30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha, placené stání  (Přečteno 2386 krát)

spellcross

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Praha, placené stání
« kdy: 11 Února 2021, 02:48:06 »

Zdravím,
prosím jak postupovat?
poznají, že se tam stálo déle než 3 minuty?
Dítě v autě?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha, placené stání
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2021, 11:20:26 »

To, že tam stálo déle než 3 minuty budou mít nejspíš zadokumentované (mají více fotek z Eltoda, kamery). Ale taky samozřejmě nemusí.

Nevím, jak by mělo pomoci, že bylo dítě v autě.

Zde je potřeba zjistit, jestli Praha 5 jede turbomodel. Pakliže ne, tak ignorovat.

EDIT: Ok, našel jsem vám, že P5 jede turbo model. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7883.0

Tak teď je na místě zjistit, kdy se úřad o přestupku dozvěděl a to nahlédnutím do spisu. Pokud se chcete začít v této oblasti vzdělávat, tak je to pro vás ideální první možnost, jak se kontaktovat s úředníkem. Pokud vám jde jen o to vyhnout se pokutě 500 Kč, pak možná budete zklamaný, protože do toho budete muset investovat nějaký čas a v případě prohry peníze. Takže byste se měl rovnou rozhodnout, jestli chcete bojovat (a nabrat zkušenost), nebo stejně nakonec sklouznete k tomu, že zaplatíte. Šance jsou samozřejmě velmi slušné (je to Praha), nicméně pokud vás to aspoň trochu nebude bavit, tak to bude ztráta čas a peněz Vás i nás :)
« Poslední změna: 11 Února 2021, 11:33:45 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

spellcross

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha, placené stání
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2021, 11:55:05 »

To, že tam stálo déle než 3 minuty budou mít nejspíš zadokumentované (mají více fotek z Eltoda, kamery). Ale taky samozřejmě nemusí.

Nevím, jak by mělo pomoci, že bylo dítě v autě.

Zde je potřeba zjistit, jestli Praha 5 jede turbomodel. Pakliže ne, tak ignorovat.

EDIT: Ok, našel jsem vám, že P5 jede turbo model. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7883.0

Tak teď je na místě zjistit, kdy se úřad o přestupku dozvěděl a to nahlédnutím do spisu. Pokud se chcete začít v této oblasti vzdělávat, tak je to pro vás ideální první možnost, jak se kontaktovat s úředníkem. Pokud vám jde jen o to vyhnout se pokutě 500 Kč, pak možná budete zklamaný, protože do toho budete muset investovat nějaký čas a v případě prohry peníze. Takže byste se měl rovnou rozhodnout, jestli chcete bojovat (a nabrat zkušenost), nebo stejně nakonec sklouznete k tomu, že zaplatíte. Šance jsou samozřejmě velmi slušné (je to Praha), nicméně pokud vás to aspoň trochu nebude bavit, tak to bude ztráta čas a peněz Vás i nás :)

tomu turbomodelu nerozumím a to jsem to četl 3x :(
Jinak jsem prokoučoval těch 15 dnů na zaplacení, tak nevím co dál :)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha, placené stání
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2021, 12:04:58 »

Pokud jste prošvihl 15 dnů, tak to teď skutečně bude potřeba řešit. Kdybyste to za každou cenu chtěl uzavřít za malou částku, tak byste mohl dojít na úřad (nebo asi i zavolat), požádat o prominutí promeškání lhůty a úředník by vám to velice pravděpodobně dovolil vyřešit zaplacením stejné částky (je to pro něj výhodnější).

Ne-turbo:
Úřad má 60 dní ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl na to, aby vyšetřoval řidiče (to dělá výzvou). Pak po ukončení této lhůty vyzve provozovatele k podání vysvětlení a provozovatel může udat řidiče.

Turbo:
Po 60 dnech úřad na řidiče sere a automaticky zahájí řízení o přestupku provozovatele a vy tak přijdete o dost výrazný prostor k rozporování, obstrukcím atd.

Protože Praha 5 jede turbo, pokud chcete vyhrát, měl byste započít aktivní přístup. S tím vám rádi místní členi poradí

EDIT: Ještě jsem si uvědomil, že my nevíme, kdy se o přestupku úřad dozvěděl. Stal se 17.12., takže lhůta 60 dní může být klidně fuč (a mohla být natažená právě tou výzvou) a už nemusí být cesta ven z přestupku provozovatele. To by bylo imo opravdu velmi nepříznivé.
« Poslední změna: 09 Března 2021, 13:00:03 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.