30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz  (Přečteno 2591 krát)

Tomáš87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz
« kdy: 08 Prosince 2020, 17:23:39 »

Dobrý den, může správní orgán vydat příkaz k zaplacení určené částky, pokud obviněný přišel s "kukackou" na MP a vypověděl, že vozidlo zaparkoval a že žádal správní orgán o ústní projednání? Děkuji za odpověď. 😊
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2020, 17:33:56 »

Máte na mysli Příkaz o uložení pokuty podle par. 90 zákona 250/2016 Sb., nebo Výzvu k uhrazení určené částky podle par. 125h zákona 361/2000 Sb.? Co přesně myslíte tou "kukačkou"?
IP zaznamenána

Tomáš87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2020, 09:10:57 »

Mám na mysli příkaz k uhrazení pokuty podle paragrafu 90 zákona 250/2016 Sb. A tou kukackou myslím výzvu pro nepritomneho pachatele přestupku. Jednoduše papír, který dávají za stěrač.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2020, 09:14:39 »

Předcházela příkazu výzva k uhrazení určené částky podle § 125f an. ZPPK?
IP zaznamenána

Tomáš87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2020, 11:47:44 »

Ano, předcházela, jen mi jde o to, že na MP jsem vypověděl, že jsem toto vozidlo parkoval já a že žádám správní orgán o ústní projednání. Proto nechápu, proč mi  správní orgán poslal výzvu jako provozovateli, abych buď zaplatil, nebo udal řidiče. Jasně jsem se na MP vyjádřil, že jsem toto vozidlo zaparkoval já.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2020, 13:13:35 »

Chápu správně, že Vám jako provozovateli přišla výzva k uhrazení určené částky, na kterou jste nereagoval? A následně Vám přišel příkaz o uložení pokuty za přestupek dle § 125f(1) ZPPK?

Pokud ano, pak na postupu správního orgánu nevidím nic chybného.

Můžete nám sem vložit nějakou časovou osu?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2020, 13:41:51 »

A ten Příkaz přišel Vám jako označenému řidiči nebo Vám jako provozovateli vozidla?

Pokud Vám jde o to, že SO zahájil řízení Příkazem, místo aby ho jenom zahájil a pozval Vás k ÚJ, není to a priori špatně - berte to jako akční časově omezenou nabídku slevy, protože v Příkazu, který je prvním úkonem v řízení, neplatíte 1000 Kč náhradu nákladů řízení.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2020, 11:35:35 »

Byl by postup SO v pořádku i v případě, kdyby v podkladech od MP obdržel informaci o tom, že se provozovatel přiznal?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2020, 12:02:40 »

Postup SO1 by byl formálně správný, pokud by mu MP nepředala informaci o tom, že má podezření na konkrétního řidiče. Pokud ale MP tuto informaci SO1 předala, je to na hraně (srov. rozsudek NSS č. j. 6 As 115/2019 ze dne 7. 8. 2019).
IP zaznamenána

Tomáš87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2020, 14:28:47 »

Nevím, zda MP předala informace o řidiči, ale pokud jsem na MP dorazil cca 2 hodiny po umístění listku za stěrač s mým vyjádřením, že jsem toto vozidlo řídil a nechal stát na místě, které bylo pokutovano a poté to teprve předávala správnímu orgánu, tak přeci se mnou nemůžou jednat jako s provozovatelem, nýbrž jako s řidičem. Každopádně všem děkuji za odpovědi, přeji příjemný den. 😊
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2020, 08:40:28 »

Chápu vaše rozhořčení, nicméně by záleželo na tom, co je v podkladech pro zahájení. Pokud se na to měšťáci vybodli a nenapsali tam, že jste řídil vy, tak úřad zahájil sprdel oprávněně.
Zjistěte ve spisu a dejte vědět - pokud to tam je, půjde na tom úřad uvařit.
IP zaznamenána