30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Traktorista obviněn  (Přečteno 5172 krát)

Delphin

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2022, 17:26:03 »

Tak dneska další článek na toto téma. https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nehoda-srazka-policiste-traktor-tachovsko-pronasledovani.A220118_111623_plzen-zpravy_vb Tentokrát jsem si to podle fotek našel na mapě a tak nějak mi dává víc smysl výpověď traktoristy. Traktorista tvrdí, že viděl dozadu na 30 - 50 m, já jsem naměřil v mapě max 130 m. Honiči jeli po dlouhé rovině do zatáčky ve vesnici (přes 1 km úplná rovina), zatáčka není moc prudká a podle fotek policejní Octavia skončila nejméně 33 metrů od místa srážky v příkopu. Podle mě museli jet policajti hodně přes 100 km/h a pak by ten úsek 130 m projeli za cca 4 s, možná méně. To traktoristovi nedávalo moc času na reakci. Jak to vidíte vy?
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2022, 18:18:05 »

Kdyby to proběhlo, jak líčí policajti, tak by nejspíše došlo k bočnímu střetu. Co tom dělá traktor zcela vlevo? Kdyby jel v pravém pruhu, tak by po střetu skončil taky vpravo.
Ty fotky dělal nějaký amatér. Z fotek není jasné místo střetu ani vzájemná pozice vozidel při střetu. Na vozovce jsou nějaké smykové stopy (od přívěsu?)
V příkopě je nějaká stopa, zapíchlo se tam auto předkem a otočilo?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2022, 19:49:01 »

spíše by bylo jednoznačné a velice zajímavé video pořízené policejním autem. Zda-li pak se zachoval záznam? Samozřejmě že „došlo k technické poruše“ a záznam není k disposici…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2022, 21:02:47 »

Traktorista nepravomocně odsouzen: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/holostrevy-nehoda-policista-traktor-srazka-pronasledovani.A221101_072843_plzen-zpravy_vb


---------------- 
    „Při vjezdu do obce jsme výrazně zpomalili. Nejel jsem tak, abych způsobil nějakou škodu. Když máme zapnutá výstražná zařízení, opravňuje nás to k rychlejší jízdě, to ano, ale za předpokladu, že nebudeme dělat kaskadéry. Není to tak, že zapnu majáky a vypnu mozek,“ vysvětloval policista.
---------------- 

No, jasně, že nevypne mozek. Kde nic není, ani smrt nebere.

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2023, 14:41:40 »

Soud zrušil traktoristovi pokutu za srážku s policisty. Musí se zkoumat i vina jejich řidiče

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-soud-zrusil-traktoristovi-pokutu-za-srazku-s-policisty-musi-se-zkoumat-i-vina-jejich-ridice-40425016
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2023, 19:54:22 »

    Na úplný začátek se vrátil případ srážky policejního auta se zapnutými majáky s odbočujícím traktorem v Holostřevech na Tachovsku, ke kterému došlo v říjnu 2019. Původní odsouzení traktoristy k zaplacení 20 tisíc korun na jaře zrušil odvolací soud a případ vrátil zpátky do Tachova k doplnění výslechů, důkazů a novému rozhodnutí. Jenomže původní soudce odešel z justice a obhájce trvá na jednání od počátku.

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/srazka-traktor-holostrevy-policejni-auto-pronasledovani-tachovsko.A230606_153636_plzen-zpravy_vb
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2023, 21:39:23 »

já už ten zákon dlouho nečetl, ale bývalo tam, že i po zapnutí majáků a vypnutí mozku musí přesto dbát zvýšené opatrnosti...
nebo tak něco...
pamatuji z dob, kdy u nás Čajka zrušila Liazku
sice řidiče odvezli v poutech, ale nakonec to zas takový průser nebyl...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2023, 23:46:27 »

Myslím, že nejvíc vypovídající je toto:

Kamera v policejním autě zaznamenala, jak se octavia hnala po silnici na Stříbro rychlostí blížící se až dvoustovce, druhé auto jí ujíždělo. Záznam z policejní kamery ale končí několik desítek sekund před nehodou.

 :x :x :x :x :x :x :x
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2023, 07:10:32 »

Já jsem toho názoru, že za to můžou policajti.
Ten maják za zatáčkou v traktoru těžko bude slyšitelný na nějakou větší vzdálenost.

A pokud se chystáte odbočovat, tak dáte blinkr, kouknete se do zrcátka a jedete. Nekoukáte už víc do zrcátka po zahájení manévru, protože prostě sledujete cestu kam jedete.
Není možné celou dobu sledovat zrcátko, jestli se náhodou někdo nepřiřítí ze zatáčky, jak si představuje pan soudce.

