30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálniční známka EKO  (Přečteno 7735 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Dálniční známka EKO
« kdy: 27 Ledna 2021, 07:09:10 »

Ahoj,

vlastním vozidla na LPG + diesel (na firmu). Takže, když jsem před chvíli kupoval známky na auta byl jsem potěšen cenou EKO :) Jenže teď jsem se bavil s kolegou co má taky LPG, že LPG není EKO pohon (jsem zatrhl ten zemní plyn v objednávce...)... Tak teď babo raď co s tím dělat  ;D Protože reklamace nebo storno zadat nejde... Nenašel jsem na na www stránkách  :-\ Takže?

1) Jak v rychlosti PČR, celníci budou kontrolovat zda je to eko pohon nebo ne? Nebudou kontrolovat zaplaceno/nezaplaceno
2) Zakoupit ještě jednou známku za těch 750 (jako by 2x známky EKO)?
3) Je možná argumentace zemní plyn = LPG u správního řízení nebo PČR popřípadě celníků?

Díky za radu,

Karel
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2021, 07:23:04 »

Argumenty nebudou nikoho zajímat, je to tam napsané, ze se to na LPG nevztahuje.
Nelze koupit ještě jednou pro tu samou značku?
Úhrada by byla 1500, známka by platila, zajímavé by bylo dokazování materiálního aspektu )
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2021, 10:51:34 »

1) Jak důkladně to budou kontrolovat nelze predikovat.Každopádně kočkování bývá rychlé: zaplaceno MÁ/NEMÁ
2) Pokud nejde zadat storno, oprava atd. pak bych zaplatil ještě jednou 750,-. Veškeré doklady schovat pro případné následné kočkování.
3) Argumentovat lze čímkoliv :) , ale
     a) CNG=metan=těží se. LPG=propan-butan=produkt při zpracování ropy.     LPG ≠ CNG
     b) když se rozhodovalo, co bude bráno jako "EKO" pohon, bylo velké loby, aby to bylo CNG, nikoliv LPG. A protože si k tomu státní ouřada spočítal, že LPG má v ČR přes 200k aut, takže ta "ekologie" by byla pro státní kasu drahá, tak se rozhodli pro CNG.
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2021, 11:57:45 »

Zo svojich slovenských skúseností by som povedal, že materiálny aspekt v zásade nikoho nezaujíma (u mňa išlo o to, že som zabudol, že nemám na novokúpené auto zaplatenú slovenskú diaľničnú e-známku a kúpil som ju až na druhý deň, pričom išlo o známku na kalendárny rok, t.j. presne rovnaká platba ako keby som to spravil pred jazdou).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2021, 13:13:37 »

A jde vůbec koupit další dálniční známku na stejné auto?

Pokud ne, byla by dobrá pomsta někomu na jeho auto koupit právě onu EKO známku. :-)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2021, 13:20:25 »

Pokud ne, byla by dobrá pomsta někomu na jeho auto koupit právě onu EKO známku. :-)

Ona by to mohla být možná pomsta i kdyby to šlo – jestli je ten kontrolní systém zpackaný jako všechno ve státní správně, tak může v terénu Kobře 9  zablikat alert, že auto má EKO dalniční známku neoprávněně, aniž by zkoumal, že současně má ještě jednu známku, které je OK.

Jinak jež pokusem to asi nezjistíme.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2021, 13:49:31 »

A jde vůbec koupit další dálniční známku na stejné auto?

Pokusem zjištěno, ze zřejmě ano.
Zrovna jsem kupoval standardní roční, tak jsem zadal znovu. Pouze se objeví hláška při zadání  RZ : “toto vozidlo má uhrazeno časový poplatek do 31.1.2022” ale dále k platbě jsem se normálně dostal.
Nepředpokládám ze strany našeho státu takovou míru invence, ze by se aktivně bránil duplicitnimu inkasu. Na druhou stranu ta hláška alespoň napoví jestli a do kdy už poplatek je uhrazen.
« Poslední změna: 27 Ledna 2021, 14:08:23 od gumidos »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2021, 14:10:17 »

Karel:

V rádiu jsem zaslechl, že není dobré kupovat známku na poslední chvíli, protože nejde opravit špatně zadaná RZ pokud už nastala platnost DZ.
Zkuste pohledat, jak změnit špatně zadanou RZ. Třeba tím půjde opravit i toto.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2021, 13:44:39 »

A jde vůbec koupit další dálniční známku na stejné auto?

Pokusem zjištěno, ze zřejmě ano.

Četl jsem vyjádření od někoho z ministerstva že víc dálničních známek pro stejné auto koupit jde a že to není chyba.. protože někdy opravdu můžete chtít další známku pro stejné auto.

Napadá mě když třebas někdo má ZTP známku a to auto buď prodá a nebo ho nějaký čas řídí někdo jiný.. když by nešlo mít dvě platné známky tak druhý řidič by si už nemohl koupit normální známku a ani jezdit po dálnici bez postiženého v autě.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2021, 16:50:50 »

ZTP znamka neexistuje. Kdo veze ZTP jede zdarma a nemusi se ani nikde registrovat.
Ja sam jsem si s kartickou ZTP radeji znamku koupil nebot nechci vozit urnu v aute..
« Poslední změna: 31 Ledna 2021, 16:52:50 od akit »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2021, 19:37:43 »

... Kdo veze ZTP jede zdarma a nemusi se ani nikde registrovat...
V zásadě tedy pokud mne nechytnou přímo na dálnici, tak tedy jen na základě kamer na mýtných branách jsou na mne krátcí ? Protože řeknu jel jsem tam a tam po okreskách, stopl si mne nějakej týpek , kterej mi ukázal ZTP průkaz a tak jsme to vzali po dálnici... co mi na to můžou ?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2021, 20:15:12 »

Na to nemuzou vubec nic. Akorat bych jim rikal, ze krom krom prukazu ZTP mi predlozil i edit: platny prukaz O7, ktery jsem viditelne umistnil na celni sklo
« Poslední změna: 31 Ledna 2021, 20:17:17 od akit »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2021, 09:39:27 »

Proč bych měl při jízdě používat parkovací průkaz ?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #13 kdy: 01 Února 2021, 10:36:44 »

Protože to není jen parkovací průkaz, byť se tak jmenuje.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční známka EKO
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2021, 21:21:35 »

Kdo veze ZTP jede zdarma a nemusi se ani nikde registrovat.

Je to tak.. moje chyba.
Myslel jsem že i ZTP se musí registrovat, ale nemusí.

V zásadě tedy pokud mne nechytnou přímo na dálnici, tak tedy jen na základě kamer na mýtných branách jsou na mne krátcí ?

Dokonce si všimněte že na edalnice.cz se píše že v případě silniční kontroly musí držitel ZTP být ve vozidle přítomen..
mimo silniční kontrolu ZTP ve vozidle přítomen být nemusí  ;D ;D
IP zaznamenána