30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Moznosti parkovani na obecnim pozemku - bez poruseni znacky IP12  (Přečteno 4148 krát)

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Moznosti parkovani na obecnim pozemku - bez poruseni znacky IP12
« Odpověď #15 kdy: 06 Ledna 2021, 12:29:14 »

Přesně jak píše Tez, nazývat ku*dami zákaznice nějakého salonu jen proto, že majitelka si zjevně uměla přes nějakého obecního šaška vyhádat parkování pro zákazníky mi přijde trochu přes čáru. Stejně jako kecy o náplavách. 

Spíš by mě zajímalo, na základě čeho může obec vyhradit parkoviště pro soukromý subjekt? Neměla by madam za takovou službu platit? Existuje na to nějaká smlouva? Šlo by to zjistit přes InfZ? Jestli se omezují ostatní občané jen tak na úkor soukromé firmy, nepřijde mi to jako účelné nakládání s obecním majetkem. Někdo jako p. hh by mohl vědět.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Moznosti parkovani na obecnim pozemku - bez poruseni znacky IP12
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2021, 12:57:38 »

Pokud vím, tak přes InfZ by mělo být zjistitelné defacto vše, co jste zmínil.
- od kdy tam ta značka je
- odůvodnění její existence
- jestli je na to smlouva
- jestli se za to platí
- kolik za vytvoření a instalaci značky úřad platil

Čistě teoreticky si ale myslím, že by to mohlo být vše pro paní podnikatelku (jestli to chápu z kontextu dobře) zdarma, neboť tím obec do jisté míry podporuje místní podnikání a místní "živost".

Z buzeračních důvodů byste mohl podat žádost o změnu místní úpravy provozu na pozemní komunikaci. V té by vám už museli nějakým rozumným způsobem odůvodnit bezesporu zamítavé stanovisko.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Moznosti parkovani na obecnim pozemku - bez poruseni znacky IP12
« Odpověď #17 kdy: 06 Ledna 2021, 15:09:09 »

Čistě teoreticky si ale myslím, že by to mohlo být vše pro paní podnikatelku (jestli to chápu z kontextu dobře) zdarma, neboť tím obec do jisté míry podporuje místní podnikání a místní "živost".

No, pokud podnika v te budove knihovny, tak ta je obce. Tudiz ma nejspis s obci najemni smlouvu. A pokud si pronajima obecni prostory, tak mi neprijde nijak spatne, ze soucasti pronajmu je i parkovaci stani pro zakazniky na prilehlem obecnim pozemku.
IP zaznamenána