30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)  (Přečteno 13604 krát)

carapa

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« kdy: 05 Ledna 2015, 22:14:04 »

Dobrý den ,

Nebudu se tady prosím vás omlouvat,jakej jsem debil atd. Prosím jen věcně.

Před pár týdny mě zastavila hlídka. Kontrola, řidičský průkaz ,atd. dále samozřejmě dechová zkouška.

Před jízdou jsem alkohol užil. A protože jsem se bál, že to bude asi větší množství , nedokážu odhadnout kolik tam bude,ale asi dost. Tak jsem odmítl dechovou zkoušku. Ted bych rád věděl,zda jsem udělal dobře,či ne.

Naštěstí jsem u sebe neměl řidičský průkaz , takže mi ho nemohli zabavit. Dále mě odvezli na záchytku, kde jsem se podrobil testu na alkohol v krvi. Dále jsem se podrobil testu na další látky(NEGATIVNÍ) ..

Moje otázky:
Co nejhoršiho mohu čekat ? (alkohol bude určitě nad 1 promile)
Co dělat, abych dostal nejkratší trest?
Co mohu dělat abych dostal co nejmenší pokutu.

Děkuji za odpovědi.



IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2015, 00:17:32 »

Před jízdou jsem alkohol užil. A protože jsem se bál, že to bude asi větší množství , nedokážu odhadnout kolik tam bude,ale asi dost. Tak jsem odmítl dechovou zkoušku. Ted bych rád věděl,zda jsem udělal dobře,či ne.

Většinou ne, ale tady to je asi jedno.

Dále mě odvezli na záchytku, kde jsem se podrobil testu na alkohol v krvi. Dále jsem se podrobil testu na další látky(NEGATIVNÍ) ..

Co? Vy jste odmítl zkoušku na alkohol a přesto ji udělali? Nechápu.

Moje otázky:

Co nejhoršiho mohu čekat ? (alkohol bude určitě nad 1 promile)

Nejhoršího.. 7 trestných bodů, 3 roky vězení a 10 let zákaz řízení.

Co dělat, abych dostal nejkratší trest?
Co mohu dělat abych dostal co nejmenší pokutu.

Jestli dojde na trestní stíhání tak si najmout dobrého advokáta.
IP zaznamenána

carapa

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2015, 00:32:39 »

Před jízdou jsem alkohol užil. A protože jsem se bál, že to bude asi větší množství , nedokážu odhadnout kolik tam bude,ale asi dost. Tak jsem odmítl dechovou zkoušku. Ted bych rád věděl,zda jsem udělal dobře,či ne.

Většinou ne, ale tady to je asi jedno.

Dále mě odvezli na záchytku, kde jsem se podrobil testu na alkohol v krvi. Dále jsem se podrobil testu na další látky(NEGATIVNÍ) ..

Co? Vy jste odmítl zkoušku na alkohol a přesto ji udělali? Nechápu.

Moje otázky:

Co nejhoršiho mohu čekat ? (alkohol bude určitě nad 1 promile)

Nejhoršího.. 7 trestných bodů, 3 roky vězení a 10 let zákaz řízení.

Co dělat, abych dostal nejkratší trest?
Co mohu dělat abych dostal co nejmenší pokutu.

Jestli dojde na trestní stíhání tak si najmout dobrého advokáta.


Zase strašit mě nemusíte, už tak jsem dost posranej. 3 roky a 10 let zakaz rizení jsem jeste neslyšel snad. Za to že to je můj první zářez tímhle směrem. Tím, že jsem odmítl zkoušku,  jsem myslel dechovou. Na krev jsem šel.

 Taky mě zajímá , jestli hraje roli, zda tam bude třeba 1,1 nebo 1,9. Jak velký je to rozdíl?
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2015, 00:49:56 »

Jestli se nemylim, tak nad 1 promile uz je to kvalifikovano jako trestnak, ergo ten rozdil mezi 1,1 a 1,9 bude posuzovat soud na zaklade znaleckejch posudku. Rozpeti trestu je dost pestre, tezko predjimat - bude to soudit nekdo, kdo se take semtam napije a obmekcite ho svou tklivou historkou o nutnosti usednout za volant v takovem stavu? Nebo nekdo, kdo je zaprisahly absinent, protoze vyrustal v rodine s alkoholikem....

Jak zminuje kolega nade mnou, tady uz se nevyplati setrit a vahat, ale rozbit prasatko a sehnat dobreho advokata.
Zvlast jestli ridicak/zivnostak = zivobyti...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2015, 00:53:13 »

Co nejhoršiho mohu čekat ? (alkohol bude určitě nad 1 promile)

Dokud nebudete znát výsledek nebuďte tak pesimistický. Když jsem si testoval alkoholmetr, tak jsem dýchal v době, kdy jsem si myslel že mám nejmíň 2-3 promile a bylo to sotva 1,5......
Po 8 pivech a 4 malých panácích (cca od 18:00 večer) mívám při příchodu domů výrazně pod 1 promile - kontroluju to, protože 1 promile v půlnoci znamená že můžu v 7 ráno za koláč, jinak píšu SMS, že se schůzka ruší (nevypadá to tak blbě jako když se omlouváš až ráno).....takže pokud tam nelítaly decky slivovice jedna za druhou, tak neztrácej naději......
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2015, 01:00:41 »


Před jízdou jsem alkohol užil. A protože jsem se bál, že to bude asi větší množství , nedokážu odhadnout kolik tam bude,ale asi dost. Tak jsem odmítl dechovou zkoušku. Ted bych rád věděl,zda jsem udělal dobře,či ne.

odmítnutí je obecně chyba, je snažší jim pak rozbít konkrétní měřění - porušení metodiky, nebo natahovat řízení pokud ŘP nezabavili
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2015, 01:49:45 »

Citace: carapa
Za to že to je můj první zářez tímhle směrem.

