30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti +20km/h v Praze  (Přečteno 1362 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
[WIN] Překročení rychlosti +20km/h v Praze
« kdy: 17 Března 2021, 11:09:33 »

Omezení na 30km/h, kde stála PČR a měřila. Změřeno 57km/h. Na místě nic nepodepsáno, posláno do správního řízení. Policie zkoušela, že ve správku to budu mít dražší, že tím nic nezískám atd. Nereagoval jsem.

Ani ne za měsíc do datovky přiletěl příkaz. Následoval odpor a následně předvolání k ústnímu jednání, ze kterého jsem se omluvil (paradoxně jsem opravdu nemohl), které však nebylo uznáno. Ještě před konáním ÚJ (toho, ze kterého jsem se omlouval), jsem se vypravil nikým "nečekán a nezván", avšak vybavený skrytým nahrávacím zařízením, nahlédnout do spisu. Skončil jsem už u vedoucího, ale přesto jsem neuspěl.

Následovalo pak rozhodnutí a odvolání. Díky tomu, že se jednalo o Prahu, odvolacím orgánem bylo MDČR, což nikdy neuškodí :)

Dnes jsem ve schránce nalezl "pozdrav" od Ministerstva Dopravy, že "rozhodnutí ruší a řízení zastavuje" z důvodu promlčení. Přesně dva roky po spáchání přestupku.

Asi to není úplně o nějakém závratném skillu, vyhrát na prekluzi - ale snad jsem tomu štěstíčku aspoň trochu popošel naproti, tím že jsem zamotal běžnou linii správního řízení. Příště určitě lépe využívat lhůty, ale měl jsem v tu samou dobu víc věcí a chodily mi tak nějak na střídačku, takže jsem do datovky chodit musel.

Časová osa:
15.3.2019 - Přestupek
5.4.2019 - Příkaz
11.4.2019 - Odpor
29.4.2019 - Omluvenka
2.5.2019 - Doplnění omluvenky + dotaz, jestli je takto omluvenka ok.
14.5.2019 - Stížnost - neumožnění nahlédnutí do spisu + námitka podjatosti
29.5.2019 - Rozhodnutí - vinen
18.6.2019 - Odvolání - blanketní (spojené se žádostí o spis)
19.6.2019 - Výzva k doplnění podání, sdělení, že spis nepošlou
21.6.2019 - Doplněné odvolání
28.6.2019 - Podjatost zamítnutí
8.7.2019 - Stížnost sdělení
16.3.2021 - Zastavení řízení


« Poslední změna: 17 Března 2021, 11:29:13 od OldSoldier »
IP zaznamenána