30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h  (Přečteno 12766 krát)

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte prakt. zkušenosti s touto Výzvou/odpustkem od Magistrátu okr. města. Radar vypověděl: Můj vůz "údajně" jel cca před rokem v obci, kde je 50ka o cca 14km/h více. Jedná se o několik stovek, ale přijde mi směšné za tuto banalitu něco takto vymáhat. Osobně když jedu, tak si dávám bacha. Jezdím tam několikrát do roka a tak nechci recidivu... Díky za každý tip nebo příp. nasměrování. Poctivým řidičům zdar!
« Poslední změna: 15 Března 2021, 14:20:27 od sax »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2021, 04:28:13 »

Máte pocit, že když napíšete do lékařské poradny něco ve smyslu "Asi před týdnem mně někde bolelo a nechci aby se to opakovalo...Díky za každý tip" že Vám někdo něco rozumného odpoví ?  :-[

Zkuste nám prozradit více a třeba sem dát anonymizovanou písemnost. Při anonymizaci ponechte v datumech alespoň rok a měsíc.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2021, 09:15:05 »

Kdy přesně se věc měla stát? Pokud je to cca před rokem, jak říkáte, tak je šance na výhru imo velmi vysoká..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2021, 14:24:06 »

Rozumím a přidal jsem přílohu k původnímu textu. Stalo se v 05/2020.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2021, 14:38:44 »

Ok, pokud se to stalo v květnu, tak je podle mě WIN skoro jistej. Jste provozovatel? Navrhuji řešení spolupracujícího řidiče, kterého provozovatel udá, ten se bude 2 měsíce pošťuchovat s úřadem (ono vzhledem k tomu, jak krátká doba zbývá do prekluze té práce ani moc nebude potřeba) a pak zjistí, že neřídil.. Platit výzvu v takto předem vyhraném případě by mohl být hřích :D..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2021, 21:35:55 »

Myslíte? Tak to zní dobře. Ano, jsem provozovatel. Jinak spolupracovníka zatím nemám :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2021, 21:50:27 »

Tak si ho zahrajete sám. Problém to není, ale ideálnější by byla nějaká jiná existující osoba.

Ve lhůtě se udáte. Budete dopis/datové zprávy přebírat v poslední možný den. Stejně tak vše budete odesílat v poslední možný den.
Vše budete diskutovat zde, abyste neudělal nějakou blbost a nedopomohl si k bodům. Máte datovou schránku, předpokládám. Máte možnost datové zprávy přebírat (respektive otevírat datovku) poslední den?

Úřad má 1 rok ode dne následujícího po dni přestupku na to, aby zahájil řízení s provozovatelem (sprdel). Tam se dostat nechcete, moc prostoru pro argumentace tady není. Vy se budete 2 měsíce šťouchat s úřadem (to nebude vůbec žádný problé, i kdyby byl úřad poměrně rychlý, tak by neměl mít šanci) a pak si vzpomente, že jste neřídil. Mimo podání vysvětlení nikde nesmí padnout, že jste řídil, ale ono to ani nebude potřeba..
« Poslední změna: 16 Března 2021, 12:40:47 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2021, 22:15:08 »

Jak dopadlo tohle?

Ještě by možná pomohlo zveřejnit, o jaké město se jedná. Třeba by se Vám nabídl jako dobrovolník někdo místní, který s tím úřadem již něco řeší. To by pomohlo jak Vám, tak jemu (více přestupků ve společném řízení zvyšuje šanci na výhru).
IP zaznamenána

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2021, 15:44:20 »

@johncreek
Sám? Přiznám se, že tuhle hru zatím neznám :-) Navíc do konce května (zač. června) je ještě poměrně dost času.
DS využívám "obezřetně".

@Číkus
Dopadlo to dobře.
Jedná se o sever Čech.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2021, 15:56:39 »

@johncreek
Sám? Přiznám se, že tuhle hru zatím neznám :-) Navíc do konce května (zač. června) je ještě poměrně dost času.
DS využívám "obezřetně".

Ano, pokud budete dělat to, co vám zde poradí(me), tak se není čeho bát. Času je to fakt málo. V poslední den můžete na e-podatelnu úřadu oznámit, že jste v tu dobu řídil vy, ale že existovaly skutečnosti, které vylučovaly protiprávnost.. nebo klidně i vyplněný ten jejich formulář, to je jedno. Za pět dní (to si pečlivě zkontrolujete s kalkulačkou lhůt podáte datovkou ten stejný dokument. Úřadu bude trvat při nejmenším několik dní (řekněme, že bude rychlý, tak 4), než vypraví příkaz. Ten vyzvedete poslední den, takže bude v datovce hnít 10 dní. Proti němu osmý den podáte odpor (můžete opět emailem). Odpor po pěti dnech potvrdíte. Pak podáte námitku podjatosti, která by zase mohla na nějakou chvíli řízení uspat. Přeháním, tak řekněme, jen 10 dní. (*) Pak se těžko předpovídá, jak bude úřad aktivní a hlavně jakou další písemnost vypraví (možností je celá řada). Řekněme, že úřad bude aktivní a vypraví rozhodnutí nevinen/vinen. To zas vyzvednete 10. den z DS, ve lhůtě 15 dní podáte blanketní odvolání, úřad vás vyzve k doplnění. 10 dnů čekáte, až pak otevřete.. No prostě asi chápete, že času je ve skutečnosti velmi málo a pokud neuděláte hloupost, tak úřad nemá šanci nic stihnout.

