30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda - předjíždění  (Přečteno 1715 krát)

Tomas6262

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Nehoda - předjíždění
« kdy: 21 Února 2021, 18:49:32 »

Zdravím, nedávno se mi stala jedna prekérní situace. Asi tu nebudu popisovat celou situaci protože by to byla jedna větší slohová práce. Každopádně má otázka je tento úsek označený na mapě vhodný k předjíždění? Jde o to, že jsem (ano moje chyba, bez blinkru odbočoval na parkoviště, bez blinkru, dle záznamů PČR), ale hned za mnou jelo auto, které usoudilo, že jedu pomalu a dalo se mě předjíždět. Je zde tedy možné předjíždět nebo se zde taky dopustil nějakého přestupku? Policie mi volala, že tento úsek je vhodný na předjíždění protože zde není značka o zákazu předjíždění. Mě se to ale nezdálo, jelikož mi přijde, že se jedná o "zatáčku". I když docela viditelnou, ale přeci jen bych zde já osobně nikoho nepředjížděl. Na silnici ještě k tomu bylo takové mýdlo, že se zde jelo opravdu poměrně krokem. Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Tomas6262

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2021, 18:53:06 »

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2021, 18:58:25 »

Pokud jde čistě jen o onu otázku, pak bych si troufl odpovědět, že místo je k předjíždění vhodné, neboť výhled je tam dostatečný.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2021, 22:07:14 »

Je na místě říct, že i kdyby výhled na protijedoucí vozidla nebyl dostatečný, tak vás to nijak nevyviní z toho, že jste strhnul auto bez výstražného znamení a kontroly zpětných nečekaně vlevo. I kdyby tam byl zákaz předjíždění tak by vaše počínání vedlo pravděpodobně maximálně k tomu, že by opicajti dali pokutu i druhému řidiči.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2021, 07:06:44 »

K tomu se mi pojí otázka: Vy jste se přiznal, že jste nedal znamení o změně směru? Nebo podle čeho má PČR tento důkaz?

Podle mě se jedná o křižovatku, i když součástí křižovatky je asi výjezd mimo komunikaci – srovnejte dodatkovou tabulku E2b (tvar křižovatky) pod značkou P2 (Hlavní PK) v opačném směru, na které zcela chybí odbočka na parkoviště. Neměl by se na to vztahovat zákaz předjíždějí dle §17/5/f? (beru zpět, nevypadá to jako součást značené křižovatky – jen ta značka P2+E2b je umístěna před parkovištěm, ale křižovatka asi začíná až za výjezdem)
« Poslední změna: 22 Února 2021, 07:09:52 od jakubb »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda - předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2021, 07:34:19 »

I na křižovatce se ale přece může předjíždět. Je tak asi jedno, jestli to je značeno jako křižovatka nebo ne.
IP zaznamenána