30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?  (Přečteno 11349 krát)

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil

Zdravim vespolek.

Resim aktualne dve rychlosti v Praze, kazda trochu jina, tak to zkusim popsat strucne.

1. rychlost 13.10.2014, mereno trojnozkou, nestaveli snad nikoho.
  • 22.10. do DS s.r.o. (provozovatel - jeden jednatel=ja) dorazila vyzva.
  • 05.11 provozovatel podal na postu "bonz", ze jsem ridil ja jako FO (dodejka rika doruceno 06.11.)
  • 10.11. (datum na dokumentu) prisla postou vyzva pro FO k dostaveni se 03.12. (posta mi chodi na adresu trvalky, postu prebira rodina)
  • 26.11. provozovatel (FO) podal na postu dopis, ze Tímto oznamuji, že v souladu s § 60 odst. 1 zákona o přestupcích, s přihlédnutím k nálezu Ústavního soudu I. ÚS 1849/08 se odmítám k ústnímu jednání dostavit a podávám k věci následující písemné vyjádření:
    V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.
    - (dodejka rika doruceno 27.11.)
  • 27.11. si FO zasla na urad a podala si zadost o zrizeni DS (prvni ["aktivacni"?] zalogovani probehlo 01.12.)
  • 02.12. (datum na dokumentu) dorazilo FO do papirove posty (opet prevzato rodinnym prislusnikem od postacky) OPAKOVANA VYZVA na datum dostaveni 05.11.2015 (od prvni vyzvy pro FO se lisi snad jen nadpis, zbytek textu nejakou "eskalaci vyzvy" neprozrazuje, text se prakticky nezmenil)

Aktualni postup u tohoto pripadu vidim na ignoraci.
Spise me zaskocila ta "opakovana vyzva", tedy ze jim nestacil prvni fuck-off, ale ze zaroven ten dopis neni vice originalni a individualizovany nejakejma vyhruzkama.
Druha vec, ve ktere bych chtel mit jasneji, jestli mi vlastne ta "opakovana vyzva" vubec dorazila, kdyz na dodejce neni muj podpis a kdyz uz jsem v den vytvoreni toho pamfletu mel DS.

Hlavni ma obava je samozrejme ze SPRDELizovani tohoto, ale i druheho (popisu nize) pripadu. Tedy ze z laserovy trojnozky udelaj "automat", coz se libi hlavne ve spojeni s PO - z vlastni zkusenosti vim, ze auto na firmu odrazuje blatoslapy u parkovani (vypisou listecek, ale na sluzebne/urade zjistej, ze by s tim bylo moc prace a nic se nedeje), ale ze MHMP ma provozovatele-firmy rado, protoze predpoklada, ze spis projde varianta "drzhubne", pripadne delani tlaku.


2. rychlost 29.11.2014, mereno trojnozkou v protismeru (ctyrprouda komunikace - Vrsovicka smerem do Nusli, pred mostem), vedel jsem o nich, ale nepredpokladal jsem ze mi budou fotit zadel, tak jsem tomu nalozil (nevim presne kolik, ale 90-100 mozna jo - sice dodavka, ale v benzinu) a zamaval jim.
  • 08.12. do DS s.r.o. (provozovatel) dorazila vyzva. Jine mistni oddeleni, takze i jina forma - tabulka na vyplneni bonzu, pod tim vyhruzka spravnim deliktem a az uplne pod tim, ze jestli je provozovatel i ridic v dobe prestupku, tak se ma dostavit 07.01.2015

Pres vanoce jsem to dal k ledu a myslel, ze mam cas na bonz/fuck-off az do toho data v lednu, prehledl jsem tech patnact dni  :o
Co tedy ta 15denni lhuta na bonz, jinak SPRDEL?
Mejlim se, ze to kdyztak jisti to, ze se jednatel PO (provozovatele) dostavi toho 7. ledna k podani vysvetleni, kde udela bonz na FO (i kdyz sebe sama)?

Hezky zbytek roku a diky za reakce a potravu k premysleni ;)

PS: s*rou me s tim, ze vyzvy neobsahuji ani zbla o prestupku, i kdyz tusim, ze je to zamer a jejich lenost. Mam si minimalne u toho druheho jeste vyzadat spis? Ze bych si pri vysoke rychlosti mohl byt jist tim, ze to nepujde znasilnit na SPRDEL.
I kdyz skrz dnesni datum uz se s tim asi neseznamim.
Takze priste preventivne (pri vysoky rychlosti) zadat spis hned po prvni vyzve?
« Poslední změna: 28 Prosince 2014, 12:59:49 od Derek »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2014, 12:39:43 »

