30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamera v měřícím vozidle  (Přečteno 1501 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Kamera v měřícím vozidle
« kdy: 29 Dubna 2021, 19:23:13 »

Zdravím, nějakou dobu mi vrtá v kebuli, zda ve služebních/měřících vozidlech existuje stále běžící kamera.... ?  Např. Octa III s Ramerem. Nebo že by měli osobní kamery ? Případný záznam z kamery od Rameru je také dostupný jen pár dní až měsíc - potrdilo mi ředitelství PČR, po zaplnění kapacity se znovu přepisuje od začátku.
 Pátrám po eventuelním možném prokázání nedodržení návodu pro instalaci a tedy zpochybnění měření.
Pokud ni, lze to nějak uznatelně vykoumat, jako že si sednu na lavičku u cesty - vyfotím přistávající vozidlo PČR a po jedné minutě pořizuji snímky průběhu měření do odjezdu do stíhací akce pyráta ? Vycházím z úvahy, že řádné nastavení trvá více než jednu minutu, takže by se nedalo zpochybnit, že to flákaj. Pořizovat záznam souvisle kamerou by  bylo příliš nápadné.
Jde mi o mou zkušenost, že SO se vyjádřil, že nebude zpochybňovat/prověřovat práci cajtů, nemá pochybnost o správnosti měření. A cajti maj samo nacvičeno, že na každý dotaz k upřesnění odpoví ".... dle návodu k obsluze." A SO je drží - sám jsem byl opakovaně při ÚJ napomínán, abych se zdržel .....
Pokud by se totok zpochybnilo asi by se tomu tak lehce nevyhnuli..... ?   ::)
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Kamera v měřícím vozidle
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2021, 20:32:03 »

Nebylo by snažší, kdyby někteří diskutující z tohoto fóra dali ČJ správka, kde SO souhlasil, že radar byl špatně nastaven?
Pokud budete mít třeba 3 takováto SŘ, pak to můžete předhodit SO jako důkaz, že ne vždy je radar správně nastaven.

Ale mám takový pocit, že takových rozhodnutí nebude moc. Už jen proto, že kdyby to SO1 (nebo SO2)  řekl, pak by SO1
musel měl veškerá další SŘ daného měření zaříznout.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Re:Kamera v měřícím vozidle
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2021, 13:37:09 »

Zatím jsem nic pozitivního v užitečném smyslu od SO nepotkal. Myslím, že to ouřad ani nemá zapotřebí, když ho SO2 přikryje obecným zájmem a nevůlí zpochybňovat odbornost, či spíše správnost oslnivých závěrů cajtů.  Jak mi bylo sděleno, tak ani soudy to jinak neřešej.  Takže furt koumám o možnosti orgánů a oudů naběhnout si na vlastní meč = promptně po údajném hřešení požádat KŘ cajtů o poskytnutí kamerového záznamu z vozidla a osobní kamery ( Axion ? ) cajta/posádky, kde by se mohl jednak objevit záznam z nenastavení radaru a druhak z standartního nezpuštění z očí.  zatím připouštěj, ža obvyklá životnost ( do přemazání jiným záznamem ) je cca. 1 měsíc. Nikde se mi nepodařilo dohledat, zda ten záznam obsahuje celou šichtu, nebo jen měřící část akce. Riziko ofšem je, že záchrana záznamu před přepisem, může posloužit i proti, pokud by v nepříznivém případě byl následně použit při ÚJ a cajti ho můžou i využít jako osvěžovnu svých kognitivních zázračných funkcí.   Jako že si budou ještě jasněji pamatovat každé z několika set posledních měření, jak jim to orgán běžně věří.
Spíše vidím jako nadějné monitorovat to obvyklé měřící místo a zdokumentovat nenastavení před měřením. Nebo by stačila svědecká výpověď?  Jako podat TO pro podvod ? To by asi při znalosti jen SPZ a času a místa nestačilo........ ?  Kdyby to prošlo jako prokázané, mohlo by to shodit obecnou úřední víru ? Nebo by bylo opět zameteno jen jako ojedinělé selhání služebně přetíženého jednotlivce ?
IP zaznamenána