30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kolaboranti systému  (Přečteno 5753 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Kolaboranti systému
« kdy: 28 Listopadu 2020, 09:45:03 »

Někde na mně vyskočil banner oděvní firmy Bandi, co dává slevu 50% jako poděkování všem fízlům (nemyslím, že to je typická cílovka, ale já bych s tím jméno firmy neprznil). Napadlo mně udělat seznam kolaborantů, tedy zejména firem, které se hlásí k činnosti všech represivních složek. Ať už z nějakého debilního přesvědčení, tak čistě z marketingu. Aby člověk věděl, kterým značkám se vyhýbat.

Konkrétně já se vyhýbám Bernardu, neb kdysi poděkoval osvobozenému fízlovi, co sundal motorkáře.

Dále aktuálně banner Bandi oděvy.

lc
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2020, 11:10:59 »

Otazka je k cemu to bude, jak nejaka firma uvidi moznost levne reklamy, skoci po tom fizl nefizl.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2020, 17:01:33 »

No předpokládám, že zrovna účastníci tohoto fóra asi nebudou rádi cpát prachy firmám, které fandí fízlům...

Ale pravda je, když o tom více přemýšlím, že fandičů je více, tedy řeknou, jak se firma chová zodpovědně, když je podporuje. Tedy asi to je o ničem.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2020, 18:18:10 »

Za mě, je to BMW. U Škody nevím, protože nekoupí třeba francouzské jebky  ::)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2020, 19:42:43 »

Na značky aut nemám vysloveně názor. Ano, BMW vesele kolaboruje, ale rovněž mi vadí ta elektrotlačenka (stejně i celé VW). Na druhou stranu Mercedes je už dneska z ca 15% taky čínská firma. Jenže tím pohledem si člověk vlastně vyloučí pomalu všechny značky aut (ok, kromě žabožroutů a japonců).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2020, 21:41:19 »

S podobnou logikou bych nemohl nakupovat ani náboje. Většina prodejců dává slevu ozbrojeným složkám a úplně chápu proč to dělají.
Spíš by mě zajímalo, jak by se soudní systém popral se slevou koncipovanou opačně. Zboží X stojí stovku a každému, kdo prokáže, že není státní zaměstnanec to dám za pade.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2020, 12:05:35 »

No asi by to šlo třeba nákupem na IČ
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2020, 14:56:55 »

Spíš by mě zajímalo, jak by se soudní systém popral se slevou koncipovanou opačně.

Formuloval bych to jako slevu pro OSVČ, Podnikatele a osoby zaměstnané v soukromém sektoru.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2020, 10:32:41 »

Ty slevy nejsou jen pro PČR, ale i pro HZS a ZZS . A nejenom bandi, ale třeba datart apod. Navíc kolikrát bývají různé benefiční koncerty nebo hokejová utkání.
Celkem normálka.
Nekupovat to nebo tam kde se mi to politicky nehodí tak asi chodím nahý a nic nemám.

To už je trošku diagnóza takto postupovat ne ?

PS. A teď si představte jaké slevy dávají mobilní operátoři některým státním složkám resp. krajům, které v tom maj všechny možné organizace :)
« Poslední změna: 07 Prosince 2020, 10:35:17 od snehulak »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #9 kdy: 07 Prosince 2020, 12:47:27 »

Benzina, Shell, MOL a Paramo. Takže tankovat budete jen u Tank ONO?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #10 kdy: 07 Prosince 2020, 16:46:02 »

Diagnóza možná u někoho, já tak obvykle postupuju. Ale ne do extrému, musí to mít smysl pro mně. Kdysi na to byla nějaká teorie, zjednoduššeně spotřebitel voličem. Tj. například se snažím nekupovat čínu, když je smysluplná alternativa (bývá častěji, než se zdá, akorát občas musí člověk trochu hledat), stejně tak se vyhýbám babišové produkci. Ale není to na 100%. Kdyby každý takto postupoval na 50%, tak to na číslech znát bude.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Kolaboranti systému
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2020, 18:12:14 »

Tj. například se snažím nekupovat čínu, když je smysluplná alternativa
Já kupuju rád čínské, thajské i vietnamské jídlo.
IP zaznamenána