30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jedná "policista" dle zákona?  (Přečteno 1686 krát)

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Jedná "policista" dle zákona?
« kdy: 23 Února 2021, 06:16:29 »

Ahoj, na D-Fens je odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=75RUlboMD-c&t=6m9s
Jedná "policista" v červené bundě (krycí jméno Hamáček) dle zákona?
@ když se hospodskému nechce prokázat a tvrdí, že se mu prokáže venku?
@ má člověk s rukávovou páskou POLICIE oprávnění k takovémuto jednání? Něco po mne chtít, něco mi nařizovat (nedej bože "jménem zákona") bez prokázání své totožnosti (či příslušnosti k PČR)?

Btw. Krásně je vidět, když s ním hospodský mluví v klidu a věcně argumentuje, tak je Hamáček v ...
Ale jakmile na něj houkne podnapilý zákazník tak je Hamáček hned na koni, hned na něj spustí. To Hámáček umí, v tom je trénovaný.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2021, 10:01:06 »

Policista ma povinnost prokazat svou prislusnost k PZ (stejnokroj, sluzebni prukaz, odznak s cislem). Rukavova paska "Policie" nic neprokazuje, a s clovekem o ktereho prislusnosti k PZ opravnene pochybuju bych osobne nikam nesel ani neplnil zadne jeho prikazy...
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2021, 14:19:51 »

A to byste udělal chybu. Vámi citované ustanovení totiž pokračuje tak, že pokud policista nemůže prokázat svojí příslušnost k policii dle odstavce 1, prokáže policista svou příslušnost k policii ústním prohlášením „policie".
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2021, 14:28:53 »

Ano, policista se nemusí vždy prokazovat, pokud mu v tom brání okolnosti. Např, když honí zloděje, tak stačí "stůj policie". Těžko za ním poběží a bude mávat průkazem :D
Ale v tomto případě podle mě neměl žádné objektivní překážky, proč by se neměl prokázat tak jak zákon káže.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2021, 17:17:29 »

Správně myslím mělo ze strany hospodského zaznít : Uveďte prosím jaké okolnosti Vám brání prokázat svoji příslušnost k policii.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #5 kdy: 23 Února 2021, 17:19:15 »

Nebo "já jsem taky policie, polib mi prdel".
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Jedná "policista" dle zákona?
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2021, 18:19:23 »

Hamáčkovi poskoci  :x :x :x :x
IP zaznamenána