vypořádat. Faktem je, že se prostě někde postaví a fotí, kdyby pokaždé měli sundavat radarovou hlavu a tahat výtyčku, tak nic nevyberou. Když to náhodou neměří tak, jak má, zvednou citlivost. Jestli změřili, poté se rozjeli a za nějakou dobu zastavili, pořád je zde varianta, že mohlo dojít k záměně řidiče a úřad to musí nade vší pochybnost prokázat. Takové malé detaily vydělají na 10 stránek odvolání a úřad se s tím musí vypořádat.
Neříkám, že na tomto se to dá vyhrát, ale jsou to jedny ze základních kamenů, na kterých to stavět. Je třeba úřadu samozřejmě nasypat do soukolí co nejvíce písku a uvařit ho i na procesních záležitostech, kreativitě se meze nekladou. Měření ramerem je duchařina a úřady to moc dobře vědí. Troufám si tvrdit, že tak jeden ze dvaceti úředních zmrdů má technické vzdělání, proto jsou schopni tvrdit, že když existuje fotka, tak je to jasně prokázané. Leda hovno. Tady jde o papíry a tvrdit, že argumentace stran měření a zastavení je bezvýznamná hned z patra bez znalosti dalších souvislostí, je odvážné. Stejně to bude řešit úřad a případné školné ve výši poplatku za SŘ a možnost eventuelního odložení papírů v čistírně na vhodnější dobu mi přijde jako dobrej obchod. Stanislav může, když už nic jiného, tak získat cenné zkušenosti.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #8 kdy: 06 Května 2021, 23:43:31 »

Měření ramerem je duchařina a úřady to moc dobře vědí. Troufám si tvrdit, že tak jeden ze dvaceti úředních zmrdů má technické vzdělání, proto jsou schopni tvrdit, že když existuje fotka, tak je to jasně prokázané.

Proboha, proč by potřebovali vzdělání? Oni mají zkušenost :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:94 v obci, zastaven civilní oktávkou s radarem Ramer 10
« Odpověď #9 kdy: 07 Května 2021, 10:51:55 »

MAX : Díky za zájem o mou zkušenost. Snažil jsem se o vše, nedostatky měření jsem detailně rozebíral, samo i úhel měření odvození ze situace a fotky, SoO při ÚJ mě výslovně opakovaně napomínal ať neřeším odbornost cajtů atd, odvolání bylo na 8 stran, SO2 vše ignoroval....... K nahlédnutí ve vyřešených/rychlost/LOST/jojoba....... ev. mohu zápis z ÚJ, rozhodnutí SO1 a SO2 zaslat SZ..... na žalobu ještě běží lhůta........ ?  >:(
IP zaznamenána