Velmi zhruba (připadají do toho i víkendy):
5+4+10+8+5+10 = 42 dní - přestal jsem počítat v bodě (*), myslím, že pochopíte.. Jinak toto je scénář pro fakt extrémně aktivní úřad, který by měl jako hlavní prioritu Vás. Běžně se to do 1 roku nestíhá. U vás to má stihnout do 2,5 měsíce.

Jediný co bych si nechal ještě potvrdit Číkusem je, jestli je OK i u tak klíčové písemnost jako je Odpor využít práva s 5 dny a emailem. Ale imo ano.
« Poslední změna: 16 Března 2021, 16:01:42 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #10 kdy: 16 Března 2021, 19:34:34 »

Ano, to zní dobře. Jen mě napadá situace, kdy by jednak úřad mohl být poměrně rychlý a zareagoval by po tom emailu do těch 5ti dní a pak také situace, kdy do DS doráží další zprávy, u kterých je také třeba být obezřetný a u kterých bude dobíhat fikce... Navíc pokud něco pošlu emailem, tak to musí mít podpis, ale to se asi dá pořešit skenem... Času je opravdu poměrně málo a tak to za ten pokus asi stojí. Navíc dělat ze sebe pojízdnou "kasičku" opravdu nechci :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #11 kdy: 16 Března 2021, 20:30:39 »

Pokud se nepletu, tak úřad musí s jakoukoliv činností počkat na potvrzení (mohl to taky podat zlotřilý padouch, aby vám uškodil), ale za datum podání se považuje datum nepotvrzeného podání emailem. Pro (pro vás prospěšnou) hladkost procesu bych doporučil emailová podání podávat někdy během pracovní doby, ideálně ráno/v poledne. Chcete radši mít elektronické potvrzení z podatelny, podatelna jako informační systém nefunguje nonstop a rozhodující je u den přijetí.

Asi taky připadá v úvahu varianta, kdy si zvolíte zmocněnce (někoho, kdo nemá datovku).

Času je opravdu poměrně málo a tak to za ten pokus asi stojí. Navíc dělat ze sebe pojízdnou "kasičku" opravdu nechci :-)

Jako život bych na to nevsadil, ale jak se říká "ruku do ohně" už asi jo. Opravdu si neumím představit, že by se celý proces včetně odvolání stihl za tu dobu.

U té nutnosti podpisu u podání emailem je to imo blbost (nikdy jsem o tom neslyšel), ale rád se nechám poučit někým s větší praxí. Pokud to tak je, tak klidně můžete písemnost vyexportovat jako JPG/PNG, podepsat myší v malování a odeslat obrázek. To je taky přípustné podání.
« Poslední změna: 16 Března 2021, 21:10:17 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #12 kdy: 16 Března 2021, 20:35:17 »

Poslat podání nejprve obyčejným e-mailem není problém ani u důležitých věcí jako odpor, podpis být nemusí. Jen je potřeba to poslat na e-mailovou adresu epodatelny, ne přímo úředníkovi. Já bych naopak doporučil posílat až ve večerních hodinách, ale ne až těsně před půlnocí.

Zmocněnce je možno volit až v běžícím správním řízení, což ale nyní ještě nenastalo, správní řízení nebylo zahájeno.
IP zaznamenána

sax

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #13 kdy: 17 Března 2021, 15:34:40 »

Tady se píše, že podpis je náležitostí Podání, ale hned zde je psáno, že když něco chybí, tak úřad s doplněním pomůže... Ještě by mě zajímalo, jakým způsobem se posuzuje "doručení" viz zde. Já budu mít pouze zprávu ve složce "Odeslané", ale úřadu to teoreticky může dorazit až za několik hodin, tj. po lhůtě. Toto by mělo platit i pro DS. Možná lepší poslat den předem.
Zmocněnce, spolupracovníka ap. zatím nechci. Rád bych si to "odehrál" sám. Samozřejmě pokud by se chtěl někdo zkušenější přidat, tak se asi bránit nebudu, ale snad to nebude potřeba.
Ještě dodatek. Cca po měsíci dorazila od MP Výzva k podání vysvětlení, na kterou jsem tenkrát nereagoval. Doufám, že to celou věc příliš nekomplikuje :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA k zaplacení určené částky podle ustanovení § 125h
« Odpověď #14 kdy: 17 Března 2021, 15:38:25 »

Obyčejný e-mail teoreticky může dorazit až o něco později, ale typicky to nebývá déle než hodina. Pokud posíláte DS, je doručeno instantně.

Posílal jsem soukromou zprávu, ale vzhledem k Vašemu vyjádření je to asi bezpředmětné.

Výzvy od MP je vždy vhodné ignorovat, nic se tím nekomplikuje.
IP zaznamenána