30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k uhrazení MP5  (Přečteno 3634 krát)

cvrky

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k uhrazení MP5
« kdy: 29 Ledna 2021, 14:56:18 »

Ahoj,

došla mi výzva k uhrazení (500,-) od MP5 za parkování na fialových zónách.

Jelikož jsem provozovatel vozidla, ale auto jsem v tu dobu neřídil, tak se chci zeptat.

Stačí pouze udat řidiče, přes přiložený formulář a poslat přes datovku zpátky. Nebo je potřeba poslat to poštou.

Takový basic dotaz, děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2021, 15:05:48 »

Pakliže máte datovku, pak má orgán povinnost vám do ní doručovat, nicméně vy můžete podávat jak chcete. Klidně poštou, nebo na podatelně úřadu.

Pokud nechcete dělat nějaké kreativní podání (např. na kartónu etc), pak je datovka asi nejjednodušší řešení. Formulář asi ani vyplňovat nemusíte. Bude stačit, když podáte datovou zprávu s prostým textem "V reakci na výzvu vedenou pod spis.zn/čj.j blablabla jako provozovatel sděluji, že v rozhodnou dobu měl vozidlo svěřené pan blablabla, trvalým bydlištěm blablabla.." Prostě aby tam byly všechny údaje, co po vás ve formuláři chtějí (přičemž věci jako e-mail/telefonní číslo nemají co chtít, btw).

Ještě bych dodal, že ve výzvě vám nejspíš úřad nabízí 15 dnů na bonz řidiče. Ty máte garantované. Ve skutečnosti však může být času ještě mnohem víc, což se může vyplatit využít. Může to být ale i naopak, tzn. je třeba 55. den a úřad vám těch 15 dní může vlastně dávat k dobru.

Pokud byste si chtěl trochu nacvičit kverulantství (na banálním přestupku), tak můžete již v této fázi zajít nahlédnout do spisu. Tam byste zjistil, kdy se úřad o přestupku dozvěděl a od toho dne se počítá 60 dní, kdy úřad musí vyšetřovat identitu řidiče (... což asi defacto dělá tím bonz formulářem).

Z vašeho příspěvku ovšem není patrné, jestli chcete zkusit s úřadem bojovat, nebo jen chcete udat řidiče a tím se (zkusit) zbavit objektivní odpovědnosti.
« Poslední změna: 29 Ledna 2021, 15:16:01 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2021, 16:54:32 »

cvrky> Ta výzva Vám přišla do datovky? Sedí typ datovky (FO/PFO/PO) se zápisem provozovatele?

Záleží na tom, co si představujete pod pojmem "stačí". Pokud udáte řidiče, ale tomu řidiči správní orgán neprokáže, že špatně zaparkoval právě on, vrací se věc zase k Vám jako k provozovateli.
IP zaznamenána

cvrky

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2021, 20:35:07 »

Datovka sedí.

Řidiče znám, nicméně pokuty na něj (toto auto) chodí často, vždy je platila firma, nyní už je platit nechce (nebude). Proto otázka zda stačí odeslat do datovky "udání".

Je dobré, že tímto způsobem lze dojít i k možnému "vyignorování" ze strany MP5 jelikož z příspěvků jsem pochopil, že ne vždy řidiče osloví.

Díky za rady :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2021, 20:53:33 »

Pravděpodobně nechodí "pokuty" nýbrž "výzvy k uhrazení určené částky". Ač se to možná nezdá, je to dost zásadní rozdíl.

Znovu se ze zeptám, co si představujete pod pojmem "stačí". Co je cílem?

Pokud firma udá řidiče (může datovkou, doporučeným dopisem, nebo i jinými způsoby), úřad se řidiči ozve. Pokud se ovšem řidič nepřizná, půjde to zpět na firmu a bude to za 1500.
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2021, 10:16:41 »

Přišla mi stejná výzva za stání u nemocnice letos 11.1. Mám ve zvyku platit první půl hodiny, ale tady jsem byl déle (asi hodina navíc), kvůli komplikacím po vyšetření.

Podle fotky jsem udělal blbost, že jsem stál jako první v řadě a byla mi vidět zadní spz. U dalších aut nalepených na sobě není viditelná ani ta SPZ natož čitelná. :(

Díky
« Poslední změna: 15 Února 2021, 15:45:49 od pepan »
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2021, 15:53:49 »


Chlapi, vyplatí se tady ignorovat nebo klást nějaký odpor? Nějak jsem nepochopil, že mi za "překročení" rychlosti poslali 400Kč, ale za přetažené parkování chtějí 500Kč. Stejná MP5.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2021, 15:55:13 »

Praha 5 posílá výzvy za rychlost? Určitě?

(nebo co je vlastně MP5??)
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2021, 18:12:07 »

Řešil jsem to tu. Dostal jsem od nich výzvu k zaplacení "pokuty" za rychlost 35km/h ve 40tce. :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2021, 05:06:22 »

od nich

Kdo jsou ti oni ? Prosíme přesnou specifikaci.
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #10 kdy: 16 Února 2021, 05:39:12 »

Úřad městské části Praha 5, odbor dopravy, štefánikova 17.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #11 kdy: 16 Února 2021, 10:45:37 »

Řešil jsem to tu. Dostal jsem od nich výzvu k zaplacení "pokuty" za rychlost 35km/h ve 40tce. :)

Opravdu výzvu k úhradě za automatizované měření rychlosti?
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení MP5
« Odpověď #13 kdy: 16 Února 2021, 23:06:23 »

To ovšem je magistrát, nikoliv ÚMČ P5.
IP zaznamenána