30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Brno - modrá IP13c  (Přečteno 4647 krát)

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] Brno - modrá IP13c
« kdy: 21 Prosince 2020, 12:35:53 »

Zdravím, prostudoval jsem příslušná vlákna, ale i bych rád konzultoval můj případ.

Minulý týden přišel příkaz - parkování v Brně na IP13c z března 2020. Šlo o dny před oficiálním dočasným zrušením platnosti modrých zón vládou, již byl vyhlášen nouzový stav. Fakticky jsem šel do kanceláře, která je blízko místa a nějakým způsobem řešil jak nastavit práci z domova  - zejména kopírování souborů na ex. disky, nevím presně na jak dlouho jsem zastavil ani proč jsem si nevzal "hodinu zdarma" (nebo možná jsem si jí vzal ale lístek po tak dlouhé době nemám), ale spíše to bylo kratší. Zachytil mne ATP. Někdy v květnu přišla od MMB pokuta (stále ještě platil nouzový stav), kterou jsem někam založil a pak ji zaplatil pozdě.

Jsem docela naštvaný, jak jinak. Místo toho, aby sbalili prachy (který přišly v pozdním termínu, ale přišly), tak MMB rozjel svoji byrokratickou mašinerii. Zvažuji podání odporu a následnou argumentaci 1) nouzový stav 2) v mezidobí před oficiálním dočasným zrušený modrých (zpráva o budoucím zrušení již kolovala v médiích) 3) IP13c je na stání, nikoliv zastavení (až 30min) a dle jejich příkazu je zachycení ATP pouze jeden časový údaj což prostě nemůže dobře dokázat stání (otázka zda ve spise nemůže být více zachycení z ATP, které by dokázalo například delší úsek?) 4) důvod zastavení za účelem přípravy HO 5) legitimitu ATP viz články advokátů na webu.

Myslíte, že má cenu se pouštět do boje s větrnými mlýny? Případně je někdo z Brna s podobnou zkušeností?

Díky za rady.



IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2020, 13:16:12 »

podat odpor bez argumentace > nahlédnout do spisu vč. kopie kolik mají časových údajů > odvolání s argumentací viz Váš bod 3)
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2020, 11:12:58 »

Díky, byl jsem nahlédnout do spisu a jsou tam dvě zachycení v rozmezí 5min.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2021, 16:58:28 »

Byl podán odpor?
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2021, 09:56:25 »

Podal jsem odpor s argumentací výše, aktuálně došlo "vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastníkovi řízení k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí", s tím, že termín seznámení je v březnu. Co s tím? Něco ještě doplnit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2021, 10:01:56 »

Zajistěte spis.
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2021, 10:13:21 »

Celkově si to nafotit? Mohlo tam něco přibýt kromě odporu? Když jsem tam byl poprvé, tak jsem si to víceméně vše nafotil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2021, 10:41:36 »

V tom případě poskytněte spis.
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2021, 13:52:38 »

Tak jsem byl minulý týden znova na magistrátě. Úřednice do spisu přidala přesné umístění automatu a vyměřila vzdálenost od místa zastavení, dále naznačila jak asi rozhodne (v můj neprospěch) i vzhledem k tomu, že jsem původní výpalné 400 zaplatil (i když pozdě) a ona to bere jako důkaz proti mě. Marně jsem se jí snažil vysvětlit situaci, jak v ten hektický týden byla...
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2021, 19:05:58 »

Tak vcera doslo rozhodnuti, jak bylo naznaceno - v muj neprospech. Celkem asi 10 stran, musim to jeste prostudovat ale zkratka dosli k tomu ze prestupek se stal. Co dale? Ma cenu se podavat odvolani? Pripadne jak to sepsat, poradi nekdo?
« Poslední změna: 17 Dubna 2021, 19:07:53 od Pan Sochor »
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2021, 01:46:58 »

Moje auto taky takhle v Brne kdysi parkovalo, zkusenost mam spatnou. Podaval jsem odvolani na kraj, ale marne. Zkuste to, ale nic moc si od toho radsi neslibujte.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2021, 08:43:17 »

Odvolání máte v ceně, tedy sankce ani náklady se nezvýší. Zda je v Rozhodnutí něco, čeho má cenu se v odvolání chytat, by se vidělo právě z toho Rozhodnutí.
IP zaznamenána

Pan Sochor

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #13 kdy: 27 Dubna 2021, 14:19:26 »

Rozhodnutí-anonymizovane:https://www.dropbox.com/s/huj1g7iffkwj1iw/20210427_Rozhodnuti_anonym.pdf?dl=0
Co mě zaujalo - fotografie ze spisu zachycují auto a jeho přímé okolí a jen velmi malou část ulice, avšak v textu hovoří že v nejbližší dohledné vzdálenosti se řidič nenacházel. Nehledě na to, že skutečnou kancelář mám za rohem. Otázka je také že pokud uhradím "výpalné 400", jestli se dá nazvat "souhlasem" s přestupkem..
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Brno - modrá IP13c
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2021, 14:50:44 »

Zajímavé je, že sice orgán prohlašuje, že neví, kdo byl řidič, ale současně tvrdí, že se kolem vozidla řidič nenacházel :-) Stejně tak výstražná se z fotky asi poznají jen dost těžko. Já myslím, že byla zapnutá výstražná světla a zrovna jste nakládal hromadu harddisků, což pochopitelně nebylo vidět, protože bylo auto z bezpečnostních důvodů zamčené. To vám ostatně odsvědčí kolegové z firmy.

Pozn.: Výše uvedené na odvolání nestačí, ale jako jedna noha by se to dalo použít. Jak píše solaris, odvolání je v ceně a za zkoušku to stojí. Minimálně oddálíte platbu o pár měsíců.
IP zaznamenána