By mě osobně zajímalo, co by policajti v té rychlosti dělali, kdyby za zatáčkou ten traktor stál a dával přednost protijedoucímu autu.

A taky nechápu, že v podobných případech nelze situaci namodelovat nějakou animací, aby bylo jasné jak moc měl traktorista času.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2023, 07:47:04 »

to modelování dělají němci (občas i v banalitách, např když někdo tvrdí, že odření na parkovišti nezaregistroval tak znalec zkoumá, jestli opravdu nemuselo být postřehnutelné), ale ono by to šlo i tady, patřičný soudní znalec, místní šetření, simulace atd

to je to jejich honění furt, takže teď samozřejmě jak z toho ven
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2023, 08:44:08 »

Před 2 lety začátkem června pár metrů od mého bydliště opice honili v obytné zóně enduro se zablácenou rz a nedali přednost paní v nějakém malém autě ( ono se to nedalo moc poznat - zřejmě fiesta) hodně se o tom tady na malém městě mluvilo a řešilo zejména v hospodě. Osazenstvo putiky vedlo časté hádky a rozdělilo se na dva tábory. Nicméně to paní přišili, protože měla slyšet houkačky. Zásadní problém je,že na houkačky už tu nikdo moc nereaguje a staly se běžným koloritem města. V úzkém údolí a v zástavbě se to rozléhá a těžko se identifikuje odkud se policajti nebo sanitka vyřítí. Mimo jiné v některé dny není problém slyšet i 10 houkaček za hodinu a z toho připadá tak 60% na sanitu, 35% na fízli a 5% na hasiče. Podle počtu houkaček by naše město dávno vymřelo nebo aspoň sedělo v kriminále. Z terasy domu lépe identifikuji odkud kam jede sanita, když je ode mne 2km vzdušnou čarou, ale když je 300m od baráku tak nepoznám, v které ulici se pohybuje. Běžná praxe saniťáků je, že houkají jak praštění, když převážejí ráno důchodce z důchoďáku na běžná vyšetření  do špitálu cca 1 km na protější kopec.
Druhá věc je honění toho enduristy.Vím o koho jde a stroj perfektně ovládá zejména terénu, takže honění v obytné zóně je zcela zbytečný hazard, stačí mu pár stovek metrů a upaluje lesem nebo po lukách k Neumětelům. Jestli byl nebo nebyl vypátrán je asi jedno, žřejmě vědí o koho šlo a určitě se neletěl na pendrekárnu přiznat. Paní v autě se zřejmě nic vážného nestalo.  Vidět opařené fízli chodit kolem harmonikoidní oktávky s vyvráceným kolem před zraky desítek čumilů naložených v oknech je moc příjemné. Byl jsem se podívat zblízka a neodpustil si filmovou hlášku. " Asi jste při leštění moc tlačili na hadr"
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2023, 10:41:41 »

Před lety jsem zaregistroval případ, kdy honiči dopadli podobně, ale mám tam mezery v informacích. Měl jsem vsugerováno, že se to snažili chvíli přišít neslyšící řidičce, a pak jsem nenašel více, než jen článek o nepravomocném verdiktu okresního soudu:

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/plzen-nehoda-neslysici-policejni-auto.A170710_190212_plzen-zpravy_amu

https://www.impuls.cz/regiony/plzensky-kraj/straznik-nehoda-neslysici-ridicka-ublizeni-na-zdravi-semafor-cervena-sluzebni-auto.A180710_161406_imp-plzensky_kov
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #13 kdy: 08 Června 2023, 11:41:59 »

Záznam z policejní kamery ale končí několik desítek sekund před nehodou.[/i]

Pro mně je to jasný důkaz, že traktorista je nevinen, jinak by se záznam neztratil. A proto se ptám - můžeme tomu člověku nějak pomoci - třeba finančně aby mohl zaplatit nějakého dobrého právníka. Samozřejmě je otázkou zda si bude chtít nechat pomoct, ale pokud ano rozhodně bych na to finančně přispěl.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Traktorista obviněn
« Odpověď #14 kdy: 08 Června 2023, 16:07:46 »

na to by šlo možná i crowdfunding kampaň s drobnou pr, protože je to průser nás všech (když ne hned, tak někdy). navíc traktorista má bezesporu určité body za sympatie normálních lidí (než "bohatý" podnikatel ve zlém černém bávu). rád také přispěju, ale šetřil bych zdroje prodopravních spolků a sdružení, budou urč potřeba v budoucnu, při té snaživosti orgánů. možná by potichu přispěla i nějaká místní agrární kamora
IP zaznamenána