30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8  (Přečteno 3469 krát)

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« kdy: 14 Února 2021, 22:49:34 »

Zdravim,

Potrebujem poradit. Prislo mi Predvolani k podani vysvetleni od MU. Jedna se o parkovani na verejne zeleni P8, fyzicka osoba.

Viz priloha.

Pro uplnost casova osa:
06.2020 - Domnely prestupek
09-10.2020 - dopis od MP (skoncil v kosi) - nepamatuju jestli slo o predvolani nebo odpustek
02.2021 - Predvolani k podani vysvetleni od uradu


Jaky je spravny postup ? 

1)Poslat uradu pisemne (osobne tam nebudu ztracet cas) ze odpírám podat vysvětlení ?

Jaka je spravna formulace ?
„V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat výpověď v této věci."

Nebo

"Z důvodů dle § 22 zak.c. 89/2021 Sb., obcansky zakonik, v dané věci odpírám podat vysvětlení."

Jestli to chapu spravne tak bez zjisteni ridice neni mozno zacit rizeni o prestupku a tudiz vec konci ?


A nebo :

2) Poslat uradu pisemne ze ridil Helmut ?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2021, 23:10:26 »

Formality předem, pohybujete se v oblasti veřejného práva, konkrétně přestupkového / správního práva. Na občanský zákoník tedy zapomeňte, protože ten pokrývá soukromé právo. Kromě toho ustanovení § 22 OZ nijak neupravuje vaše práva nebo povinnosti ve vztahu k osobám blízkým, obsahuje pouze demonstrativní výčet osob blízkých (tzn. je to jen definice pojmu).

Naštěstí jste v bezpečí, protože právní klasifikace vašeho prohřešku leží mimo režim ZPPK. Proto není ve hře Helmut ani odpovědnost provozovatele vozidla vůbec - pokud neuděláte nic, nemůže se nic stát, leda by to překlasifikovali na přestupek dle ZPPK (s tím stejně nic neuděláte).

Ergo buďto čl. 37 LZPS nebo bych nedělal nic. U nicnedělání je ale malé riziko, že vás úřad zkusí obtěžovat s pořádkovou pokutou, takže pokud chcete klid v duši, tak pošlete variantu č. 1 (nezapomeňte na náležitosti jako spisovou značku atd.).
Protože za zábor nelze vyvodit objektivní odpovědnost, měl by to být pro úřad game over; pokud to překlasifikují, tak pište.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2021, 23:55:22 »

Jen tak na okraj, Helmut je taky řešení, ale jak napsal i s krátkým výkladem IZS, nejjistějším řešením je odepření podání vysvětlení s odkazem na LZPS. Rovněž můžete udat řidiče, který si vymění s orgánem pár dopisů a pak zjistí, že vlastně neřídil :D Skoro by mne taková zkušenost lákala.... :D Pokud byste chtěl pozlobit úřad, dejte vědět.

S nějakou extrémní formálností se nemusíte zabývat. Z toho podání musí být zřejmé kdo ho činní a čeho se domáhá. V případě nedostatku vás orgán musí vyzvat k nápravě.
« Poslední změna: 15 Února 2021, 00:18:54 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2021, 00:17:58 »

Tady máte na to různé vzory : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2021, 09:57:43 »

Dekuju vsem za rychle a vecne reakce.

Pujdu cestou odepreni vysvetleni.
I kdyz by mne zajimalo jak Praha resi Helmuta v SVK, tak se mi to momentalne nechce resit a sance urcite jeste budou.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2021, 10:16:48 »

Oni by realně nejspíš nic nedělali. Vy byste udal Helmuta a už byste od nich nic neslyšel. V extrémním případě by se asi mohli znovu zeptat na řidiče s tím, že Helmut byl nekontaktní, ale za to jim to nestojí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni - parkovani na verejne zeleni, P8
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2023, 07:38:42 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána