30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastaven za zákazem vjezdu  (Přečteno 3867 krát)

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[WIN] Zastaven za zákazem vjezdu
« kdy: 20 Dubna 2021, 00:27:42 »

Zdravím všechny,
Dnes jsem byl zastaven za koncem zákazu vjezdu, který je teď dočasný.

Situace je taková že nyní je zákaz vjezdu na prvních 50 metrech silnice (začína značkou zákaz vjezdu a končí zakazem vjezdu v protisměru),
hned za ukončeným zákazem je odbočka do leva do místní osady, do které se mimochodem dá také  dostat po polní cestě, hlavní cesta dále pokračuje cca 1km.
No a po tom 1Km byla znova na silnici dočasná značka zákaz vjezdu v protisměru a u ní stali policajti a vybírali.

Nabídli mi zaplatit  pokutu 100Kč, ale protože jsem se chtěl naučit více o správním řízení řikal jsem si že tohle je idealní příležitost.

Sepsali oznámení, nepodepsal jsem, nic jsem nedodával. Zde jsem pravděpodobně udělal chybu že jsem nezkontroloval aby policista připsal že s přestupkem nesouhlasím.

Chtěl bych se tedy zeptat, v čem je vlastně rozdíl když je v Oznamení zapsáno i to že s přestupkem nesouhlasím?
Další dotaz je ohledně datové schránky, jak státní orgány znám, stále se datovou schránku nenaučili používat, co se děje v případě že mi zašlou dokumenty písemně?

I když nakonec nepřepokládám že se vůbec něco bude dít, kilometr dozadu nevidí že jsem značku projel, a taky jsem mohl stát během toho co tam značku dali v osadě, čí případně do osady přijet po polní cestě.

Ale to by byla škoda, jak jsem koukal maximmální pokuta za tento přestupek je 3500Kč + 1000Kč což je riziko které hodlám podstoupit pro to abych se něco nového naučil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2021, 00:47:37 »

Vítejte!

Co mají fízlové v oznámení je úplně jedno.

Pokud máte příslušnou (na to pozor, viz DS FO/PFO/PO!) datovou schránku, nelze u dopisů zaslaných pozemní poštou uplatňovat fikce doručení,

Jen malá připomínka, zákaz vjezdu nekončí zákazem vjezdu v protisměru, ale to je detail. Pro bližší analýzu by pomohla mapka s vyznačením značek, místem kontroly a trasou jízdy.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2021, 19:57:25 »

Citace
Co mají fízlové v oznámení je úplně jedno.
Aha, super díky.

Citace
Pokud máte příslušnou (na to pozor, viz DS FO/PFO/PO!) datovou schránku, nelze u dopisů zaslaných pozemní poštou uplatňovat fikce doručení,
Chápu to správně, že pokud mam datovou schránku pouze jako Podnikající Fyzická Osoba, tak může být fikce doručení uplatněna protože to řeší se mnou jakožto fyzickou osobou?

Citace
Jen malá připomínka, zákaz vjezdu nekončí zákazem vjezdu v protisměru, ale to je detail. Pro bližší analýzu by pomohla mapka s vyznačením značek, místem kontroly a trasou jízdy
Plánek jízdy je zde (https://pasteboard.co/JYo5kWx.png), snad je to přehledné, zelená cesta je cesta kudy si museli policajti myslet že jsem jel :)

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 21 Dubna 2021, 20:05:48 »

Mám za to, že pokud nemáte DS FO, může být uplatněna fikce doručení u papírové pošty.

Plánek příliš přehledný není, není z něj poznat pro který směr jízdy který zákaz vjezdu platí. Také záleží na rozhledových poměrech z místa hlídky.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2021, 20:13:59 »

Když jsem dorazil k policejní hlídce, zákaz vjezdu byl v protisměru, a na další zákazy vjezdu nemohli vidět, je to přes kilometr daleko za kopcem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2021, 20:27:28 »

V tom případě bude jistě veselé, jakým způsobem budou prokazovat spáchání přestupku. Značky v protisměru pro řidiče pochopitelně neplatí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2021, 01:53:43 »

Jsou dvě možnosti, buď jste jel přes osadu po polňačce a napojil jste se až za zákazem. a nebo jste měl auto zaparkované u někoho ve vsi a pouze jste odjížděl.
S tím vysvětlením bych možná počkal a stále bych se ptal jaké mají důkazy, že jste do zákazu vjel a jestli ne , tak co chtějí. Jestli to vyblit hned nebo až v nějakém odvolání myslím lépe poradí Číkus.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2021, 10:50:24 »

Není možná ještě varianta, že by se někdo přiznal, že tam vjel a ztotožněnému vozidlo předal? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2021, 17:12:13 »

Jsem sice úplnej amatér, ale já bych určitě jel polňačkou přes osadu.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 05 Května 2021, 14:02:08 »

Tak už se ozvali s příkazem, plánuji tedy zajít na úřad nahlídnout do spisu a rovnou podat na podatelně odpor.

