30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně - omylem zadaná jiná zóna a SPZ  (Přečteno 1921 krát)

wshm

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím,

při placení parkovného přes webovou aplikaci jsem udělal překlep v SPZ a navíc GPS zalogovala sousední zónu (cca 10m vedle). Platba se tedy nespárovala s SPZ ani číslem zóny a přišla mi Výzva k uhrazení.

Ihned jsem volal referentovi, platbu dohledal a sdělil, že "mi to může asi odpustit, protože jsem zaplatil, ale příště si mám dávat pozor".
Začlo ve mě hlodat, jestli to takto telefonicky stačí (navíc "může odpustit") a nehrozí mi správní řízení. V průběhu hovoru řekl, že detaily můžu sdělit "teď" - asi nahrávání hovoru - důkaz?
Co byste mi doporučovali - počkat na dopis o zastavení řízení? Dnes mi mimochodem běží první den 15denní lhůty.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně - omylem zadaná jiná zóna a SPZ
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2021, 11:15:44 »

Pokud zatím přišla Výzva k uhrazení určené částky, tak zatím žádné řízení neběží, takže ani nepřijde dopis o zastavení.

Asi jim můžete situaci ještě zrekapitulovat emailem / dopisem "V návaznosti na telefonický rozhovor z ...".
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně - omylem zadaná jiná zóna a SPZ
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2021, 11:17:35 »

Zkuste zjistit, zda tento konkrétní úřad jede tzv. turbo model. Pokud ano, bude optimální včas udat řidiče.

wshm> Pokud je vyřešeno, pochlubte se, jak to dopadlo. Jistě to bude poučné i pro ostatní uživatele.
« Poslední změna: 11 Ledna 2021, 11:19:29 od Číkus »
IP zaznamenána

wshm

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování v modré zóně - omylem zadaná jiná zóna a SPZ
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2021, 12:26:47 »

Napsal jsem referentovi email a během 20min mi přišla odpověď:

Dobrý den,

Přestupek je připraven na odložení.

Platí vše, na čem jsme se domluvili.

--------------
Takže poučení:
1. Když platíte přes webovou verzi MPLA, zkontrolujte nově zadanou SPZ (pokud došlo k její vymazání z prohlížeče).
2. Ověřte, že automaticky vyplněná parkovací zóna souhlasí.

V tomto případě se jednalo o zóny na P4 - Braníku (ul. Na Mlejnku) v místě u křižovatky, kde sousedí dvě zóny s různým označením. Vše v kompetenci MČ P4.

přesouvám do vyřešeno
« Poslední změna: 12 Ledna 2021, 01:03:22 od pk202 »
IP zaznamenána