30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročená nejvyšší rychlost na dálnici  (Přečteno 5451 krát)

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« kdy: 22 Dubna 2021, 16:59:37 »

Dobrý den,
Včera, tj. 21.04.2021, jsem při předjíždění na dálnici nechal unést a při předjíždění jsem se dostal na rychlost 180km/h + zůstal chvíli v levém pruhu. Hned po uvědomění jsem se zařadil do pravého pruhu a zpomalil na 110-115km/h. Přičemž ale za 5 minut už jsem za sebou měl Policii. Zastavili mě a na místě jsem zaplatil pokutu za jízdu v levém pruhu. O rychlosti mi jen řekli, že jsem jel 180km/h a jen se zeptali proč jedu takhle rychle.

Za svých 6let řízení toto bylo moje první setkání s policií a má první pokuta, moc jsem nevěděl co dělat.
Zatím mi nic nepřišlo, ale tak počítám, že to musí projít nejdřív nějakými úřady.

Chci se zeptat co mi hrozí, a jestli lze nějak bojovat s následnými sankcemi.. Dočetl jsem se na některých fórech že to bude za 5-10tis. ale je tam i zákaz řízení motorových vozidel 6-12měsíců. A to si úplně ani snad nemohu dovolit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2021, 17:58:01 »

Nejpravděpodobnější verze je, že Vás vůbec nezměřili. Co přesně je na tom bloku od pokuty?
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2021, 17:58:07 »

Nahrajte zde anonymizovaný pokutový blok, od toho se můžeme odrazit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2021, 19:03:46 »

Teoretické zamyšlení: JeByl by vůbec takový postup korektní? Měl jsem za to, že když spáchám více přestupků (pojedu přiopilý, na červenou, s modrým majákem za sklem, bez kartičky ŘP, bez ORV, zelné karty a bez rezervy), tak se vše řeší ve společném řízení. A ne že mi může dát fízl na výběr, že řidičák, techničák a majáky budu mít za 500 Kč a zbytek do SŘ.. Z popisu to na mě působí, že tu rychlost ani řešit nechtěli (z jakého důvodu nevím).
« Poslední změna: 22 Dubna 2021, 19:05:45 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2021, 20:16:58 »

Jediný pokutový blok co jsem dostal tak byl ten s pokutou za 1000kč kvůli jízdě v levém pruhu. Jinak od policistů nic nemám
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2021, 20:21:13 »

gymm> Co přesně je na tom bloku?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2021, 20:21:46 »

Pokud jste zaplatil "blok", pak jste s přestupkem na místě souhlasil a již by Vám nemělo nic přijít.
Jak píší kolegové výše, nahrajte sem blok. Je například možné, že Vám PČR "pomohla" k bodům v kartě řidiče,
protože místo levoproudaření napsala § 125c fx
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2021, 20:24:18 »

Ano ano. Jak píšete Grave. V tomto mi opravdu pomohla. Policisté byly fajn a mám to bez bodů.
Ale spíš mi jde o tu rychlost. Vůbec nevím jak to funguje. A policisté mi kromě otázky "proč jsem jel tak rychle" k tomu nedali nic. Tak nevím teď jestli mi dorazí až předvolání poštou. Nebo co se vlastně bude dít.
« Poslední změna: 22 Dubna 2021, 20:33:21 od gymm »
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2021, 20:29:49 »

tady posílám anonymizovaný obrázek
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2021, 20:48:01 »

A za takovou hovadinu jste jim zaplatil? Ohledně rychlosti nic nebude, nezměřili Vás.
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2021, 20:53:17 »

Upřímně, ten den jsem toho měl celkem dost. Jsem z okolí Brno, a byl jsem na 3 dny v Praze. 21.04. jsem dorazil zpět do Brna s tím, že jsem si zapomněl pracovní notebook v Praze, takže jsem tam navečer znovu jel tam a zpět. Tzn. 3 cesty a celkově to byl den blbec pro mě už od začátku.

Ale hlavně jakoby, toto bylo opravdu moje první střetnutí s policií vůbec. Nikdy za 6let mě nezastavili ani pro kontrolu a do toho jsem si byl vědom že jsem tu rychlost přepískl. Takže se přiznávám, že stres a strach mi dost zastínili celkovou komunikaci
IP zaznamenána

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #11 kdy: 22 Dubna 2021, 20:59:09 »

Děkuju ale všem co se zde na diskuzi podíleli každopádně, celý včerejšek i dnešek jsem žil ve strachu z toho... Tak snad to bude opravdu v pořádku
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2021, 23:28:29 »

A za takovou hovadinu jste jim zaplatil? Ohledně rychlosti nic nebude, nezměřili Vás.
Jenom čistě teoreticky, ikdyž kolegy, který agilně a opakovaně prověřoval průjezdnost D1 v obou směrech , se to už nejspíš netýká, protože Simír s Gerchánem si už jednu čárku dali, jaký by byl postup, kdyby se po tomto přece jenom s něčím ozvali?

Neřeším situaci, kdy by dotyčného změřili až PO vyřízení této pokuty, ale pokud by si opravdu sušili třeba tu rychlost na později?

Já bych do toho šel s tím, že blok je důkaz, že jsme řešili na místě a policajti měli šanci uplatnit vše, co bylo zjištěno, v daném okamžiku a beru to tak, že tímto "společné" řízení proběhlo na místě. A vše, co se stalo DO tohoto okamžiku, je vyřešeno.

Nebo by se vyplatilo to hrát na účelové kouskování ze strany orgánů s tím, že bych se vyhnul bodům (kde tedy mám trochu mlhu ohledně bodů a společného řízení, když podle našich soudů nejsou body trest).
Ve smyslu sestřelit tenhle (druhý až n-tý) přestupek jako celek...

Díky za Vaše úvahy

H.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

gymm

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2021, 07:16:06 »

Takže správně by jsem měl dostat na místě 2x blok na pokutu? I kdyby byl druhý přestupek právě překročení rychlosti o více než 50km/h mimo obec?
« Poslední změna: 23 Dubna 2021, 07:32:10 od gymm »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročená nejvyšší rychlost na dálnici
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2021, 07:41:56 »

Ne, správné jste jim neměl vůbec nic říkat, s ničím jste neměl souhlasit a nic jste neměl platit.
IP zaznamenána