30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti 73 km/h v obci  (Přečteno 2968 krát)

Smeja21

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« kdy: 19 Prosince 2020, 14:26:16 »

Zdravím,

dnes mě zastavila hlídka dopravní policie, kdy mi bylo sděleno, že jsem jel v obci 73 km/h. Při toleranci tedy 70 km/h, přičemž jsem řekl, že věc chci řešit ve správním řízení. Byl jsem ztotožněn a podepsal jsem papír s osobními údaji a nepsal žádné vyjádření. Na papíru bylo tuším zaškrtnuto, že měření bylo provedeno přístrojem Laser Cam (nebo tak nějak). Měli dodávku myslím Volkswagen Transporter. Stáli v protisměru v boční ulici směrem na tu hlavní cestu, kde jsem jel já (ale výhled měli, protože tam je jen nějaký plot a zahrada), nicméně když jsem projížděl už kolem nich, tak jsem jel pod 50. Nezaplatil jsem to na místě, protože se mi ten úhel měření zdál nic moc. Ovšem nevím, co je to za vybavení, zda to umí i takhle spolehlivě měřit. Změřili mě myslím , když jsem byl do 150 - 200 m za cedulí Obec, kdy domy byly akorát na protější straně a nikde nikdo nebyl. Po mé straně bylo vpravo pole. Zajímá mě, zda by se to dalo ve správním řízení nějak uhrát na to špatné měření s ohledem na to jejich umístění, případně na materiální stránku přestupku. Pro úplnost dodám, že příslušný bude Magistrát města Zlína, pokud by měl někdo zkušenosti s nimi.

Díky moc za odpovědi
« Poslední změna: 19 Prosince 2020, 14:29:49 od Smeja21 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2020, 15:29:16 »

Dobře, že jste se rozhodl věc řešit v SŘ. Šance je minimálně 50%. Kdybyste to podepsal na místě, máte automaticky 3 body, takhle máte decentní šanci, že žádné body, ani pokutu mít nebudete.

Na čem to půjde uhrát vám nejspíš poradí, až zveřejníte anonymizovaný spis. Zatím vyčkejte, než něco přijde od úřadu (může to přijít za týden, ale i za 3 měsíce). Až něco přijde, využívejte lhůt a dopis/datovou zprávu přeberte až (poslední) 10. den. Následně se odeberte na úřad nahlédnout do spisu, který si nafotíte, anonymizujete a zveřejníte zde.

Mimochodem (v tuto chvíli to nehraje velkou roli), změřili vás "z ruky", nebo z trojnožky/auta? Měl jsem za to, že Policie používá na rozdíl od MP převážně Ramery.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2020, 16:45:35 »

PČR nakoupila a dovybavila hlídky měřičem rychlosti TruCAM, což je velmi kompaktní laserový radar s možností videozáznamu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2020, 19:05:25 »

Pro příště: nepodepisujte jim vůbec nic.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2020, 20:39:09 »

Vyfocený záznam a nahrávku zákroku asi nemáte, že? Počkejte, zda něco přijde a případ radši nepodceňujte. Ať nemusíte rok jezdit se staženými polovinami.
Pokud to budete mít daleko pro spis, můžete využít místní síť nahlížečů.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Smeja21

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2020, 06:20:36 »

Kamerový záznam bohužel nemám. Změřili mě, když seděli v autě, takže předpokládám, že to zařízení je přímo v tom autě. Ta jejich vzdálenost ode mě v době změření byla podle mě okolo 250 m.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2021, 07:31:52 »

Nemohl měřit někdo hned za cedulí a auto to jen sbíralo? Takhle teď měří při výjezdu z Prahy na Strakonické za Hornbachem. PaCh se tam schovává za opěrnou zdí.
IP zaznamenána

Smeja21

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2021, 08:37:37 »

To si nemyslím. Je tam celkem pěkně vidět okolo cedule, takže si myslím, že bych si všiml. Nicméně samotnou ceduli obec kamera sejmout nemohla, protože pak následuje zatáčka, a za zhruba 250 metru za ni byli schovani.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2021, 09:42:57 »

Nemohli stát na soukromém pozemku?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2021, 10:17:42 »

Znám případ, kdy policajti měří na pozemku ČEPRA a.s. (benzínová pumpa). Zatím ale nevím, jestli to bylo nějak úspěšně využito.
IP zaznamenána

Smeja21

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2021, 15:29:09 »

Tady na soukromém pozemku nestáli, stali na vedlejší komunikaci u hranice křižovatky s hlavní silnicí. Obě silnice vlastní kraj.
IP zaznamenána