30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k úhradě a leasingovka  (Přečteno 6133 krát)

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k úhradě a leasingovka
« kdy: 06 Března 2021, 21:52:38 »

Zdravím, chci se zeptat, zdali někdo řešil podobný případ. Mám služebák na leasing. Na leasingovku přišla výzva k úhradě za smyšlený přestupek. Leasingovka místo toho, aby se na nás obrátila, abychom udali řidiče, tak výzvu zaplatila a naší firmě to přefakturovala. Samozřejmě jsem koukal jak blázen, protože nám ani neřekli, že výzva přišla a dorazila rovnou ta faktura. Tím nám vzali možnost se bránit a dokázat, že se přestupek nestal. Kontroloval jsem smlouvu, a smlouva stanoví, že nám mohou přefakturovat "pokuty a sankce". Výzva k úhradě podle mě není ani jedno. Zároveň smlouva stanovuje, že v případě, že budou vyzváni k identifikaci řidiče (což výzva k úhradě je), jsme povinni jim ho hlásit. Tím, že oni zaplatili, podle mě porušili svoji vlastní smlouvu. A hlavně je z principu absurdní, aby zaplatili každej nesmysl, kterej jim městapo pošle.

Takže jsem napsal stížnost, že s tím nesouhlasím a nemá to oporu ve smlouvě. Jejich reakce je, že to podle nich porušení smlouvy není a že je to prý běžnou praxí.

A moje otázka do placu je - řešil někdy někdo podobnou situaci? Je to běžnou praxí u leasingovek? Jak se proti tomu bránit?

Díky
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě a leasingovka
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2021, 21:41:46 »

Zatim nikdo nic, tak pridam svoji starsi zkusenost. Leasingovky, pujcovny nebo carsharingy se s tim nechteji moc srat, tak to vetsinou zaplati a pak vam to fakturujou nebo (v mem pripade) si to zkasnou z uctu. Dohadovani vetsinou nikam nevede, protoze pologramoti z tech jejich zakaznickych helpdesku nechapou rozdil mezi pokutou a vyzvou.
Predpokladam, ze oznacovani ridicu se jim neosvedcilo (nekontaktni ridice jim urady vracely), tak to resi takhle.
Osobne jsem byl tehdy pripraveny jit s tim klidne k soudu, ale nakonec jsem dostal prachy zpatky pomoci reklamace inkasa v bance. Myslim, ze je taky vhodne vzit pravnika a precist s nim tu smlouvu s leasingovkou.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě a leasingovka
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2021, 16:08:17 »

Leasingovka má povolené inkaso na Vašem účtu, inkasuje si měsíční splátky a tady navíc inkasovali tu částku určenou k úhradě, kterou dostali k zaplacení?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě a leasingovka
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2021, 18:33:53 »



A moje otázka do placu je - řešil někdy někdo podobnou situaci? Je to běžnou praxí u leasingovek? Jak se proti tomu bránit?

Díky

Řešil to jeden řidič zde, tam to firma leasingovce uhradila a chtěla to po řidiči, ale výsledek nenapsal.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10460.msg114533.msg#114533
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě a leasingovka
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2021, 23:28:24 »

Tak zatímco se s leasingovkou stále hádám kvůli neoprávněný fakturaci, dostal jsem další lístek. Jelikož nevím, jak to s leasingovkou dopadne, řeším, jak se k tomu postavit tentokrát. Co mě napadlo:
- Jít si přátelsky (bez ironie) pokecat s policajtama a pokusit se jim vysvětlit, že kusy asfaltu s kusama ničím nepokryté hlíny, po kterých nedává smysl chodit, protože vedou od nikud nikam, nejsou chodník, případně vyzjistit, proč to furt dělají a jestli by toho nemohli nechat.
- Jít tam, říct, že jsem našel lísteček a říct, že to tam zaparkoval můj kámoš Helmut, kterýmu jsem půjčil auto na cestu do Lidlu. Ale nejsem si jistej, jestli moje slovo bude mít nějakou váhu, když jsem sice naše lísteček a vím, kdo auto měl, ale nejsem provozovatel vozidla.
IP zaznamenána