30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery  (Přečteno 2409 krát)

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Zdravím místní osazenstvo,
měl bych s dovolením dotaz, tak se pokusím zestručnit.
Dosud jsem výzvy se 100% úspěšností ignoroval a za normálních okolností bych tak učinil i v tomto případě, ale naskytla se mi jedna odlišnost, tak se chci poradit, jak s ní nejlépe naložit a vytvořeného tématu také využít v utvrzení, jestli jsem za ty roky správně pochopil odsud nabyté informace.

Popis situace: Parkování na fialové s tím, že jen něco někde vyložím. Když jsem seděl v autě za volantem, projelo kolem bonzauto Eltodo. Tento veselý okamžik si pamatuji, ale jsem tak blbej, že už si nepamatuju, jestli to bylo před opuštěním vozidla a odjel jsem abych neumožnil druhou fotku a nebo to bylo při odjezdu a tím pádem nevím jestli 2 fotky mám nebo ne. Bohužel to bylo v prosinci a mám někdy problém uchovat i hodnotnější vzpomínky, natož tohle.

Nějaká data:
Přestupek 15.12.2020
Výzva doručena fikcí 28.2.2021

Intermezzo: Teď při psaní mi dochází, že jsem ještě blbější, než jsem myslel, protože jsem počítal se 60denní lhůtou od doby, kdy jsem se dozvěděl o přestupku já, ale ono je těch 60 dní pro úřad, takže jsem i tu 15denní lhůtu možnosti s tím něco dělat prošvihl, čímž jsem opět vsadil vše na kartu ignorace, je to tak? (1)

Přesto bych se rád zeptal alespoň v teoretické rovině, jak se dalo postupovat, kdybych nebyl blbý.

(2) Tím, že si nepamatuji situaci přesně, tak jediné jak se utvrdit je jít nahlédnout do spisu, je to tak?
(3) Teprve na základě toho, že bude případně ve spisu jen jedna fotka (opravdu takové případy vůbec rozehrávají?), tak mám automaticky vyhráno? A to i v případě sprdele?
(4) Pokud by byly fotky dvě a na jedné z nich sedím v autě s rozsvícenými světly a usmívám se do kamery, tak by bylo hratelné udat sebe nebo spolupracujícího řidiče? Nebo v okamžiku dvou fotek je to stejně jedno?
(5) Před časem jsem tady četl téma, kdy při nahlédnutí do spisu tento spis teprve vznikal pod rukama. Když by se mi někdy náhodou taková situace naskytla, je při vhodném postupu možné vyhrát jen na základě tohoto pochybení úředníka?

Vážím si vašeho času. Děkuji
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2021, 11:22:02 »

(1) Lhůta 15 dnů je na zaplacení. Pokud tím "něco dělat" myslíte například označit řidiče, tak pokud přestupek řidiče ještě nebyl odložen dle § 76 odst. 1 pís. k zákona o přestupcích, tak je stále možno označit řidiče, a to i když už uplynulo 60 dnů. Ale po těch 60 dnech je vhodné to označení udělat při nahlížení do spisu, aby si správní orgán to odložení nemohl do spisu antedatovat.

(2) Ano.

(3) Ne, automaticky vyhráno není. Fialové zóny neoznačují vyhrazené parkoviště, takže § 27 odst. 1) písm. o) ZPPK se na ně nevztahuje.

(4) Jedna fotka je lepší než dvě fotky.

(5) Nemyslím, že jen na tomhle.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2021, 11:34:27 »

Lhůta pro zaplacení odpustku (určené částky) již uběhla. Jedna z možností, je zaplatit odpustek opožděně, pak můžou nastat tyto varianty (seřazeno od nejlepšího):

a) Úřad si toho nevšimne a platbu akceptuje. Pak stačí počkat na výročí a vyžádat si peníze zpět.
b) Úřad si toho všimne, platbu vrátí, znovu vyzve k udání řidiče.
c) Úřad si toho všimne, platbu vrátí, zahájí sprdel (pokud tedy P6 jede turbo).

Není ve sprdelní výzvě uvedeno, kdy se úřad o údajném přestupku dozvěděl? Někdy to tam bývá.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2021, 12:11:09 »

Číkus > Ještě jste vynechal krajní variantu (která zde na fóru taky byla), ve které se po zaplacení SO pokusí odpovědné osobě podstrčit žádost o prominutí zmeškání lhůty, u které předem bude deklarovat, že ji bude akceptovat :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2021, 15:00:28 »

Děkuji za odpovědi.
Ano, tím "něco dělat" jsem myslel právě označit řidiče v domnění, že je zde vysoká šance na výhru a tím předejít možnému sprdelizování.
Ok, tím pádem ta primární motivace o nahlédnutí do spisu padá, to jsem si fialovou zónu špatně uvědomil.
Platit jsem za žádných okolností nezvažoval – to že neignoruji ale otravuji s tím tady je jen z důvodu, že jsem nabyl mylného dojmu, že by to mohlo jít snadno vyhrát a nemuset čekat rok, jak to dopadne.

Díky popostrčení od solarise jsem prošel i nějaká témata ohledně fialových zón a narazil jsem dokonce nejspíš na totožný případ viz Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva, ale ve finále si taky nejsem jistý, jak s tím naložit. Resp. opas to tam popisuje jako hotovou věc, ale nemůže úředník namítat, že jde o snahu obstruovat?

Možná bude nejjednodušší se zeptat takto – je šance na výhru rozumná a vyplatí se to řešit (a mj. si tím připsat první zkušenost na něčem snadném) a nebo je to nejisté a zvolit prověřenou metodu ignorace?
Díky

EDIT: ve výzvě datum, kdy se úřad o údajném přestupku dozvěděl, bohužel není
« Poslední změna: 17 Března 2021, 15:05:01 od Martinez »
IP zaznamenána

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #5 kdy: 17 Března 2021, 15:13:57 »

Jsem v roztržitosti věnoval Číkusově řešení trochu méně pozornosti.
No s tímto bych měl možná i jeden jiný vnitřní problém – asi by mě trochu užírala představa, že jsem se případnou úhradou zapsal na ten domnělý seznam poslušných platičů. Mmch. jsou nějaké zprávy za dobu odpustků, které by jeho existenci potvrzovaly nebo vyvracely? Je taková moje obava legitimní?

Jinak jsou třeba s variantou A nějaké zkušenosti? Nechce se mi věřit, že zrovna v Praze, kde musí vše automatizovatelné šlapat jako na drátkách, tak by se nechali takto snadno obelstít, navíc řešením univerzálnějším, než je ignorace  :)
IP zaznamenána

Martinez

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MČP6 – fial. zóna + úsměv do kamery
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2021, 00:20:54 »

Tak snad je to od 15.12.2020 k dnešnímu dni úspěšně vyignorováno.
Děkuji všem za váš čas a za podporu.
« Poslední změna: 19 Prosince 2021, 00:44:11 od Martinez »
IP zaznamenána