30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soudruzi v Německu už asi zešíleli  (Přečteno 4470 krát)

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« kdy: 25 Února 2021, 11:43:02 »

https://auto-mania.cz/rousky-jako-soucast-povinne-vybavy-a-zakaz-slunecnich-bryli-v-aute-v-nemecku-to-ridici-nemaji-jednoduche/

"Podle ADAC jsou ale policisté chápaví a v případě, že opravdu natrefí na řidiče, který porušil obě nařízení najednou, jednu z pokut mu odpustí. Není to ale pravidlem, vždy záleží na jejich benevolenci."

My jsme hodní a chápaví, vyber si nohu, do které tě střelíme, to kolegové vedle by ti prostřelili obě.  ;D ;D
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2021, 12:02:01 »

Tak to je výborný nápad, abych za jízdy nepoužíval mé sluneční dioptrické brýle. Sám bych na silnici nechtěl potkat řidiče s třema dioptriema do dálky a bez korekce (brýle, čočky).

A rouška jako povinná výbava? Příště bude co? Kyslíková lahev a plicní ventilátor?

Edit: a brýle se zatmavovacíma čočkama se taky budou trestat pokutičkou? Logika hadra.
« Poslední změna: 25 Února 2021, 12:34:19 od pokutobijec »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2021, 13:23:18 »

Mam bryle na dalku, zhruba dve dioptrie a pro info, jak se to odrazi v rizeni... V sestnacti jsem byl u ocarky. V sedmnacti se me obvodacka ptala, zda ocarka rikala neco o omezeni do ridicaku. Pravdive jsem rekl, ze nikoli. Od te doby do smrti mam ridicak bez omezeni.

Realita... mam stale dve dioptrie, zadny vyvoj, zakaly atd, uz je to vice jak 25 let a doufam, ze dalsich aspon 20 let bude. Kdyz dnes sednu za volant do prace, tak casto zjistim po 30 odrizenych kilometrech, ze bryle lezi doma. Rekord mam pres tisic kilometru, kdy to nezaregistrovala rodina po ceste na dovolenou. Na druhou stranu draha polovicka ma na papire ctyri dioptrie a na deset metru me nepozna. Bych ta cisla nebral uplne vazne...
« Poslední změna: 25 Února 2021, 16:26:56 od ladin »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2021, 13:57:06 »

viděl jsem to v něm.zprávách pro sasko, je to nesmysl, vyjadřovali se právníci a nějaký ministr (vnitra, dopravy?), takže nelze to omezit i z důvodu bezpečnosti (oslnění atd), aktuálně jsou prý nadřazená pravidla proti covidu a nelze kvůli tomu škrtit ostatní práva. ono adac už dávno není co bylo, také honí kachny světem

navíc nepřeceňujte kecy z českých webů, jak se tam policajti s nikým nebaví, všichni (i němci) sklapnou před orgánem atd, v německu je rovněž značný odpor proti dopravní buzeraci, čemuž odpovídají i komerční aktivity právníků, bývalých orgánů (měl jsem kontakt na poradenskou firmu bývalého orgána, co pomáhal bojovat proti pokutám z radarů). zatím jsem nenarazil na server jako tento, ale nepochybuji, že něco takového tam také je

trávím tam dost času (není-li covid) a jezdím východ i západ, je pravda, že mám pocit, že poslední 2r více měří, ale jinak ten systém nějak lépe funguje, takže není třeba tak silného odporu, jak tady. na druhou stranu, vloni se tam šprajcli ve velkém proti zpřísnění postihů
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2021, 17:40:06 »

Tak naštěstí pro nás neplatí povinná výbava německa, ale státu, kde je auto registrované. Pokud se nepletu.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2021, 19:55:02 »

Nepletete se, ale pozor, ono se to jednoduše obchází, třeba ve Francii nadstandardní výbavu předepisují ne autu, ale řidiči.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2021, 20:56:56 »

tuším, že i v polsku, kdysi jsme tu řešili povinné hasičáky
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2021, 21:18:42 »

Tak naštěstí pro nás neplatí povinná výbava německa, ale státu, kde je auto registrované. Pokud se nepletu.