Jak dopadl tento případ? http://30kmh.cz/index.php?topic=622.msg3279#msg3279
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2015, 07:10:56 »

Taky mě zajímá , jestli hraje roli, zda tam bude třeba 1,1 nebo 1,9. Jak velký je to rozdíl?

Při ukládání sankce to hraje velkou roli a pokud bude lékařské vyšetření příznivé, co se týká celkového sebeovládání, tak se taky může stát, že to bude z trestného činu překvalifikováno na přestupek. Záleží na tom, jestli to bude u soudu vyhodnoceno jako řízení ve stavu vylučujícím způsobilost, což by např. u výsledku 1,1 promile nemuselo být.

Co nejhoršiho mohu čekat ? (alkohol bude určitě nad 1 promile)

Soudy jsou nejednotní při ukládání trestů, ale často to řeší trestním příkazem, kdy není potřeba shánět advokáta. V příkaze může být cokoliv, přihlíží k minulosti, aktuální pověsti, lékařskému vyšetření apod. Někdy dají jen podmínku, zkušební dobu, veřejně prospěšné práce a zákaz řízení. Už jsem viděl řadu příkazů, kde neukládali žádnou finanční sankci.

Pokud by to shodili na přestupek, tak hrozí pokuta 2500 - 20000,-, zákaz 6 - 12 měsíců a 7 bodů, ale přestupek se při dobré strategii dá, na rozdíl od trestňáku, ukopat vždy.

Co dělat, abych dostal nejkratší trest?
Co mohu dělat abych dostal co nejmenší pokutu.

Nedá se dělat nic, jen v případě nějakého extrémně vysokého trestu se za pomoci advokáta bránit, ale ve výsledku to díky odměně za zastupování nemusí být až tak výhodné. Pokud by byla provedena jen dechová zkouška, tak se dá napadat hafo věcí, ale u krve, která prokáže skutečnou hladinu alkoholu je to v pr.... Pro příště, je vždy výhodnější dýchat, o vyšetření krve si můžu požádat sám v případě nutnosti.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2015, 10:26:19 »

Zase strašit mě nemusíte, už tak jsem dost posranej. 3 roky a 10 let zakaz rizení jsem jeste neslyšel snad. Za to že to je můj první zářez tímhle směrem. Tím, že jsem odmítl zkoušku,  jsem myslel dechovou. Na krev jsem šel.

 Taky mě zajímá , jestli hraje roli, zda tam bude třeba 1,1 nebo 1,9. Jak velký je to rozdíl?

No tak to byla odpověď jak nejhůř to může dopadnout.

Záleží na spoustě věcí. V první řadě kolik bude těch promile. Jestli to bude nad 1 tak se asi rozhodne podle posudku jestli to byl stav vylučující způsobilost jestli to je přestupek nebo trestný čin. Tam bude určitě hrát roli jestli to je 1,1 nebo 1,9.

Trest pak záleží i na okolnostech, kolik a jakých máte jiných přestupků a podobně.

Když to dojde k soudu tak podle advokátů záleží nejvíc na tom koho dostanete jako soudce.

PS.:
Koukám to už je (minimálně) druhý alkohol během půl roku.. Asi byste to řízení pod vlivem měl přehodnotit (nebo možná budete muset).
« Poslední změna: 06 Ledna 2015, 10:34:56 od 2M »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2015, 14:47:32 »

Koukám to už je (minimálně) druhý alkohol během půl roku.. Asi byste to řízení pod vlivem měl přehodnotit (nebo možná budete muset).

Některý lidi jsou nepoučitelný :) Ale takový zákaz na 24 měsíců, případné vybodování, autoškola, psychotesty už snad dokážou ovlivnit další počínání. Každopádně bych byl opatrný, protože při recidivě a možného vydání posudku od aktivního lékaře může hrozit trvalé odnětí řidičských oprávnění z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti u těch jedinců co mají poruchy chování způsobené závislostí na alkoholu :P
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí dech. zkoušky atd. (alkohol v krvi)
« Odpověď #10 kdy: 07 Ledna 2015, 21:03:41 »

Co se týče odběru krve, tak údajně docela často zapomínaj v nemocnici vyplnit údaje o dezinfekci místa vpichu. Samozřejmě, že pokud bude mít člověk 2 promile, tak se asi z toho nevykecá. Ale pokud by to byly nějaký hodnoty lehce nad 1 promile, tak by se snad dalo nějak operovat s možností kontaminace vzroku dezinfekcí na bázi alkoholu a "usmlouvat" to aspoň na ten přestupek. Samozřejmě je otázka, jak si s tim vyplněnim protokolu při odběru dali záležet.
IP zaznamenána