Jestli se to stalo obojí v roce 2013, tak odpovědnost za přestupek již zanikla a měli by si to odložit a neřešit.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2014, 12:58:47 »

Moje chyba, v tom kvantu dat a dokumentu jsem udelal chybu v letopoctu udalosti, jedna se samozrejme o letosek, tedy podzim 2014.
Puvodni post zkusim vyeditovat, abych nematl dal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2014, 13:49:38 »

PS: s*rou me s tim, ze vyzvy neobsahuji ani zbla o prestupku, i kdyz tusim, ze je to zamer a jejich lenost. Mam si minimalne u toho druheho jeste vyzadat spis? Ze bych si pri vysoke rychlosti mohl byt jist tim, ze to nepujde znasilnit na SPRDEL.
I kdyz skrz dnesni datum uz se s tim asi neseznamim.
Takze priste preventivne (pri vysoky rychlosti) zadat spis hned po prvni vyzve?

Výzva k zaplacení určené částky je jako odpustek. Úřad říká: Došlo nám oznámení o přestupku, ale když si provozovatel koupí odpustek tak to hodíme do koše.
Proto tam není nic moc o tom přestupku.. ještě se oficiálně nic nevyšetřovalo a třeba to ani přestupek není. Úřad jen chce peníze.
Ze stejného důvodu (neběží žádné správní řízení) ještě ani neexistuje spis.

Nový FSM rozebírá postup výzvy a překlápění na SprDel: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122803

Je tam i tahle pasáž:
Citace
Také je třeba vědět, že správní orgány kapacitně nestíhají projednat všechny případy, kdy provozovatel na výzvu nereaguje. Na výzvy reaguje pouze nějakých 60% řidičů. Například v Praze bylo v prvním pololetí roku 2014 rozesláno 247 tisíc výzev, z toho jich ve 134 tis. případech byla "určená částka" uhrazena a kapacita dopravně-správního odboru je asi 50 tis. řízení ročně.

Odhaluje rozsah těch odpustků (jen v Praze půl milionu za rok) a míru ochoty řidičů platit (číslo platících jsem čekal víc než 60%).
A potvrzuje to že v Praze je dobrá strategie výzvu k uhrazení určené částky ignorovat. Podle těch čísel je 3:4 šance že se už nic nestane a v tom zbytku máte pořád šanci vyhrát.

A ještě:
Citace
dalším prvkem této výnosově-optimalizační strategie je, že jsou stále obesíláni ti stejní jedinci. Kdo jednou zaplatí, toho systém vyhodnotí jako bonitního poplatníka s dobrou platební morálkou a z fronty příchozích oznámení jsou pro další vydírání přednostně vybíráni tito hejlové. Naopak se zdá, že kdo neplatí nebo dělá vlny, toho nechávají na pokoji.

Celé se to obrací proti těm "spořádaným občanům" kteří se radovali jak se "zatočí s piráty". Jako vždycky.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2014, 22:34:27 »

Diky za reakci.
V techto obou pripadech nejde ale o vyzvu k zaplaceni drzhubneho/odpustku, ale vyzva k dostaveni se podani vysvetleni.

Prvni rychlost ma v gesci Obvodni reditelstvi policie PRAHA III, Lupacova.
Druhou dela Obvodni reditelstvi policie PRAHA IV.

Forum jsem precetl z vetsi casti, FSM a d-fense ci Berana jsem taky studoval, nicmene tady je vetsina pripadu resena hlavne skrze SŘ, kdezto se mnou si zatim porad pisou republikovy. A jedni jsou neunavni v tom ohledu ze posilaji "opakovanou vyzvu", coz me lehce zaskocilo, protoze jsem cekal, ze moje odepreni vypovedi bude stacit. Ale zase to "zpestrili" tim, ze ignoruji DS.
Druha ma podobnou formu, ale zase tam hned mavaji SPRDELi, coz chapu ze je obecne vdecny zpusob zastrasovani a ten mustrdopis pouzivaji nejspis na vsechno.

Moje suverenita sypat jim pisek do soukoli je nahlodana jen tim, ze i tady se objevuji naznaky toho, ze se budou z laserovy trojnozky a bradavic pokouset delat automaty  >:(

Skrze blizici se deadliny obou tech zalezitosti me apriori zajima, jestli mam jednem a pak hlavne druhejm neco psat.
Dekuji za pozornost a fundovane rady ;)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2014, 22:56:47 »

Na výzvu k podání vysvětlení od fízlů se s klidem a z vysoka vyserte a úplně to ignorujte. Na rozdíl od správního orgánu za to nemohou udělit pořádkovou pokutu. Teoreticky by Vás mohli nechat předvést (§ 61 odst. 5 zákona o policii ČR: Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů výzvě, může být předvedena. Úřední záznam o podání vysvětlení je policista povinen sepsat bez zbytečného odkladu po jejím předvedení; po sepsání tohoto záznamu policista osobu propustí.), ale to v praxi vůbec nedělají, protože na takové kraviny nemají čas (navíc i realizace předvedení je poměrně obtížná: pokud jim například dotyčný neotevře dveře, tak mají smůlu, musí se otočit a táhnout do prdele).