Samozřejmě píšou že na základě důkazů mě shledali vinného tak jsem zvědav co tam mají.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 26 Května 2021, 19:01:24 »

Odpor byl podán, spis jsem bohužel neviděl protože se nenašel čas.
Dneska dorazila informace o tom že mam dopis na poště, pravděpodobně informace o zahájení správního řízení.

Jen teď budu od začátku měsíce do 26.6. mimo ČR, tak si říkám kdy si dopis vyzvednout, jaké jsou lhůty na reakce v rámci správního řízení, nepovedlo se mi dohledat.
Myslíte že bude lepší si dopis vyzvednout teď, případně počkat až se vrátím?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #11 kdy: 26 Května 2021, 19:04:54 »

pravděpodobně informace o zahájení správního řízení
Těžko, správní řízení bylo zahájeno doručením příkazu. Spíš lze předpokládat předvolání k ústnímu jednání a nebo vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #12 kdy: 26 Května 2021, 19:50:25 »

Aha, super děkuji za opravu  :)
Takže možnosti jsou buď si dopis vyzvednout co nejdříve a omluvit se s ústního jednání, nebo si dopis nevyzvednout a až se vrátím skočit kouknout do spisu a zareagovat?

Našel jsem že by mi měli o ústním jednání něm dát vědět minimálně 5 dní dopředu, a na doručení dopisu je 15 dní, znamená to tedy že bude datum jednání nejdříve za 20 dní?

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2021, 01:09:40 »

Na úvod jen pro ujasnění termínů, podal jste odpor včas? (tj. kdy dorazil příkaz a kdy jste podal odpor?)

Podle toho vám teď na poště s největší pravděpodobností leží jedna z těchto věcí:
- vyrozumění o provádění důkazů mimo ústní jednání, nebo
- předvolání na ústní jednání, nebo
- odmítnutí odporu pro opožděnost

Ani jedno z toho nemá smysl vyzvedávat co nejdříve, spíše naopak. Pokud je to vyrozumění nebo předvolání, tak tam musí být odstup nejméně 5 dní. Úložní doba je 10 dní, tj. aby vše proběhlo souladně se zákonem, měl by úředník nařídit ÚJ tak za 16-20 dní od okamžiku, kdy vypraví dopis v závislosti na tom, jak moc (ne)důvěřuje poště. Pokud to nařídí třeba za 10, ale vy si dopis hned přeberete, tak to úředníkovi značně ulehčujete, protože tím pádem je rozestup dodržen.

Dopis se vyplatí 10. den úložní doby vyzvednout, pokud budete mimo ČR, tak k tomu můžete i někoho zmocnit. Určitě bych to nenechával na tom, že po návratu půjdete nahlédnout do spisu. A podle toho, co bude v dopisu, se uvidí další postup - pokud tam bude předvolánka třeba na 20., tak se můžete bez problému omluvit pobytem v zahraničí.
IP zaznamenána

hamhamhorse

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven za zákazem vjezdu
« Odpověď #14 kdy: 27 Května 2021, 11:31:33 »

Citace
Na úvod jen pro ujasnění termínů, podal jste odpor včas? (tj. kdy dorazil příkaz a kdy jste podal odpor?)
Odpor jsem podal na podatelně přesně sedmý den po vyzvednutí odporu (Stejný den v týdnu)

Citace
Ani jedno z toho nemá smysl vyzvedávat co nejdříve, spíše naopak. Pokud je to vyrozumění nebo předvolání, tak tam musí být odstup nejméně 5 dní. Úložní doba je 10 dní, tj. aby vše proběhlo souladně se zákonem, měl by úředník nařídit ÚJ tak za 16-20 dní od okamžiku, kdy vypraví dopis v závislosti na tom, jak moc (ne)důvěřuje poště. Pokud to nařídí třeba za 10, ale vy si dopis hned přeberete, tak to úředníkovi značně ulehčujete, protože tím pádem je rozestup dodržen.
Aha, takže bývají i tak drzí že dají datum dříve než by se to teoreticky mělo doručit.

Citace
Dopis se vyplatí 10. den úložní doby vyzvednout, pokud budete mimo ČR, tak k tomu můžete i někoho zmocnit. Určitě bych to nenechával na tom, že po návratu půjdete nahlédnout do spisu. A podle toho, co bude v dopisu, se uvidí další postup - pokud tam bude předvolánka třeba na 20., tak se můžete bez problému omluvit pobytem v zahraničí.
Proč je to zrovna 10 den? A jaký by byl rozdíl kdyby mi dopis vložily do schránky, já si ho nechal nafotit a zareagoval až na něj? (Asi ze své podnikatelské datové schránky)
IP zaznamenána