30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přišla mi výzva za rychlost  (Přečteno 1832 krát)

Speedy25

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Přišla mi výzva za rychlost
« kdy: 13 Prosince 2020, 09:02:36 »

Zdravím! Mám menší  větší problém. Přišlo mi předvolání k podání vysvětlení - rychlost na úsekovém měření o 50 km/h vyšší. Auto bylo pronajato firmou od dealerství značky a ti mě udali jako řidiče v daný moment. Údajně dle informací je k přestupku i fotka.
Hrozí mi 6 měsíců bez papírů, což si nemohu dovolit..
otázka zní, kudy z toho ven ? Napadlo mě to popřít, že já jsem to neřídí. Dá se stále na osobu blízkou ? Co jsem pochopil, tak v momentě kdy já to zapřu, nenajdou řidiče viníka a tím pádem pošlou ne dealerství pouze pokutu, kterou pravděpodobně dostanu k úhradě.

Je tak? Moc moc díky!!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi výzva za rychlost
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2020, 09:18:04 »

Ano je to tak. Odmítněte písemně podání vysvětlení a mělo by to skončit na SPRDELI a pokutou pro provozovatele, kterou vám pak asi přeúčtují. Nicméně už jsem viděl v podobné situaci i to že SO vydal jen na základě bonzu příkaz řidiči.. No pak se budete muset odvolat a bojovat dále. Nicméně to je ještě hodně daleko.

Zatím pošlete písemně podání vysvětlení dle těchto vzorů : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0

P.S. A ať Vás ani nenapadne tam chodit !
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi výzva za rychlost
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2020, 14:03:04 »

Chodit z důvodu možnosti ztotožnit řidiče na fotografii. To jen pro úplnost pro zakladatele téma.
IP zaznamenána

Speedy25

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi výzva za rychlost
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2020, 15:52:24 »

OK, takže řešit písemně, protože pokud se dostavím osobně, tak je možnost, ze mě proti fotografii usvedci?

Termín na dostavení mám zítra, tak to kdyžtak odvolam..

Moc díky!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi výzva za rychlost
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2020, 16:02:24 »

DS nebo zaručený el. podpis předpokládám nemáte. Tak to můžete poslat ještě dnes prostým emailem na emailovou adresu podatelny úřadu (musí mít uvedeno na stránkách) a zítra (respektive do 5 dnů) to pošlete doporučeně poštou.
IP zaznamenána

Speedy25

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Přišla mi výzva za rychlost
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2020, 16:17:41 »

OK moc děkuji, udelam.
IP zaznamenána