30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: novinky - jak v zimě připravit auto před jízdou  (Přečteno 944 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
novinky - jak v zimě připravit auto před jízdou
« kdy: 10 Února 2021, 10:02:03 »

https://www.novinky.cz/auto/clanek/jak-v-zime-pripravit-auto-pred-jizdou-predejit-lze-i-nemale-pokute-40350499

Pozor, máme tu náznak common sense:
"Registrační značka je plechová, zejména ta přední je v mrazivém vzduchu promrzlá a sníh či břečka se na ni lepí jedna radost. Klidně až do té míry, že způsobí její nečitelnost, a to i během pár kilometrů. To samo o sobě může stačit na naplnění formálního aspektu přestupku – značka nejde přečíst.

Jenže řidič nemá jak zjistit, že některá z jeho registračních značek je zanesená sněhem. K uložení trestu za jakýkoliv přestupek je třeba jedné zásadní věci – zavinění. Pokud tedy něco zvenčí, např. sníh, znemožnilo čitelnost registrační značky a řidič o tom nevěděl, k zavinění nedošlo a není možné řidiče trestat.

Samozřejmě, pokud řeknete něco ve smyslu „Viděl jsem, že mám špinavou značku, ale neměl jsem čas ji čistit”, můžete se velmi pravděpodobně s řidičákem na pár měsíců rozloučit."
[/b]

Že by novinář něco o tématu vzdáleně věděl? :-D
IP zaznamenána