Za další, jakmile jste je už informoval, že vypovídat nebudete, zanikl zákonný podklad pro předvedení (§ 61 odst. 3 zákona o policii ČR: Podání vysvětlení nesmí být od osoby požadováno, pokud by tím porušila zákonem stanovenou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna. Osoba může vysvětlení odepřít pouze, pokud by jím sobě nebo osobě blízké způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za správní delikt.)

A jestliže měřili přímo fízlové trojnožkou, nejednalo se o automatizované zařízení používané bez obsluhy a SprDel z toho udělat nelze. I kdyby snad ve finále tvrdili, že trojnožka byla v automatickém módu, musela by napřed přijít výzva k úhradě určené částky atd. To v Praze také ignorujeme a tím to v 99,999 % případů končí.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2014, 23:16:24 »

Diky za reakci :)
Abych jeste osvetlil svuj myslenkovy pochod - uz u te prvni rychlosti jsem si rekl, ze se k tomu postavim celem (ne ale tak, jak tohle chapou PaChove a urednici) a reknu jim jasne, ze me nezajimaji.
Proto taky ten postup, ze jsem jako jednatel PO-provozovatele nabonzoval sam sebe jako FO. A FO nasledne rekla, ze odepira vypovidat.
Nasledna opakovana vyzva je jejich zacykleni a nebo si mysli, ze vymeknu (pak bych ale ocekaval, ze tu druhou vyzvu nejak opepri)?

Stejne jako jini tady, taky bych se rad dostal na jejich seznamy "problemistu".
Takze jaky postup zaujmout u te druhe rychlosti, kde zatim probehla jen jedna vyzva? Potrenovat se a odeprit vypovidat AKA "osoba blizka" uz jako PO?
Ignorace je samozrejme taky moznost, ale mam chut odporovat spise aktivne, nez pasivne.
(asi ve me jeste doutna zlost za posledni vymeknuti, kdy jsem nemel cas si nastudovat paragrafy a zaplatil jsem odpustek za vykonstruovany prestupek mestakum na P10)


Svym zpusobem me tyhle tanecky bavi, clovek se neco noveho uci a tribi tim intelekt.
Proto bych velmi rad podekoval vsem fundovanym a ochotnym diskuterum a adminum ;)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2014, 09:24:04 »

V tom případě je celkem jedno, co jim budete psát, klidně jim stále dokola posílejte dopisy, že odmítáte vypovídat :)

Se státními fízly v Praze (Kongresovka) mám opakovanou zkušenost, že postupují kolovrátkovou metodou, tzn. pokud člověk jejich výzvy ignoruje, případně je nějak vyfakuje, s nějakým odstupem (klidně i měsíců) je pošlou několikrát v témže znění, mění pouze datum. A ignorování je poměrně spolehlivý způsob, jak celou věc zamést pod stůl, v takovém případě se o něco dále snaží spíše výjimečně. Aktivně obvykle komunikují pouze s člověkem, který jim tomu svými podněty dává důvod, o čemž jste se ostatně už přesvědčil :)
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #8 kdy: 30 Prosince 2014, 16:45:47 »

Vyborne, tak ja jeste promyslim jestli Prahu IV vyfuckovat a nebo vyignorovat - timto dekuji za ujisteni, ze si muze byt jist v kramflecich :)

Notabene to za me pred chvili ucinil i vesmir, kdyz me dohonili na Rohanskem (velmi podobne misto co prvni mereni z horejsiho postu), snazili se delat klasicke bububu typu "vite kolik se jezdi ve meste?" a pak se mi doslova snazili lhat, ze pro rizeni motoroveho vozidla musim mit OP, kdyz jsem rekl, ze ji nemam a nedam.
Skoncilo to otcovsky pronesenou radou, at jezdim pomaleji, ze to tak bude pro vsechny bezpecnejsi a jeste mi skoro az sympaticky a mile popral hezky novy rok.
Opravdu jsem se po skonceni musel smat, protoze jsem ocekaval aspon trochu jejich pruzeni nebo protahovani lustrace ci podobne.
Uz ani tohle neni co bejvalo...
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2015, 12:50:44 »

Dneska (16.1.) na adrese trvalého pobytu FO Výzva k vyzvednutí zásilky, podací pošta 14900 (datum 15.1.), takže ta druhá rychlost.
Existenci DS stále ignorují.