Jak je zmoneno vyse, nektere staty to obchazeji tak, ze to neni povinna vybava auta (ktera je dle tusim Videnske (?) umluvy uznatelna v ramci zemi), ale ridice...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2021, 06:25:52 »

Tak naštěstí pro nás neplatí povinná výbava německa, ale státu, kde je auto registrované. Pokud se nepletu.

Jak je zmoneno vyse, nektere staty to obchazeji tak, ze to neni povinna vybava auta (ktera je dle tusim Videnske (?) umluvy uznatelna v ramci zemi), ale ridice...

ano, vídeňská úmluva, ca 1968? ale obchází se
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2021, 07:36:21 »

Jak? Mezinárodní smlouvy mají aplikační přednost před zákony, tedy alespoň u nás. Předpokládám, že to samé platí minimálně i v celé Evropě.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2021, 08:05:22 »

Vsak se obchazi presne tak, jak pisu - umluva zavazuje strany uznavat povinne vybavy aut z ucastnickych statu. Takze si staty stanovi povinne vybavy ridicu. Coz je vec, kterou v roce 1968 opravdu nikdo neresil...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2021, 09:08:12 »

trochu off topic, ale mám v německu dost kontaktů a často tam jsem, tak vím, jak to tam chodí. a tady furt poslouchám, jak by se to či ono v německu nestalo, klasicky corona, tam policajti nediskutujou, hned pokuta tisíce eur, všichni všechno dodržujou a kdesi cosi. zcela nesmysl, který tu hecují blbci a média. němci mají uzavírek plný zuby stejně jako tady, každou chvíli jsou někde protesty a v soukromí rovněž život funguje. takže místo oslav narozenin s 20 lidmi v hospodě se sejde 10 doma, ač to teoreticky nejde. teorie je jedna věc, praxe druhá. takže asi tak...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2021, 15:41:10 »

lc81, to je sila medii a vohnoutu co nevidi za svoji socialni bublinu, nema smysl je presvedcovat, davno vime ze je to ztrata casu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2021, 21:52:19 »

mohu lehce potvrdit
ještě než zavřeli čáru, tak jsem tam byl 2x a většina kancelářských bez roušek, nasazuje se, až když přijde někdo cizí
při cigárku neformální pokec - jak to u nás vypadá s očkováním - tak u nich je to podobné
nejsou vakcíny
ačkoli jsem ujel 2x - 2x 450km, tak jsem nepotkal hlídku ani při příjezdu
až toho 11.2. měli sloveného nějakého Rumuna těsně před Rozvadovem
jinak auto pěkně nasolené, když jsem to ráno v garáži viděl, tak mráz-nemráz, šlo ven a hadice
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Soudruzi v Německu už asi zešíleli
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2021, 23:05:50 »

eště než zavřeli čáru, tak jsem tam byl 2x a většina kancelářských bez roušek, nasazuje se, až když přijde někdo cizí
Popravde mam pocit ze nemci nejaky hadry ignorujou jeste vic, v my socialni bubline je nosi jen v obchodech. Potom je to firma od firmy, v jedne je za 2. absenci rousky vyhazov, resi se oddelene vchody a vychody aby se ti lide nepotkavali, nepotkavali se mezi smenami atd. V jine firme se rousky nenosi vubec a to vc. nejakych rozmluv kdy je na sobe namackano 50 lidi (a nema ji ani ten kdo mluvi) .. a nikdo nic neresi (oni sou vazne jeste nekde normalni). A to se nebavim o minulem lete, ale o minulem tydnu. Az se clovek musi smat kdyz vidi jak to prezentujou ceska media.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.