30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: údajné “nezastavení” na STOP  (Přečteno 2417 krát)

rehystr

  • Host
údajné “nezastavení” na STOP
« kdy: 14 Února 2021, 11:29:55 »

Dobrý den, rád bych se chtěl poradit. Co popisuji, je moje úvaha.
Křižovatka se značkou P6 (stůj, dej přednost v jízdě).
Přijížděli jsme dvě vozidla ke křižovatce z vedlejší komunikace. Moje cesta byla odbočení vpravo na hlavní komunikaci. Jenže auto přede mnou (1) zastavilo před křižovatkou a začal couvat na parkovací stání ke svému domu (dům je od hranice křižovatky cca 5 metrů a parkovací stání cca 10 metrů). Já (2) jsem za ním stál a čekal až zacouvá. Jelikož dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy, tak se domnívám, že při odbočení vpravo, mám dát přednost vozidlům přijíždějícím zleva, tudíž jsem dle značky STOP, zastavil na takovém místě, abych měl náležitý rozhled do křižovatky. Přijíždějící vozidlo zleva (3) odbočovalo doprava ve směru jeho jízdy, tudíž jsem ho nemohl ohrozit natož nějak omezit, aby musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy. Tím je to chyba PČR, že si nestoupla na takové místo, které by zaznamenalo celou mou jízdu. Ke křižovatce jsem jel pomalu, jelikož jsem se rozjížděl, za 10 metrů moc nezrychlím, takže jsem měl ještě dost času na vyhodnocení mé situace. Řeším jen tenhle směr odbočení. A sice v křižovatce není zakázáno předjíždět, ale kdyby někdo předjížděl, tak by to byl sebevrah, když po hlavní jelo vozidlo.
Díky za komentáře a připomínky
Doplnil jsem výhledy, můj i PČR.
« Poslední změna: 14 Února 2021, 19:11:46 od rehystr »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2021, 12:20:27 »

Dobrý den,
záleží na konkrétní situaci. Více než nákres by se hodil odkaz do mapy, nicméně pokud vlevo není zástavba, keře apod. a značka STOP není doplněná vodorovným dopravním značením, tak proč ne. Běží aktuálně řízení? Ten výhled PČR odvozujete z kamerového záznamu?
IP zaznamenána

rehystr

  • Host
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2021, 13:01:28 »

V době údajného nezastavení směrem vlevo z mého pohledu není žádný strom ani keře, jde vidět až na kopec (cca 200 m). Ohledně VDZ značky STOP, tak to na to nemá vliv, protože nikde není napsané, že mám zastavit přesně na STOP čáře. Řízení běží, teď mám čas na odvolání, tak mně zajímá, jestli se do toho pouštět nebo zaplatit pokutu a nechat to být.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2021, 14:30:15 »

Příčná čára souvislá V6b pláče v koutě.
Určitě bojujte, odvolání už máte v ceně, i když zaplatíte teď.
Když sem nahrajete anonymizovaný spis, můžeme vám pomoct hledat argumenty do odvolání.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2021, 14:49:13 »

... tak se domnívám, že při odbočení vpravo, mám dát přednost vozidlům přijíždějícím zleva ...
To se domnivate spatne.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2021, 14:52:33 »

Jen si ještě ujasněte situaci. Měl jste samozřejmě povinnost dát přednost všem vozidlům jedoucím po hlavní silnici - nejen těm zleva. Zda by nějaké počínání řidiče přijíždějícího zprava bylo více či méně rozumné nemá na Vaše povinnosti vliv.
Vaše úvaha o řidiči zprava nepostrádá racionální jádro, do žádného odvolání bych ji ale nepsal, protože by Vám ji mimořádně snadno otloukli o hlavu.
(A propříště bych doporučoval takhle vůbec neuvažovat nebo se dočkáte čelního střetu a budete jasný viník.)
IP zaznamenána

rehystr

  • Host
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2021, 15:05:46 »

Do odvolání bych psal fakta, ne coby kdyby.. jak už jsem psal, ptám se konkrétně na mou situaci, ne kdyby jelo zpráva auto. V mém případě jsem měl dát přednost jen zleva.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2021, 15:12:17 »

Ve vašem případě, pokud jste nahrál správnou křižovatku, tam V6b je, takže jste měl zastavit tam.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2021, 00:23:59 »

.. V mém případě jsem měl dát přednost jen zleva.
NE máte dát přednost VŠEM vozidlům na hlavní a to zprava i zleva.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:údajné “nezastavení” na STOP
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2021, 21:57:31 »

Na druhou stranu asi není povinností čekat až něco pojede, abych tomu mohl dát přednost.
IP zaznamenána