30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem  (Přečteno 2191 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Mám zde včerejší zajímavou historku, co se stala mě a ´´osobě blízké´´ která řídila.  Specifikuji to i pro místní Ostraváky, aby trochu byli v obrazu, kde se to stalo. Jedeme od Futura směrem na mariánskohorsku, a míjíme po pravé čerpačku Shell (myslím, že to je Shell) Z ní vidíme vyjíždět orámovanou PCR octávku a osoba blízká říká, všude čerti, dneska 5 auto za 15 minut. Já si všiml, že je tam sama, jen ženská, blond. Jestli někdo seděl vzadu, už ale nevím.  Na křižovatce se dáváme vlevo. Po nějaké době je po pravé straně bus zastávka a stojí tam autobus. Hned za ní je přechod. Autobusák se rozhodl nedát blinkr a vyjet ( pravděpodobně jej nedal, zrovna sem čuměl do mobilu tak to nevím jistě, ale vím že řidič BUSum přednost dává automaticky, tak to předpokládám,nicméně řidič pak řekl že neví, že sem jej vylekal s těma fízlama a prostě zapoměl) nicméně vyjel ve chvíli, kdy brzdit by už bylo příliš rizikové vzhledem k podmínkám a protože naproti nic nejelo, řidič to strhl na předjetí. No jako na potvoru šel chodec přes přechod ( na řidičovu obranu, nevěděl, že tam je přechod, přes ten  stojící autobus značka vidět nešla a šrafování taky ne. Samozřejmě jakmile jsme byli už jen kousek, tak už si toho všiml a zabrzdil, kdyby někdo šel, no a taky že šel. Tak jsme nechali chodce přejít. No a co se nestalo, předjeli jsme bus a říkám mu, tak a řidičák v prdeli a on, já vím, ale co sem měl dělat. Jenže on myslel, že mluvím teoreticky, ale já říkám,že to myslím vážně, za náma blikaj fízli. V bočním zrcátku vidím PCR, blikačka stop ( za busem v nějaké vzdálenosti)  tak říkám přidej a zkus ujet, někde rychle odbočit mimo hlavní a vyskočíme z auta, ať nemají řidiče, jinak jsi v hajzlu. Tak přidal a měli jsme obrovské štěstí, že v protisměru jela potom kolona asi 5 aut, pak menší přestávka a hned autobus. To znemožnilo PCR nás ihned dojet. Takže jsme pokračovali jak nejrychleji to šlo rovně a hledali, kde odbočit, abychom mohli vystoupit z auta a oni neměli řidiče.

První možná odbočka z hlavní,jedeme tam.Je tam STK. No neodbočili jsme rovnou i k fízlárně?  ;D ;D ;D Bylo tam místo, ale říkám mu, né tu ani omylem, plno kamer všude,jeď dále. Tak jel dále, odbočil pak hned doleva, zastavil u nějakého plotu a honem ven z auta a útěk. Přiznám se, že až potom jsme se začali více rozhlížet, kde je ta PCR, ale neviděli jsme jí projet. Tak jsme šli pěšky ke Kaufu. Zavolal sem manželce, aby mi dovezla novou bundu pro řidiče, protože tu co měl na sobě by jej na kameře prozradila a já měl reálnou obavu, že nás mohou zastavit později a podle kamery a oné bundy identifikovat řidiče co vystupoval. Manželka dovezla bundu, řidič se převlékl a jeli jsme. Anabáze na dobrých 50 minut.

« Poslední změna: 11 Února 2021, 10:28:58 od dk »
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2021, 10:01:14 »

Na základě Vašeho příspěvku bych doporučil tento přínosný článek. Věřím, že dostatečně pomůže.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2021, 10:13:40 »

Díky, jo uznávám, je to napsaný dost hloupě... když to člověk píše a má to v hlavě tak to zní srozumitelněji :) Zkusím to nějak upravit.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2021, 11:11:43 »

Myslíte si, že je nutné (vhodné) to sem psát? Pokud už se musíte pochlubit, FB je vhodnější platforma.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2021, 11:18:56 »

Nemyslím že to je chlubení, je to story co se nám včera stala a chtěl jsem jí sem sdílet. Myslím, že takových příběhů tu je plno a patří to zde. Samozřejmě větším přínosem pro komunito by bylo, kdyby došlo na interakci s PCR, ale my jsme rádi že k tomu nedošlo.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2021, 11:48:07 »

Já jsem asi dneska pomalejší, ale co se okolo té zastávky a přechodu stalo, že by to mělo být za řidičák? Chodec na přechodu nerušeně přešel a nebyl ohrožen, auto zastavilo (byť v protisměru, pokud tomu rozumím). Jediné, o čem by se dalo bavit, by bylo předjíždění před přechodem, ale pokud značení nebylo vidět (kvůli autobusu a kvůli sněhu), tak chybí zavinění, navíc pokud se ten autobus rozjel bez blíkání, tak to ani nebylo předjíždění, ale odvracení nebezpečí.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2021, 12:04:34 »

Solaris - ano teoreticky. Kdo zažil praxi a je několikrát měsíčně u SO a ví jak to v praxi chodí asi potvrdí, že spoléhat se na Vámi popsané skutečnosti je naprosto zbytečný risk. Fízlové si potvrdí že autobus blikal, potvrdí že došlo k ohrožení chodce na přechodu, a upraví si to tak aby jim to sedělo. Argumentovat tím že si nevšiml značky protože nebyla vidět je naivní, dycky se najde něco co řidič opoměl a sková se to za formulku měl a mohl vědět. To bych mohl psát povídky na tohle téma.

Samozřejmě že by šlo o předjíždění na přechodu a pokud mi něco za poslední půl rok neuniklo, tak to je 5-10 000 s nemožností řešit na místě, protože sem jedno správko v Bruntále na tohle téma měl ( jen sem jen pro spis)  což značí hru o papíry.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2021, 12:22:25 »

GramerNazi:
Nemyslím, že to je chlubení, je to story, co se nám včera stala a chtěl jsem jí sem tady sdílet. Myslím, že takových příběhů tu je plno a patří to zde sem. Samozřejmě, větším přínosem pro komunito by bylo, kdyby došlo na interakci s PCR, ale my jsme rádi, že k tomu nedošlo.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2021, 12:35:53 »

Taky je suprová past, když se v jedné ulici vyhrazený pruh pro cyklisty náhle změní na piktogramový koridor​. To se pak souběžná jízda v pruzích změní na předjíždění, ani nevíte. A do toho přechod a je vymalováno.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Včerejší story - aneb ujeli jsme fízlům s 1,2 renaultem
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2021, 16:24:47 »

...
Naprosto s Vami souhlasim a jak vsichni vime, nejlepsi spravni rizeni je to ke kteremu vubec nedojde. Za me dobre vyreseno, lepe to asi ani neslo (pokud uz k chybe doslo). Jak uz jsem nekde psal, fizlove za autem znamena zvysit pozornost na to co se deje pred autem, protoze chybu clovek udela fakt snadno kdyz ma v hlave vyplavenej adrenalin.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.