30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz o uložení pokuty - červená  (Přečteno 13109 krát)

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Příkaz o uložení pokuty - červená
« kdy: 18 Prosince 2020, 12:46:15 »

Zdravím.
Bohužel jsem asi hned v úvodu nasekal několik chyb, takže to bude složitější.

V minulosti jsem prodal vozidlo, bohužel se mi ztratila smlouva a nový majitel ho nepřepsal. To ale jen na úvod, skill 0

Momentálně řeším problém s jízdou na červenou, přestupek se stal 2.6.2020.
Obdržel jsem výzvu k úhradě určené částky - ignorace.
Dále jsem osobně převzal Výzvu, kterou jsem bohužel ignoroval také, prostě jsem zapomněl.
Včera mi byl do schránky vložen příkaz o uložení pokuty 2500. Pochopitelně to nechci platit. Do křižovatky vjeto v čase 0,957s po rozsvícení červené.

Dá se tomu nějak vyhnout, nebo je to prohrané a je třeba zaplatit?
IP zaznamenána

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2020, 15:45:22 »

Abychom tomu uplně správně rozuměli, ten vytýkaný přestupek přímo souvisí s prodaným, ale s dosud nepřepsaným vozidlem?
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2020, 15:52:21 »

Abychom tomu uplně správně rozuměli, ten vytýkaný přestupek přímo souvisí s prodaným, ale s dosud nepřepsaným vozidlem?

Ano.
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2020, 18:01:22 »

Nikdo nic? Je mi jasné, že se musí podat odpor. Tento podám ke konci stanovené doby 8 dní od doručení, které proběhlo ve čtvrtek. Jak mám ale postupovat dále? Jsem absolutní nováček
IP zaznamenána

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2020, 18:17:47 »

Bez urážky, vážně do toho chceš jít a cítíš se na to? Ten soupis těch bot při a po prodeji vozidla, ukazuje na to, že podáš-li odpor prodraží se tii to (zbytečně) o další tisícovku.

Chtělo by to dořešit také to nepřepsané auto, kterým se beztrestně prohání stále někdo jinej...
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2020, 18:35:57 »

Dořešit nepřepsané auto se snažím již cca půl roku. Nový majitel moje výzvy ignoruje a pro jistotu přestal brát telefon. Jsem v tomhle případě naprosto bezradný. Jediné, co mám u sebe je velký techničák, neznámo kde (někde se ztratil při stěhování spolu se smlouvou), což by nebyl takový problém, ale jak to řešit - úřad v Říčanech prý nic dělat nemůže
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2020, 20:05:11 »

úřad v Říčanech prý nic dělat nemůže
Víte, jak se pozná, že úředník lže? Pohybuje svými rty.

Těch možností je několik, například můžete nahlásit krádež registračních značek, vyžádat nové a ty obratem uložit do depozitu. Nebo to můžete přepsat, ale počítejte s pokutou.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosince 2020, 20:07:55 »

Nejsnažší by asi bylo auto dohledat a značky sebrat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 123
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #8 kdy: 20 Prosince 2020, 20:19:48 »

a nebo nahlásit zmizelé auto…
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #9 kdy: 20 Prosince 2020, 21:35:44 »

úřad v Říčanech prý nic dělat nemůže
Víte, jak se pozná, že úředník lže? Pohybuje svými rty.

Těch možností je několik, například můžete nahlásit krádež registračních značek, vyžádat nové a ty obratem uložit do depozitu. Nebo to můžete přepsat, ale počítejte s pokutou.

Otázka je, jestli se jim chce to dělat. Mohli by mi vystavit nový, to prý problém není, ale nucený přepis prý múže iniciovat pouze nový majitel. V únoru tomu končí stk, takže se bez mojí součinnosti nový majitel neobejde.
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #10 kdy: 20 Prosince 2020, 21:38:35 »

Nejsnažší by asi bylo auto dohledat a značky sebrat.

Pohybuje se po Praze, údajně Anděl a okolí, najít se mi ho nepovedlo, jinak už by byl bez RZ
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #11 kdy: 20 Prosince 2020, 21:40:43 »

a nebo nahlásit zmizelé auto…

To už se mi zdá trochu hardcore. Pokud má nový majitel smlouvu, tak to moc nepomůže. Naopak bych mohl být popotahován já.
IP zaznamenána

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2020, 22:08:10 »

Tak fňukání teď už nemá žádnou cenu. Prostě udělej něco. Například to, co ti trpělivě radí Číkus. Podrobně rozepsáno:

Skoč si s občankou na registr, požádej o duplikát TP, OTP, a zároveň nové RZ. Ty nech hned uložit do depozitu. To je asi dost laciný za nechání svého osudu totálně na někom třetím.

Hlavně by to chtělo řešit hned. Je otázka času, kdy dojde majitelovi, že s automatizovanými prostředky zjišťování přestupků je vlastně nepostižitelnej...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 123
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosince 2020, 23:11:20 »

Arambula: ano, je to hardcore a s tím mohu jen souhlasit. Na druhou stranu pokud nový majitel nedodržel slovo a auto nepřepsal, je doslova nekontaktní (schválně ani nebere telefony) a nerozpakuje se páchat přestupky (ve stylu pohodička, předchozí majitel nechť cvaká), pak je tohle jedna z možností. Protože tím bude původní majitel krytý ve střetu s úředními parazity. No a v případě dobré vůle (když si původní majitel rozpomene na existenci kupní smlouvy o prodeji auta) lze oznámení o ztrátě auta vzít zpět…
IP zaznamenána

Arambula

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty - červená
« Odpověď #14 kdy: 21 Prosince 2020, 09:33:11 »

Tak fňukání teď už nemá žádnou cenu. Prostě udělej něco. Například to, co ti trpělivě radí Číkus. Podrobně rozepsáno:

Skoč si s občankou na registr, požádej o duplikát TP, OTP, a zároveň nové RZ. Ty nech hned uložit do depozitu. To je asi dost laciný za nechání svého osudu totálně na někom třetím.

Hlavně by to chtělo řešit hned. Je otázka času, kdy dojde majitelovi, že s automatizovanými prostředky zjišťování přestupků je vlastně nepostižitelnej...

Dneska jsem na registru byl. Byl jsem odmítnut s tím, že mají moc práce. Další kolo ve středu :-)
IP zaznamenána