30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu  (Přečteno 1965 krát)

Míra

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« kdy: 17 Ledna 2021, 12:55:49 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jak reagovat na výzvu k zaplacení částky 500 Kč za špatné parkování.
V dopise se dozvím pouze to, jakou částku a na jaký účet mám zaslat, popřípadě koho mám nabonzovat, kdybych řidičem nebyl já a čas události. Chybí mi nějaká možnost nahlédnutí do spisu o přestupku, fotografie, nebo možnost jakéhokoliv nesouhlasu či odvolání k přestupku. Mám pocit, že v úředním dopisu by takováto možnost měla být uvedena.

Také by mě zajímalo jak reagovat na situaci, kdy je ve městě nedostatek parkovacích míst a úřad místo toho, aby se snažil situaci nějakým způsobem řešit, tak vesele vybírá od obyvatel pokuty, které už nejsou symbolické jako v minulosti (100Kč), ale dnes rovnou 500Kč. Připadá mi, že úřad nemá žádnou motivaci budovat nová parkoviště (zejména finanční - vybudovat nová parkoviště něco stojí a pak už lidi nebudou platit pokuty. Tak co je asi finančně lepší?). A my platíme pokuty jak mourovatý a jsme omezeni, protože v případě že přijedu domů pozdě, například po odpolední směně, nemám šanci zaparkovat jinak než mimo určená parkovací místa. 

Díky všem Míra
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2021, 13:35:42 »

Do spisu můžete nahlédnout kdykoli v pracovní době úřadu.

Zatím není s čím nesouhlasit nebo se proti čemu odvolávat. V tuto chvíli můžete zaplatit, udat řidiče nebo nereagovat. Dlouhodobě se jako nejlepší varianta ukazuje udání řidiče.

Pro konkrétnější rady by bylo dobré vědět kdy a kde se měl přestupek stát.

Nedostatek parkovacích míst lze řešit např. u voleb.
IP zaznamenána

Míra

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2021, 17:44:04 »

Už jsem se informoval na městském úřadě s tím, že nezaplatím a dostavím se na úřad, kouknu na foto. Předpokládám, že jsem stál na chodníku mimo vyznačené parkoviště v obytné zóně. Nevím jestli jsem nepřijel pozdě a v době zákazu vycházení už jsem nemohl zdlouhavě hledat volné místo. Přestupek se stal 15.12.2020 v době 00:10 do 00:45.
 
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2021, 19:02:23 »

Jestli máte zájem bojovat, tak bych nedoporučoval se jakkoliv s úřadem vybavovat, ani domlouvat. Vězte, že až půjdete nahlédnout do spisu, velmi pravděpodobně se vás budou snažit přemluvit, abyste zaplatil.

Na druhou stranu, pokud byste bojovat úplně nechtěl, tak je dost pravděpodobné, že vám na úřadě nabídnou zaplatit třeba jen 100-200 Kč.
V případě zájmu bojovat spis kompletně nafoťte a anonymizovaný zde zveřejněte.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Míra

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2021, 22:01:52 »

Napadla mne ještě takováto formulace.
,,Dne, 14.12. 2020,  jsem se vracel domů později a po dlouhém hledání volného parkovacího místa jsem nebyl úspěšný. Vzhledem k tomu, že se přiblížil čas zákazu vycházení, nebylo možné v pátrání po volném místě pokračovat. Z tohoto důvodu se necítím vinný ze spáchání přestupku, protože jsem městem omezován v počtu parkovacích míst a vládou České Republiky ve svobodném pohybu."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Obytná zóna v době nouzového stavu
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2021, 22:23:25 »

Míra> To by asi mohlo fungovat, ale trochu jinak než pravděpodobně zamýšlíte. Na základě takové výpovědi s Vámi zahájí správní řízení jako s řidičem. Když se znova nepřiznáte, nemohou rozhodnout o Vaší vině (podání vysvětlení nelze použít jako důkaz). Pak bude ale potřeba udržet správní řízení v běhu do výročí přestupku, aby s Vámi jako s provozovatelem nestihli zahájit řízení o přestupku provozovatele (dříve správní delikt).

Pokud se rozhodnete pro tento postup, vyjádření jim pošlete tak, aby bylo doručeno těsně před 12.2.2020.
IP zaznamenána