Tak jenom pro pořádek - kdybych si teď jakýkomkoliv způsobem ten dopis vyzvedl, tak jim hraju do karet a jejich ignorace DS je zapomenuta, že?
Nicméně bych byl na znění toho pamfletu docela zvědav ... Jak se k němu dostat bez rizika? Vyžádat si někdy v únoru-březnu spis(y)?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2015, 13:43:32 »

Tak jenom pro pořádek - kdybych si teď jakýkomkoliv způsobem ten dopis vyzvedl, tak jim hraju do karet a jejich ignorace DS je zapomenuta, že?
Nicméně bych byl na znění toho pamfletu docela zvědav ... Jak se k němu dostat bez rizika? Vyžádat si někdy v únoru-březnu spis(y)?

Přesně.
Jestli tam je že na konci doby to hodí do schránky tak to je snadné.. počkat až to hodí do schránky.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2015, 00:15:54 »

Pred nejaky casem jsem musel na postu pro dopisy a mimojine mi "vnutily" i jeden pruhovany, ted uz si ani nevybavim ke kteremu z tech dvou zlocinu.

Co je ale vtipnejsi a proc pisu - jeden policejni cicmunda mi nervoznim hlaskem tento tyden volal, proc ze jim osoba Pepa Novak, jednatel PO kterou obeslali sdelila, ze vozidlo mela v inkriminovany cas zapujceno osoba Pepa Novak.

Ze pry je vubec nezajima kdo mel vozidlo zapujceno, ale kdo ho ridil. Doslova jsem na tu jeho etudu valil oci :)
Zvlast kdyz se to vzapeti otocilo do polohy "ja se s vama nemam zapotrebi hadat, ja to s vama myslim dobre a chci to vyresit takhle". Pokracovalo to pak jen "Proc jste se nedostavil?" "Ale ja od Vas nic nedostal" "Ale ja tady mam, ze byla nase vyzva prevzata a ten podpis vypada stejne jako ten vas na dopisu od jednatele".
Panove, na tohle uz mi dochazeli slova :D Kdyz jsem se ptal, jestli je soudni znalec v oboru grafologie, tak na pet vterin onemnel uplne.
Nacez jsem mu sdelil, ze kdyby mi neco dorazilo, ze bych se s tim nalezite vyporadal (mene hloupy simpanz by mezi radky vytusil to, ze mam treba DS).

Znovu pokracovani na tema "Ja to s vami chtel vyresit v klidu, takhle to budu muset predat na magistrat". Uz mi ale nechtel rict co presne by tam chtel predavat.
To uz jsem byl trochu vytocenej a rekl mu, kdyz neumi komunikovat zpusobem ktery mu nakazuje prislusna pravni uprava (proc mi kurva vola? bohuzel uz jsem se nejak zapomnel zeptat, kde na me vzal soukrome cislo), tak at se zachova jak uzna za vhodne.
Ocekaval jsem, ze to vytocenej opravdu bude chtit prehodit na magistrat a za mesic dva se o tom dozvim (prestupek je z poloviny rijna 2014).

Skutek utek a tupan je bud mladej a horlivej anebo blbej a splachovaci - prave me dohnal dalsi dopis, ktery byl napsan v den toho hovoru a odeslan hned nasledujici.
Opet prevzat nekym z rodiny, ergo ho muzu zatloukat, ze? Kde je uz asi druha opakovana vyzva (teda treti celkove).

Naprosto nechapu co tim sleduje. Bud se z toho ma snazit udelat flastr jinyho razeni a nebo to ma dat na spodek ty svy hromady lejster.
Netusi nekdo proc to ten vorech takhle protahuje?

Mam obrovskou chut mu napsat neco dlouhyho a notne sarkastickyho jenom pro jeho ocicka, i kdyz on to asi stejne nedoceni.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2015, 10:54:43 »

Myslím že se tím nemusíte trápit. Dokud to nedá na magistrát tak žadné správní řízení nebude vůbec zahájeno. 
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:2x rychlost Praha, provozovatel firma - mam se bat SPRDELe?
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2015, 13:07:25 »

Jasne, s tim pocitam. Notabene za tu dobu uz nabehla takova lhuta, ze to nikdy nemuzou poradne udelat, ani kdyby postupoval(i) spravne, natoz kdyz to takhle "punkuje".

Zarazi me ta marna, ale dost neodbytna snaha. Horlivy zacatecnik? :)
IP zaznamenána